BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

На чиїй вулиці свято?

Австралійська Олімпіада може стати останньою ТАКОЮ

Олег ШАМОНАЙ

Закінчення. Початок – на стор. 1
Олімпійський вавілон у Сиднеї додав австралійцям проблем, і тероризм разом із нелегальною міграцією та п’яним вуличним хуліганством – іще не найскладніші з них. Уже після старту сиднейських Ігор почалися розмови про те, що непогано б усе-таки збирати на олімпійські старти всіх найсильніших спортсменів. Передусім, ідеться про футбольний турнір, куди замість молодіжних команд, посилених поодинокими зірками, пропонують запрошувати нормальні національні збірні. Вочевидь, потребують посилення й нинішні тенісні змагання, на які не приїхало багато зірок, перемучених після Відкритого чемпіонату США. Та і баскетбольна американська “Дрим-тим” уже не викликає такого ажіотажу, як чотири (а тим паче – вісім) років тому.

Щоби перетворити Олімпіаду на форум найкращих атлетів світу, МОК доведеться вдатися до революційних кроків. По-перше, узгодити календарі з численними спортивними федераціями й асоціаціями. По-друге, знайти чималі гроші, щоби підняти престиж олімпійських стартів у найбільш популярних видах спорту (хоча це здається майже нереальним з огляду на ті суми, які зараз крутяться у європейському футболі, американському баскетболі й тенісних асоціаціях ATP-tour і WTA).

Можливо, варто пригадати один із кубертенівських олімпійських принципів, який відкидав участь в Іграх представників командних видів спорту. Така ідея теж звучала зовсім нещодавно (щоправда, у зв’язку з необхідністю скорочення чисельності олімпійських делегацій, які останнім часом ростуть переважно через “командників”). Індивідуальні види ще не такі “розкручені”, й МОК має всі шанси очолити цей процес. До того ж, таке зміщення акцентів ліквідувало би одну з головних олімпійських кривд – коли в індивідуальних змаганнях один спортсмен має шанси здобути кілька медалей, а ціла команда – лише одну.
Елементи шоу, які останнім часом усе частіше супроводжують Ігри, теж цілком можуть стати провідними в майбутньому олімпійському русі. Щоправда, для цього знову доведеться грунтовно перетрусити програму змагань. Згідно з однією з теорій, майбутнє – за тими видами спорту, які, по-перше, телегенічні, а по-друге, сприяють викиду у глядачів великої кількості адреналіну. Не всі сучасні олімпійські дисципліни витримають цей суворий відбір. Не кажучи вже про те, що доведеться забути знамените гасло: “Головне – не перемога, а участь”, – навряд чи розбещену публіку у спортивному цирку будуть цікавити статисти.

А втім, для розвитку гуманітарних ідей (вони саме і були в основі олімпійського руху) важлива якраз участь. До речі, на нинішніх Іграх уже відбулося кілька подій, що засвідчують: роль Олімпіади як посла миру та злагоди не втратила своєї актуальності. Вперше в олімпійській історії оргкомітет офіційно дозволив проведення під час Ігор акцій протесту (антидискримінаційні пікети виставили австралійські аборигени). Щоправда, мовби щоб засоромити пікетників, саме представниці корінного австралійського населення Кеті Фримен (чемпіонці світу на дистанції 400 м і срібній медалістці Олімпіади-96) доручили право запалити Олімпійський вогонь...
Отож, у найближчому майбутньому МОКу доведеться робити дуже складний вибір. Сьогодні олімпіади перетворилися на непередбачуваних монстрів, які через власний гігантизм стають усе менш привабливими саме у спортивному аспекті. Розмови про планетарне свято спорту вже мало кого гріють. А тема пропаганди здорового способу життя на Іграх і спортивного братства, модна у 80-х, тепер не викликає жодних емоцій. Авторитет олімпійських стартів наразі ще дуже високий, але якщо боси МОКу не хочуть його втратити, то їм треба нарешті визначитися, куди все-таки, звиняйте, рухається олімпійський рух. І добре було б, аби вже наступні Ігри виглядали цілком інакше.

POSTUP - ПОСТУП
№156 (600),
21 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Земля у нас не продається!
·Ця Олімпіада може стати останньою ТАКОЮ

ПОГЛЯД
·Будьте готові до зими
·Свідома молодь - за реформи
·Про страх усередині нас
·Бойовий гопак із претензіями на Олімпіаду

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Свято православ"я не за горами
·Чи бути українській експансії?
·Розстріляли працівників міліції
·КІЛЬКА СЛІВ
·Облдержадміністрацію лякають черговим пікетом
·Формула-1 на "горбатих"

ПОСТУП З КРАЮ
·Кучма не призначав Грача лідером КПУ
·Одкровення верхів
·Протестантизм наступає
·Нові подробиці зникнення Гонгадзе

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Бензин і дизпаливо вже не подорожчають?
·Європа обговорює податки на пальне
·Епідемія автомобільних "проколів"
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·НАТО залишається серцем Європи
·Правда від Мілошевича
·Конфлікт у промосковському уряді
·Зі шпигунів зірвуть маски

РЕВЮ ПОСТУПУ
·РЕВЮ
·СПРАВА ПРО НАЇЗД

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Луїс Барраган - таємний геній мексиканської архітектури
·Останнє "няв" на Бродвеї
·Дипломати проти вистави
·Новий журнал

СПОРТ-ПОСТУП
·Збір нагород триває
·Виявляється, динамівцям заважало волосся
·На чиїй вулиці свято?
·"Шахтар" поступився при гідній грі
·Олександра Багача таки "з"їли"

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Як потрапити до Америки?
·ПРОЩАННЯ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Сантана отримав "Греммі"
·ГОРОСКОП