BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 08 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Двоголовий "Нафтогаз"

Печерський суд скасував указ Президента

ЕНЕРГОВІЙНИ

Олег КОНИК

Печерський районний суд міста Києва знову відзначився. Як уже повідомляв “Поступ”, суддя Микола Замковенко оголосив рішення, яким поновив Ігоря Діденка на посаді виконуючого обов’язки голови Національної Акціонерної Компанії (НАК) “Нафтогаз Україна” з правом відшкодування неотриманої (з моменту звільнення) заробітної платні. Таким чином, задовольнивши позов пана Діденка до Кабінету Міністрів України, рішення суду створило конфліктну ситуацію. Хто очолить компанію: поновлений у своїх правах Ігор Діденко чи його наступник Вадим Копилов?

Плутанина, пов’язана з рішенням Печерського суду, може триватиме ще довго, адже деякі представники уряду мають намір його оскаржити. Зокрема, віце-прем’єр Юлія Тимошенко рішуче налаштована дати доручення Міністерству юстиції, “аби воно захищало уряд”. Крім того, Юлія Володимирівна нагадала, що Президент України своїм Указом призначив Вадима Копилова першим заступником міністра палива і енергетики, а також головою НАК “Нафтогаз України”. А відтак, на думку пані Тимошенко, суд мав би відмінити всі документи, які стосуються кадрових призначень у НАК “Нафтогаз України”. У тому числі й указ Президента. Натомість перший віце-прем’єр Юрій Єхануров, який наразі, на час відпустки Віктора Ющенка, виконує обов’язки голови уряду, не поспішає продовжувати судову катавасію. “Я думаю, що якусь роботу треба було б надати панові Діденку, і я думаю, що є вакантні посади в “Нафтогазі України”, – сказав Єхануров. Утім, такий варіант вичерпання конфлікту теж не зовсім сподобався Юлії Володимирівні, яка зазначила, що Діденкові можна доручити якусь другорядну роботу, але “не можна допускати його до обігових коштів” компанії.

Та чи погодиться пан Діденко працювати на якійсь там вакантній посаді, коли, згідно з рішенням суду, він мав би очолити НАК “Нафтогаз”? Є два варіанти вирішення цього непорозуміння: або Віктор Ющенко переконає Ігоря Діденка погодитися на альтернативну голові НАК посаду, або ж уряд просто “виграє процес”, оскарживши рішення Печерського суду у вищій інстанції.

Схоже на те, що ця справа стане ще одним епізодом війни проти енергетичного віце-прем’єра Юлії Тимошенко, яка свого часу вдало “розібралася” з керівництвом “Нафтогазу України”. Нагадаємо, що спочатку не витримав інформаційного тиску глава НАК Ігор Бакай, і коли аж занадто багато почали говорити про його валютні рахунки та нерухомість за кордоном, він вирішив податися під захист депутатського мандата до Верховної Ради. Однак Бакай залишив після себе вірну людину – в. о. голови правління Ігоря Діденка.
Останньому вдалося втриматися лише до відставки екс-міністра палива та енергетики Сергія Тулуба, який теж пішов через розбіжності у поглядах із Тимошенко. Тепер на допомогу тим, хто стоїть за Діденком, прийшов завжди лояльний до влади Печерський суд. Та навіть якщо оскарження урядом цього рішення поставить крапку в історії з кадровими перестановками в “Нафтогазі України”, то й це ще не гарантуватиме встановлення миру між гравцями на енергоринку.

P. S. Як повідомив “Новий канал”, Ігор Діденко поки що не поспішає з’явитися зі своїми правами в офісі “Нафтогазу України”: хоча він наразі й відсутній у Києві, телеканал поширив інформацію з урядових джерел, що переможець у справі Ігор Діденко нібито збирається звільнитися з посади в. о. голови компанії за власним бажанням. Крім того, в телепрограмі була згадана справа розкрадання коштів остарбайтерів через сумнозвісний “Градобанк”, в якій свого часу фігурувало і прізвище Діденка. Минулого року Генеральна прокуратура України навіть видала санкцію на арешт Ігоря Діденка, але потім він був звільнений під підписку про невиїзд.

POSTUP - ПОСТУП
№149 (593),
08 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Газопроводи розберуть шматками
·Крах української "Солідарності"

ПОГЛЯД
·Іван Рудницький: Освіта в місті є пріоритетною
·Чи буде встановлено меморіальну таблицю Ігореві Білозіру?
·Морока з приватними ритуалами

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Соціалісти в черзі на протест
·Мільйони для Бандинелі
·"Каритас" - це шанс на існування
·КІЛЬКА СЛІВ
·Телефон довіри Податкової
·Особисте життя жінки

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Їм з боку видно все...
·Перевірки на дорогах

ПОСТУП З КРАЮ
·Для СНД риють могилу
·Двоголовий "Нафтогаз"
·Європейці хочуть чим більше...
·Україна - зона надзвичайних ситуацій
·"Сільські вісті" перед загрозою закриття

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чорнобильський синдром у Чехії
·Нафтовий бунт
·Талібська загроза над Центральною Азією
·Єпископ зникнув у Москві
·Кому Шабат, а кому ще й п"ятниця

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ нічого не має проти України
·Франція відмиває гроші українських "авторитетів"
·Чверть населення світу - убогі
·СВІТ

ФОРУМ У ПОСТУПІ
·Атланти, каріатиди і королі
·Форум завжди вважав себе лише українським
·Мандри із продовженням

"Ї" В ПОСТУПІ
·Штовхати Україну в дупу...інтелектуально

ПОСТУП НА ФОРУМІ
·Влада підтримала ініціативу видавців
·Час фемінізму настав
·Демократичне суспільство - українській школі

СПОРТ-ПОСТУП
·Китайці залишили вдома 40 олімпійців
·Українська збірна вирушила до Сиднея
·Воротар збірної України стане громадянином Греції
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Новини довкола музики