BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 08 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Форум завжди вважав себе лише українським

Розмова з президентом "Форуму видавців" Олександрою Коваль

– Чим відрізняється VII “Форум видавців”, який відбувається 8-10 вересня у львівському Палаці мистецтв, від попередніх?

– Зараз в Україні відбуваються безперервні зміни. “Форум видавців”, натомість, намагається забезпечити певну стабільність і відсутність будь-яких змін, бо не завжди вони виходять на краще. Разом з тим ми завжди намагаємося забезпечити нашим учасникам та гостям високий рівень організації, стабільність та конкретність.

– Кілька місяців тому російськомовні мас-медіа поширювали дезінформацію про те, що нібито у Львові переслідують людей за мовними ознаками. Чи вплинуло це на кількість учасників цьогорічного “Форуму видавців”?

– У червні-липні організатори Форуму пережили хвилюючі моменти, коли дзвонили люди з Дніпропетровська, Харкова, Донецька. Питали про ситуацію у Львові та відверто заявляли, що бояться приїжджати до нашого міста. А переміг прагматизм, загальне число учасників перевищує 350, це на 20% більше порівняно з минулим роком. Хоча дехто відмовився приїжджати, зокрема три російськомовні видавництва.

– Чи проводяться ще в нашій державі подібні акції?

– В Україні відбуваються ще три книжкових ярмарки, які називають себе міжнародними – у Харкові, Києві та в Одесі. Хоча з-за меж України у них лише по 3-4 учасники, переважно з Росії. Натомість “Форум видавців” ніколи не вважав себе міжнародним, а лише українським. На найбільшому з цих ярмарків, у Харкові, збирається до 200 учасників. А конкуренції ми не боїмося, навпаки, я вдячна, що ще відбуваються подібні імпрези, бо спонукає нас до роботи, до розвитку.

– Пані Коваль, чи відчуваєте якусь підтримку з боку Державного комітету з інформаційної політики, особливо після того, як туди прийшли нові люди: І.Драч, С.Павлюк?

– Ми отримали від Комітету листа про підтримку нашого форуму, так само, як і від Кабінету Міністрів та Міністерства освіти України. Я там рідко буваю, тому мені важко судити, що там останнім часом змінилось. Нове керівництво Комітету декларує більший демократизм та ринкові реформи, але мені здається, що вони це розуміють по-своєму. На мою думку, все робиться, щоб зберегти державну монополію у видавничій сфері.

– Але ж зараз приватних видавництв набагато більше, ніж державних.

– Однак державна монополія зберігається насамперед у поліграфічній сфері. Приватних інвестицій і нових друкарень тут недостатньо і вони не можуть створювати конкуренції. Комітет намагається створити централізовану структуру – державну видавничу компанію нібито для приватизації цієї галузі, однак усі, хто може, намагаються втікати від неї подалі. А приватних видавництв зараз справді набагато більше, ніж державних, але останні є в привілейованому становищі, і якщо не отримують прямого бюджетного фінансування, то користуються пільгами, мають великі приміщення, які здають у суборенду, отримують державні замовлення. Хоча зараз підручники видають сорок видавництв, переважна більшість з них проходить через державне видавництво “Освіта”. Воно не зацікавлене в участі ні на “Форумі видавців”, ні на інших ярмарках, бо й так має гарантований збут своєї продукції – підручників. До речі, широкому загалу так і не відомо, як розділяють замовлення на підручники, чи проводять для цього тендери? У видавничій сфері все настільки засекречено, що важко про щось говорити.

– А як ставиться до “Форуму видавців” місцева влада, політичні партії?

– Львівська обласна рада з ініціативи заступника голови ради Ярослава Пітка виділила п’ять тисяч гривень. За ці кошти ми проведемо урочисте відкриття “Форуму видавців” у Львівському оперному театрі. Вперше за сім років ми отримали підтримку від політичної партії. Цього року нам допомагає партія “Демократичний союз”, представники якої самі зголосились. Їх дуже цікавить книговидавнича справа, бо більшість членів цієї партії люди з вищою освітою, науковці. Вони вважають, що, насамперед, завдяки книзі, поширенню знань, високому рівню освіти народу наша держава повинна вийти з кризи.

– Під час Форуму відбувається конкурс на краще українське видання в номінаціях масової, елітної та дитячої книги. Що Ви розумієте під поняттям масової книги?

– Зараз багато говорять, що українці мають читати масову літературу українською мовою. Тому ми вирішили перевірити, наскільки ця теза обґрунтована і чи справді все це чтиво потрібне для менталітету нації. Мене особисто дратує, коли говорять, що має бути більше масової літератури – цих трилерів, горорів, еротики. Чи для українських дітей та молоді це чтиво буде кориснішим, ніж серйозні добрі книжки та розумне користування Інтернетом?
Розмовляв І.М.

POSTUP - ПОСТУП
№149 (593),
08 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Газопроводи розберуть шматками
·Крах української "Солідарності"

ПОГЛЯД
·Іван Рудницький: Освіта в місті є пріоритетною
·Чи буде встановлено меморіальну таблицю Ігореві Білозіру?
·Морока з приватними ритуалами

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Соціалісти в черзі на протест
·Мільйони для Бандинелі
·"Каритас" - це шанс на існування
·КІЛЬКА СЛІВ
·Телефон довіри Податкової
·Особисте життя жінки

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Їм з боку видно все...
·Перевірки на дорогах

ПОСТУП З КРАЮ
·Для СНД риють могилу
·Двоголовий "Нафтогаз"
·Європейці хочуть чим більше...
·Україна - зона надзвичайних ситуацій
·"Сільські вісті" перед загрозою закриття

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чорнобильський синдром у Чехії
·Нафтовий бунт
·Талібська загроза над Центральною Азією
·Єпископ зникнув у Москві
·Кому Шабат, а кому ще й п"ятниця

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ нічого не має проти України
·Франція відмиває гроші українських "авторитетів"
·Чверть населення світу - убогі
·СВІТ

ФОРУМ У ПОСТУПІ
·Атланти, каріатиди і королі
·Форум завжди вважав себе лише українським
·Мандри із продовженням

"Ї" В ПОСТУПІ
·Штовхати Україну в дупу...інтелектуально

ПОСТУП НА ФОРУМІ
·Влада підтримала ініціативу видавців
·Час фемінізму настав
·Демократичне суспільство - українській школі

СПОРТ-ПОСТУП
·Китайці залишили вдома 40 олімпійців
·Українська збірна вирушила до Сиднея
·Воротар збірної України стане громадянином Греції
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Новини довкола музики