BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 9-10 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Тимошенко зробили непристойну пропозицію

Віце-прем"єру з паливно-енергетичних питань вперше відверто порадили піти у відставку

ПОЛІТИЧНІ ІГРИ

Дмитро ЯЦЕНКО

Незадоволення опонентів віце-прем’єра з ПЕК Юлії Тимошенко, схоже, сягнуло свого апогею. Передучора голова Державного агентства з управління державними матеріальними резервами України (Держрезерв) та екс-глава концерну “Орлан” Євген Червоненко запропонував Юлії Тимошенко тимчасово зупинити свою діяльність на посту віце-прем’єра або... подати у відставку.

Найбільше дивує те, що пропозиція надійшла від посадовця, нижчого за рангом, а також спосіб, у який Євген Червоненко запропонував Тимошенко піти у відставку: пропозиція прозвучала у четвер ввечері на “Новому каналі”. Глава Держрезерву вважає, що віце-прем’єр могла би зупинити свою діяльність на посту до повного вирішення політичного скандалу навколо ЄЕСУ та арешту її чоловіка або подати у відставку, “як це роблять у всьому цивілізованому світі”. Такий крок, на думку Євгена Червоненка, викличе позитивну реакцію громадськості. Роз’яснивши, таким чином, свої поради, пан Червоненко одразу ж зазначив: “Ніхто не може спростувати того, що Юлія Тимошенко зробила в уряді, – це і розрахунки на енергоринку, і поліпшення ситуації. Сьогодні політична гра може привести до кризи, я не хочу звинувачень, що цей уряд хтось використовує як щит”.

Як повідомила кореспондента “Поступу” керівник прес-служби Кабінету міністрів Наталя Зарудна, віце-прем’єр Юлія Тимошенко наразі ще ніяк не відреагувала на телевиступ Червоненка. Можливо, Юлія Володимирівна як жінка сприйняла цю пропозицію як непристойну? Принаймні те, чим займалася пані віце-прем’єр учора, свідчить про її ігнорування, адже тоді Юлія Тимошенко досить гостро спілкувалася з керівниками обленерго. Зокрема, вона категорично заборонила вимикати населенню електрику і навіть пообіцяла запровадити штрафні санкції щодо порушників. Натомість Тимошенко вимагає відключати електроенергію підприємствам – злісним боржникам. Насправді на те, що Юлія Тимошенко погодиться добровільно піти у відставку, шансів мало. Існує більша ймовірність того, що Верховна Рада спробує відправити у відставку весь уряд Ющенка. А це можна пов’язати з боротьбою кількох потенційних наступників Леоніда Кучми за крісло прем’єра. Принаймні російська преса знову прогнозує розвиток української ситуації за “російським сценарієм”, коли Єльцин подав у відставку, а його політичним спадкоємцем став прем’єр Володимир Путін.

P. S. Цікаво, що заява глави Держрезерву Євгена Червоненка прозвучала напередодні засідання Печерського суду за позовом адвокатів заарештованих посадовців корпорації ЄЕСУ Олександра Тимошенка та Валерія Фальковича про їх звільнення під підписку про невиїзд. Учора суд не задовольнив позову адвокатів, а відтак обох заарештованих і надалі утримуватимуть під вартою в слідчому ізоляторі. Під час слухання справи у залі суду була присутня віце-прем’єр Юлія Тимошенко. Нагадаємо, що Генпрокуратура звинувачує Тимошенка та Фальковича у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах, зокрема на суму 800 тисяч доларів. Одразу після арешту їх обох Юлія Тимошенко заявила, що Генпрокуратура виконала політичне замовлення з метою звести з нею порахунки за її діяльність в паливно-енергетичному комплексі.

POSTUP - ПОСТУП
№150 (594),
9-10 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Сенсації й інтриги VII Форуму книговидавців України
·Один рік без кредитів

ПОГЛЯД
·Роман Матолич: Ажіотаж довкола "Галичини" штучний
·"Книги Форуму тисячоліття"
·МУМУ 2000

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пільги - дітям
·Техогляд - машинам
·Надзвичайні ситуації
·КІЛЬКА СЛІВ
·Мер не проти референдуму про недовіру собі
·Ректора Медичного університету звинувачують у корупції

ПОСТУП З КРАЮ
·Румунія рятуватиме українських дітей
·НДП схудла на Єханурова
·Україна може розв"язати всі конлікти в світі
·Пайфер сидів в Інтернеті
·Тимошенко зробили непристойну пропозицію

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чаушеску годував Шакала
·Хто вбивав працівників ООН?
·Самурай виявився зрадником
·Нічого спільного з "Титаніком"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·ЄБРР рятує Україну від холодної зими
·Розплата за мовчання
·Україна - зовсім не конкурентспроможна країна
·СВІТ

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Найважливіше - втриматися у сідлі

ФОРУМ У ПОСТУПІ
·Сенсації й інтриги VII Форуму книговидавців України

ПОСТУП В РЕЛІГІЮ
·Мало бути тихо і спокійно
·Львівські костьоли

ВІЗІЇ В ПОСТУПІ
·Новий Львів

СПОРТ-ПОСТУП
·Повернення Яворського
·Тож скільки коштує золото Сіднея?
·Наталя Григоренко - ще одна надія львівських шахів
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Тільки факти