BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Земля у нас не продається!

Президент - за Ющенка, проти Тимошенко і продажу селянських паїв

РАПТОМ

Остап ЛЕШИК

Уряд і керівники відповідних відомств мусять вжити заходів за виявленими фактами скуповування земельних паїв у селян, заявив Президент Кучма під час семінару для представників регіональних мас-медіа. Окрім того, лідер держави відзначив досягнення уряду Ющенка, хоча й занепокоєний підготовкою ПЕК України до зими.

Доручення Президента передбачає загальні перевірки угод з продажу земельних паїв щодо дотримання вимог Земельного і Цивільного кодексів, указу “Про захист прав власників земельних паїв” та інших законодавчих актів. А сам Леонід Кучма, зокрема, заявив, що наразі в Україні земля не є об’єктом купівлі-продажу, тож особи чи структури, які придбали у власність земельні паї селян, повинні повернути їх власникам. Причому сплачені за них кошти їм навряд чи повернуть: це занадто бідна верства населення, аби зберігати ці гроші. Виконавча влада і Генпрокуратура зобов’язані виявляти недійсні (з точки зору законодавства) угоди і вживати заходів щодо повернення селянам неправомірно відчужених сертифікатів на право власності на земельний пай.
Передбачається й широка агітаційна робота, спрямована на роз’яснення прав користування паєм та ефективних шляхів його реалізації під час аграрної реформи. Таким чином, “революційний” указ Президента щодо розпорядження земельними частками виявився щонайменше на 50% неефективним (майже як у випадку з майновими приватизаційними сертифікатами). І всі декларації українських владоможців перед міжнародними фінансовими організаціями виявилися наполовину фікцією.

На додачу до жорстких правил гри на земельному ринку, Леонід Кучма позитивно висловився про Ющенка як прем’єра і негативно – про підготовку відповідного урядового блоку до зими. “На діяльність уряду ми повинні дивитися через призму статистики, а вона – позитивна”, – сказав глава держави, відзначивши очікуваний за річними показниками приріст ВВП 3-3,5% (у щорічному президентському посланні прогнозувалося лише 2%, а деякі міжнародні експерти вважали навіть цей показник недосяжним). “З урахуванням проблем в економіці ми маємо бути задоволені показниками”, яких досяг уряд Ющенка, зазначив Кучма. Натомість урядовці дістали як бідний в торбу за відсутність домовленостей з Російською Федерацією “щодо ціни, щодо обсягів постачання” газу на зиму.

“Я попереджав Ющенка, що Юлія Володимирівна не повинна підписувати в Туркменистані жодних угод”, – наголосив Президент, не пояснюючи причини таких обмежень. Зате свій варіант розуміння ситуації за день до того під час цього ж семінару окреслив секретар РНБО Євген Марчук: мовляв, це стратегічні плани енергобезпеки України, про які знати потрібно не всім. А загалом, навіть осіб, мінімально обізнаних із ситуацією довкола “енергетичних” діячів, вразив підбір доповідачів згаданого семінару: ситуацію в ПЕК та підготовку до зими висвітлювали один із заступників міністра палива та енергетики зі статистичною добіркою та... секретар РНБО. При цьому Євген Кирилович послідовно і жорстко окреслив (часом повторюючись) свою позицію щодо нафтопроводу “Одеса – Броди”, приватизації енергетики та Юлії Тимошенко зокрема.
Продовження теми – стор. 4

POSTUP - ПОСТУП
№156 (600),
21 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Земля у нас не продається!
·Ця Олімпіада може стати останньою ТАКОЮ

ПОГЛЯД
·Будьте готові до зими
·Свідома молодь - за реформи
·Про страх усередині нас
·Бойовий гопак із претензіями на Олімпіаду

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Свято православ"я не за горами
·Чи бути українській експансії?
·Розстріляли працівників міліції
·КІЛЬКА СЛІВ
·Облдержадміністрацію лякають черговим пікетом
·Формула-1 на "горбатих"

ПОСТУП З КРАЮ
·Кучма не призначав Грача лідером КПУ
·Одкровення верхів
·Протестантизм наступає
·Нові подробиці зникнення Гонгадзе

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Бензин і дизпаливо вже не подорожчають?
·Європа обговорює податки на пальне
·Епідемія автомобільних "проколів"
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·НАТО залишається серцем Європи
·Правда від Мілошевича
·Конфлікт у промосковському уряді
·Зі шпигунів зірвуть маски

РЕВЮ ПОСТУПУ
·РЕВЮ
·СПРАВА ПРО НАЇЗД

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Луїс Барраган - таємний геній мексиканської архітектури
·Останнє "няв" на Бродвеї
·Дипломати проти вистави
·Новий журнал

СПОРТ-ПОСТУП
·Збір нагород триває
·Виявляється, динамівцям заважало волосся
·На чиїй вулиці свято?
·"Шахтар" поступився при гідній грі
·Олександра Багача таки "з"їли"

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Як потрапити до Америки?
·ПРОЩАННЯ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Сантана отримав "Греммі"
·ГОРОСКОП