BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 9-10 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Ректора Медичного університету звинувачують у корупції

СКАНДАЛ

Зоряна ІЛЕНКО

Львівська обласна прокуратура розпочала перевірку в зв’язку зі звинуваченнями у корупції ректора Львівського державного медичного університету ім. Д. Галицького Бориса Зіменковського та його оточення, що були висунуті у заяві політичних партій. А тим часом відбулося віче студентів ЛДМУ, які прийняли резолюцію про недовіру ректорові. Тим більше, що й раніше були конфлікти, зокрема через підвищення на 100 відсотків плати за навчання студентів на контрактній основі.

Політична ж заява складається з десяти сторінок різноманітних фактів зловживань. Розповідається про те, як Борис Зіменковський буцімто заплатив “близько 500 тис. доларів, які, до речі, частково довелося допозичити в деяких місцевих кримінальних авторитетів”, аби “захопити владу”. У заяві йдеться і про реорганізацію кадрів, яку було здійснено теперішнім ректором, і про те, як ліквідовувалися неугодні працівники. “У той час жорстоко побиті зав. кафедрою іноземних мов пп. доц. Г. Гурська, проф. Я. Ганіткевич, доц. Б. Вінниченко, Б. Блищак та акад. М. Тимочко, які згодом за загадкових обставин трагічно загинули, а на нашу думку, просто знищені, зав. каф. патфізіології проф. М. Бідюк, знищений злочинним лікуванням на кафедрі інфекційних хвороб, очолюваній проф. Б. Титовим, проф. М. Лоба, який був реальним претендентом на посаду ректора ЛДМУ тощо”.

Згідно з наказом №154 “Про реорганізацію кафедр ЛДМУ” були усунуті зі своїх посад понад 10 осіб, частину було переведено на інші посади.

Не обійшли у заяві й педагогічної роботи. Зокрема, стверджується, що за кожний зданий залік та іспит студенти чи їх батьки платять гроші, а якщо, скажімо, студентки не в змозі цього зробити, вони розплачуються “сексуальними послугами”. “За таким самим принципом отримують у ЛДМУ дипломи з відзнакою”.
“Кричущі масові випадки, коли на перевідних державних іспитах студент не має знань для задовільної оцінки, але викладач змушений виставляти відмінну оцінку”.

Окрім того, у заяві йдеться про те, що “одна третина студентів на випускних іспитах демонструє повну відсутність знань, не тільки медичних, але й загальноосвітніх”.

Як розповів Борис Зіменковський, усі звинувачення, висунуті у заяві, є нічим іншим, як наклепом. З цього приводу було скликано розширену вчену раду колективу Медичного університету, яка ухвалила текст звернення до громадськості, де заперечила всі викладені факти. Крім того, Борис Зіменковський зауважив, що 500 тисяч доларів ніколи не тримав у руках, а якби й мав, то не уявляє, кому би можна було їх запропонувати за так звану владу.

– Посаду ректора я обійняв за результатами конкурсу, який організувало міністерство, – сказав п. Зіменковський. – Тоді таємним голосуванням у 220 осіб на користь мого конкурента проголосувало 17 осіб. Щодо кадрової реорганізації, то всі люди працюють і нікого не звільнено. А звинувачення щодо трагічних смертей колег – взагалі безглуздя. Скажімо, відомо, що академік Тимочко потерпів від вантажівки в Карпатах, яка випадково знялася з ручного гальма. Тоді прокуратура робила відповідну перевірку. А я на той час посади ректора ще не обіймав.

Тим часом начальник відділу нагляду Львівської обласної прокуратури Олег Соболь зауважив, що результати перевірки будуть відомі лише наприкінці місяця, оскільки звинувачення, подані у прокуратуру, є доволі серйозними.
Крім того, свої комісії організують Управління охорони здоров’я та Управління освіти.

POSTUP - ПОСТУП
№150 (594),
9-10 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Сенсації й інтриги VII Форуму книговидавців України
·Один рік без кредитів

ПОГЛЯД
·Роман Матолич: Ажіотаж довкола "Галичини" штучний
·"Книги Форуму тисячоліття"
·МУМУ 2000

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пільги - дітям
·Техогляд - машинам
·Надзвичайні ситуації
·КІЛЬКА СЛІВ
·Мер не проти референдуму про недовіру собі
·Ректора Медичного університету звинувачують у корупції

ПОСТУП З КРАЮ
·Румунія рятуватиме українських дітей
·НДП схудла на Єханурова
·Україна може розв"язати всі конлікти в світі
·Пайфер сидів в Інтернеті
·Тимошенко зробили непристойну пропозицію

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чаушеску годував Шакала
·Хто вбивав працівників ООН?
·Самурай виявився зрадником
·Нічого спільного з "Титаніком"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·ЄБРР рятує Україну від холодної зими
·Розплата за мовчання
·Україна - зовсім не конкурентспроможна країна
·СВІТ

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Найважливіше - втриматися у сідлі

ФОРУМ У ПОСТУПІ
·Сенсації й інтриги VII Форуму книговидавців України

ПОСТУП В РЕЛІГІЮ
·Мало бути тихо і спокійно
·Львівські костьоли

ВІЗІЇ В ПОСТУПІ
·Новий Львів

СПОРТ-ПОСТУП
·Повернення Яворського
·Тож скільки коштує золото Сіднея?
·Наталя Григоренко - ще одна надія львівських шахів
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Тільки факти