POSTUP/BRAMA - Епідемія автомобільних "проколів"
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Епідемія автомобільних "проколів"

ДЕФЕКТИ

Софія ВІЛЬЧЕК

Цей рік став особливо “урожайним” на виявлення дефектів в автомобілях провідних компаній світу. Ford, Firestone/Bridgestone, Peugeot, Mitsubishi, Honda та інші гіганти автоіндустрії відкликають сотні тисяч авто для безкоштовних усунень дефектів і профілактичних ремонтів.

У США виробник відповідає за якість свого продукту. Кожен клієнт має право поскаржитися на дефекти в його авто в Агентство безпеки руху на дорогах – NHTSA. Якщо скарга буде підтверджена спеціалістами, може розпочатися спеціальне розслідування, наприклад, вивчення поліцейських рапортів стосовно аварій. Після чого NHTSA вимагатиме від автомобільної компанії безкоштовного усунення дефектів.

У Сполучених Штатах вже на початку спеціального розслідування щодо виявлення дефектів у автомобілях їх виробники, автомобільні концерни, наперед погоджуються на відкликання для ремонта авто і їх безкоштовний профілактичний ремонт, щоб мінімізувати збитки від можливих позовів із виплатою десятків мільйонів відшкодувань потерпілим в автокатастрофах. Слід також врахувати шкоду, якої завдає репутації компаній розголос під час процесів.

“Ми хочемо замінити 6,5 мільйона дефектних шин”, – оголосила на початку серпня американська фірма Firestone, яка належить японському концерну Bridgestone. За підрахунками експертів, операція заміни шин обійдеться приблизно у 500 мільйонів доларів.

DaimlerChrysler також має проблеми. Минулого тижня NHTSA оштрафувало DaimlerChrysler на 400 тис. дол. за відмову надати органам перевірки документи про дві останні процедури з відкликання машин. У 1999 році були відкликані 700 тис. Chrysler LH і 9 тис. пікапів Dodge Ram. Збитки оцінили трьомастами мільйонами доларів.

Цього тижня дуже не пощастило “Форду”, який оголосив про відкликання
23,5 тис. автомобілів для діагностики системи викиду подушок безпеки. Також Ford відкликає всі автомобілі марки Escape через ослаблення конструкції задніх коліс, що може призвести до втрати контролю над транспортним засобом. Відповідно, Mazda, яка частково належить Ford, повинна відкликати деяку кількість авто марки Tribute – японського аналога Escape.

19 вересня компанія Honda Motor оголосила про відкликання понад 550 тисяч автомобілів. Ця процедура обійдеться компанії у 2,6 млрд. єн, або 24 млн. доларів. Близько 320 тисяч авто були укомплектовані дефектними динаміками виробництва Alpine, які у будь-який момент можуть спалахнути і викликати пожежу. У двигунах 236 тисяч автомобілів встановлені браковані сальники, що може призвести до витікання масла.

Власники 40 тисяч “Пежо” цього місяця були запрошені до майстерень для ремонту бічних повітряних подушок. Представники французького концерну визнали також, що деякі незначні дефекти виявлені у моделі Peugeot 406, яких було продано майже 700 тисяч штук.

Проблеми з гальмами доведеться усувати компанії Volkswagen (у 44 тисячах авто марок Polo, Golf i Audi A3). А компанія Volvo займеться безкоштовним ремонтом 113 тисяч лімузинів S80.

POSTUP - ПОСТУП
№156 (600),
21 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Земля у нас не продається!
·Ця Олімпіада може стати останньою ТАКОЮ

ПОГЛЯД
·Будьте готові до зими
·Свідома молодь - за реформи
·Про страх усередині нас
·Бойовий гопак із претензіями на Олімпіаду

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Свято православ"я не за горами
·Чи бути українській експансії?
·Розстріляли працівників міліції
·КІЛЬКА СЛІВ
·Облдержадміністрацію лякають черговим пікетом
·Формула-1 на "горбатих"

ПОСТУП З КРАЮ
·Кучма не призначав Грача лідером КПУ
·Одкровення верхів
·Протестантизм наступає
·Нові подробиці зникнення Гонгадзе

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Бензин і дизпаливо вже не подорожчають?
·Європа обговорює податки на пальне
·Епідемія автомобільних "проколів"
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·НАТО залишається серцем Європи
·Правда від Мілошевича
·Конфлікт у промосковському уряді
·Зі шпигунів зірвуть маски

РЕВЮ ПОСТУПУ
·РЕВЮ
·СПРАВА ПРО НАЇЗД

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Луїс Барраган - таємний геній мексиканської архітектури
·Останнє "няв" на Бродвеї
·Дипломати проти вистави
·Новий журнал

СПОРТ-ПОСТУП
·Збір нагород триває
·Виявляється, динамівцям заважало волосся
·На чиїй вулиці свято?
·"Шахтар" поступився при гідній грі
·Олександра Багача таки "з"їли"

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Як потрапити до Америки?
·ПРОЩАННЯ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Сантана отримав "Греммі"
·ГОРОСКОП