BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 9-10 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

СВІТООГЛЯД

Звіт “трьох мудреців”

Нарешті вчора було оприлюднено той “таємничий” звіт “трьох мудреців” Європейського Союзу, які інспектували Австрію на предмет можливості зняття з неї дипломатичних санкцій. Експерти – екс-президент Фінляндії Мартті Ахтісаарі, колишній міністр закордонних справ Іспанії Марселіно Ореху і німецький фахівець з міжнародного права Йохен Фровайн – вивчали ситуацію в Австрії за дорученням Брюсселя. “Три мудреці”, як і передбачалося, рекомендували скасувати санкції проти Австрії. Звіт експертів було передано вчора президентові Франції Жакові Шираку. Експерти вважають, що ситуація з правами людини в Австрії не гірша, ніж в інших країнах Євросоюзу. Що ж стосується санкцій, введених ЄС тоді, коли в австрійську правлячу коаліцію ввійшла ультраправа Партія свободи, то жорсткі заходи принесли зворотний результат: в Австрії посилилися націоналістичні настрої.

Щоб семінаристи не стали фундаменталістами

Керівництво Казахстану прийняло рішення відкликати всіх студентів, що навчаються в ісламських духовних навчальних закладах за кордоном. МЗС Казахстану прийняло це рішення після того, як президент Нурсултан Назарбаєв висловив стурбованість тим, що студенти можуть виявитися адептами ідей ісламського екстремізму. На сьогодні 30 студентів-богословів із Казахстану навчаються в Саудівській Аравії і 29 – в Ірані.

Знайшовся польський єпископ

Польський католицький єпископ Анджей Сливінський (чит. “Поступ” № 149, за 8 вересня ц. р.), який пропав у Москві 4 вересня, у четвер пізно ввечері зненацька повернувся у Варшаву вечірнім рейсом місцевої авіакомпанії LОT. Обставини його загадкового зникнення в Москві дотепер залишаються невідомими. Відразу ж після приземлення літака у Варшаві Сливінський в автомашині аеродромного обслуговування був вивезений у невідомому напрямку. За інформацією радіо Zet, ельблонський єпископ повідомив, що в Москві після приземлення в “Шереметьєво-2” Анджей Сливінський відчув себе погано і зупинився в готелі “Новотель”, де й провів весь час – аж до вильоту назад у Варшаву. Сливінський прибув у Росію на урочистості освячення в Іркутську католицького собору.

Історичне рукостискання

Білл Клінтон і Фідель Кастро, опинившись поруч у юрбі після багатолюдного офіційного обіду в ООН, обмінялися рукостисканням і перекинулися кількома словами. Це перший випадок за більш ніж 40-літнє правління Кастро, коли кубинський лідер потиснув руку американському президентові і розмовляв із ним особисто. Щоправда, у квітні 1959 року – через місяць після приходу до влади – Кастро був у США і розмовляв із Річардом Ніксоном, нагадує Reuters, але останній тоді був лише віце-президентом.
Але навіть після цього історичного рукостискання Кастро не отримав запрошення на обід, що його влаштовував американський президент на честь світових лідерів.

“Озонова дірка” збільшується

У США вчені з Національного агентства з космічних досліджень (НАСА) виявили найбільшу “озонову дірку” над Антарктикою. За даними вчених, захисний шар атмосфери зруйнований над територією понад 28 мільйонів квадратних кілометрів, тобто утричі перевищує площу США. Озоновий шар служить таким собі “щитом”, що рятує Землю від ультрафіолетового випромінювання Сонця. Експерти НАСА підтвердили, що заходи, вжиті міжнародним співтовариством з метою зменшення кількості викидів в атмосферу газів, що руйнують озон, дають свої позитивні наслідки, але процес відновлення цього шару триватиме десятиліттями.

POSTUP - ПОСТУП
№150 (594),
9-10 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Сенсації й інтриги VII Форуму книговидавців України
·Один рік без кредитів

ПОГЛЯД
·Роман Матолич: Ажіотаж довкола "Галичини" штучний
·"Книги Форуму тисячоліття"
·МУМУ 2000

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пільги - дітям
·Техогляд - машинам
·Надзвичайні ситуації
·КІЛЬКА СЛІВ
·Мер не проти референдуму про недовіру собі
·Ректора Медичного університету звинувачують у корупції

ПОСТУП З КРАЮ
·Румунія рятуватиме українських дітей
·НДП схудла на Єханурова
·Україна може розв"язати всі конлікти в світі
·Пайфер сидів в Інтернеті
·Тимошенко зробили непристойну пропозицію

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чаушеску годував Шакала
·Хто вбивав працівників ООН?
·Самурай виявився зрадником
·Нічого спільного з "Титаніком"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·ЄБРР рятує Україну від холодної зими
·Розплата за мовчання
·Україна - зовсім не конкурентспроможна країна
·СВІТ

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Найважливіше - втриматися у сідлі

ФОРУМ У ПОСТУПІ
·Сенсації й інтриги VII Форуму книговидавців України

ПОСТУП В РЕЛІГІЮ
·Мало бути тихо і спокійно
·Львівські костьоли

ВІЗІЇ В ПОСТУПІ
·Новий Львів

СПОРТ-ПОСТУП
·Повернення Яворського
·Тож скільки коштує золото Сіднея?
·Наталя Григоренко - ще одна надія львівських шахів
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Тільки факти

 


Индивидуалки способны осчастливить хоть какого сильного пола в ложе за счёт своих умений. Самые хорошие проститутки со всего региона склонны сделать счастливым вас любовным обслуживанием по низким ценам.