BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 08 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

КРАЙ

КУРС ГРИВНІ ЗНОВУ ВПАВ. Курс гривні на міжбанківському валютному ринку в середу знизився після двох днів зростання, знову через спекулятивну гру. До кінця торгів котирування досягли позначки 5,4410 UAH/USD, впавши таким чином за день на 0,24 копійки з 5,4386 UAH/USD. Зниження гривні було досягнуто на початку торгів, коли під впливом короткострокового попиту на валюту ринок швидко досягнув рівня 5,4500 UAH/USD. Дилер одного з найбільших банків припустив, що зростання долара було спровоковане грою ряду банків, аналогічною до тієї, що спостерігалася минулого тижня. Водночас ближче до кінця торгів знову проявилася сильна пропозиція валюти, що зміцнювала курс протягом двох попередніх днів, і ринок “відкотився”, хоча й не досяг попереднього значення. “Реальна збалансованість (попиту і пропозиції) є, я думаю, сьогодні Нацбанк навіть купував”, – сказав дилер. У зв’язку з цим банкіри, вказуючи на тривале коливання ринку, не бачать підстави для серйозного ривка курсу найближчим часом. Вони припускають, що він буде й надалі коливатися навколо досягнутого рівня.

ЮЩЕНКО ЇДЕ В АШГАБАТ. Пре-м’єр-міністр Віктор Ющенко на наступному тижні, орієнтовно 11-12 вересня, планує здійснити 2-денний візит до Туркменистану, сказала прес-секретар прем’єра Наталія Зарудна. За її словами, багато торгово-економічних питань україно-туркменських відносин потрібно вирішувати на рівні прем’єра і Президента. Зарудна зазначила, що під час візиту передбачається обговорити близько 10 питань, у тому числі й проблеми ПЕК. Вона також нагадала, що у жовтні планується візит до Туркменистану Президента Кучми. Очікується, що під час візиту українського Президента глави двох країн підпишуть угоду про взаємоприйнятні умови поставок туркменського газу в Україну і його оплати.

ЄХАНУРОВ ПРОТИ ДПАУ. Перший віце-прем’єр Юрій Єхануров заявив, що ДПАУ не варто надавати функції реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності. Водночас він зазначив, що Кабмін має уважніше поставитися до пропозицій податкової адміністрації, спрямованих на боротьбу з фіктивними фірмами. 2 серпня урядовий комітет схвалив законопроект про реєстрацію підприємств, розроблений Держкомпідприємництва. Проект передбачає, що Державний комітет підприємництва має право реєструвати підприємства. Проти цього законопроекту виступає податкова адміністрація, яка запропонувала надати це право їй. Податківці мотивують це необхідністю боротися з фіктивними фірмами.

НАСТАЄ ЕРА ДЕШЕВОГО “ЧОРНИЛА”. Виноробні підприємства виступають проти підвищення акцизів на алкоголь, як пропонує уряд у новому Податковому кодексі, і пропонують Верховній Раді залишити ще на 5 років чинні ставки акцизного збору, повідомив віце-президент корпорації “Укрвинпром” Василь Цушко. Проект Податкового кодексу передбачає підвищення акцизів на коньяк і вино в 13-15 разів. За словами представників “Укрвинпрому”, Мінагрополітики підтримує позицію виробників, і міністр Іван Кириленко пообіцяв виноробам лобіювати їхні інтереси. Винороби прогнозують, що у разі запровадження нових ставок акцизного збору на вино всі підприємства галузі скоротять обсяги виробництва і на ринку різко зросте питома вага фальсифікованої продукції. Зараз на алкоголь діють пільгові ставки акцизного збору: вина виноградні натуральні марочні й ординарні сухі – 0,06 грн./л, вина виноградні натуральні марочні й ординарні кріплені – 0,4 грн./л, вина плодові – 0,8 грн./л.

POSTUP - ПОСТУП
№149 (593),
08 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Газопроводи розберуть шматками
·Крах української "Солідарності"

ПОГЛЯД
·Іван Рудницький: Освіта в місті є пріоритетною
·Чи буде встановлено меморіальну таблицю Ігореві Білозіру?
·Морока з приватними ритуалами

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Соціалісти в черзі на протест
·Мільйони для Бандинелі
·"Каритас" - це шанс на існування
·КІЛЬКА СЛІВ
·Телефон довіри Податкової
·Особисте життя жінки

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Їм з боку видно все...
·Перевірки на дорогах

ПОСТУП З КРАЮ
·Для СНД риють могилу
·Двоголовий "Нафтогаз"
·Європейці хочуть чим більше...
·Україна - зона надзвичайних ситуацій
·"Сільські вісті" перед загрозою закриття

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чорнобильський синдром у Чехії
·Нафтовий бунт
·Талібська загроза над Центральною Азією
·Єпископ зникнув у Москві
·Кому Шабат, а кому ще й п"ятниця

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ нічого не має проти України
·Франція відмиває гроші українських "авторитетів"
·Чверть населення світу - убогі
·СВІТ

ФОРУМ У ПОСТУПІ
·Атланти, каріатиди і королі
·Форум завжди вважав себе лише українським
·Мандри із продовженням

"Ї" В ПОСТУПІ
·Штовхати Україну в дупу...інтелектуально

ПОСТУП НА ФОРУМІ
·Влада підтримала ініціативу видавців
·Час фемінізму настав
·Демократичне суспільство - українській школі

СПОРТ-ПОСТУП
·Китайці залишили вдома 40 олімпійців
·Українська збірна вирушила до Сиднея
·Воротар збірної України стане громадянином Греції
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Новини довкола музики