BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 08 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Перевірки на дорогах

Унаслідок стрілянини один автоінспектор загинув, а водія та іншого автоінспектора важко поранено

ВЕРСІЇ

Зоряна ІЛЕНКО

Під час перевірки працівниками ДАІ документів 45-річного художника Львівського художньо-виробничого комбінату Стефана Скіри його було поранено. Як і одного з працівників ДАІ – 23-річного інспектора дорожньо-патрульної служби Дрогобицької окремої роти лейтенанта Романа Оліярника. А 31-річний інспектор ДПС Львівської окремої роти ДАІ УМВСУ у Львівській області старший сержант Олег Клименко загинув.

Службова перевірка достеменно не встановила всіх подробиць того, що відбулось у ту ніч. Свідчення обох сторін протилежні. Однак спробуємо відновити деякі події, спираючись на офіційні документи і розповіді постраждалих.

Свідчення Стефана Скіри

За словами дружини Стефана Скіри Софії Каськун, того вечора вони з чоловіком були в гостях неподалік від хати, де жили їхні батьки – 77-річний Василь Іванович і 76-річна пані Євдокія. Оскільки Софія зі Стефаном приїхали автомобілем (“Фольксваген-Гольф”), то вирішили батьків після гостини підвезти. До будинку батьків залишалося метрів триста, коли на дорозі чоловік у формі зупинив їхній автомобіль. Перевіривши документи, міліціонер попросив Стефана вийти з автомобіля, що той і зробив.

Як розповідає пані Софія, невдовзі її чоловіка повалили на землю. Вона хотіла вийти з автомобіля, та інший чоловік у формі сів на місце водія. “Я вирішила, що хочуть украсти машину. Мого чоловіка почали бити. Коли один із нападників почав забирати ключі, я з усіх сил намагалася зупинити його. Навіть вкусила в руку. Батько, котрий сидів на задньому сидінні, почав боронити мене. Він обхопив невідомого за шию і притиснув до сидіння. Я вискочила, аби гукнути когось на допомогу. Коли відбігла метрів п’ятнадцять, почула постріли...”

Свідчення правоохоронців

Зовсім інші свідчення записані у висновках службового розслідування. Отже, 7 липня патрульні Олег Клименко та Роман Оліярник відбували службу на маршруті №21 поблизу села Колоденців Кам’янко-Бузького району. За словами Романа, вони зупиняли “Фольксваген-Пасат” світлого кольору, та водій почав утікати.
Почалося переслідування (дивує, що про це не було повідомлено по рації базу. – З.І.). Поблизу Жовкви машина відірвалася, тому інспектори вирішили оглянути вулички. Далі – звіт: “О 22.45 при в’їзді в Жовкву зупинили для перевірки “Фолькваген-Гольф”. Близько 23-ї години зупинили ВАЗ-2101. Наступною була машина С.Скіри...”.

Автоінспектор Роман Оліярник, назвавшись, перевірив документи. Йому здалося, що від водія чути спиртним, тому попросив його вийти з машини (родина стверджує, що правоохоронець поводився агресивно і не називав себе. – З.І.).Художник відмовився пройти контроль на вміст алкоголю і вирішили доставити його до Львова для медичного огляду (згодом експерти зроблять висновок, що у крові Скіри, як і автоінспекторів, алкоголю не було. – З.І.). Оліярник підійшов до “Фольксвагена”, щоби відігнати його на штрафмайданчик.
Тут на нього накинулася дружина Скіри Софія Каськун. Автоінспектор намагався звільнитися, коли на нього ззаду напав іще й “дід”. Стефан, почувши, що в автомобілі вовтузяться, кинувся до машини. Вирішивши, що він тікає, Олег Клименко, який володів прийомами самбо, звалив художника на землю. Оліярник хотів допомогти напарникові, та “дід” міцно вчепився за ремінь портупеї. Коли ж Оліярник таки вискочив із салону, пролунав постріл. “Обернувся і побачив, що старий тримає зброю. Олег гукнув: “Не звертай уваги, то – газовий”, – але по спині потекла кров. Тоді старий спрямував зброю на Клименка і двічі натиснув на спуск. Тіло Олега сіпнулося. Тільки тоді збагнув, що “дід” тримає мій пістолет, який, очевидно, витягнув із кобури . Олег таки піднявся й кілька разів вистрелив у ноги Стефана Скіри, після чого, добрався до свого автомобіля”.

Оліярник тим часом вибив зброю з рук “діда”, а коли підійшов до Олега, той був мертвий. Тоді він добрався до “Фольксвагена” і рвонув до лікарні. Тут він іще встиг віддати лікарям посвідчення Стефана і вказав, що ті люди в нього стріляли.

Випадкове вбивство чи злий умисел невідомого?

“Дід” – 77-річний Василь Іванович – стверджує, що він ні в кого не стріляв, хоча не заперечує, що боронив невістку. Бачив, що його сина били, потім стріляли. Хто стріляв у правоохоронців, не знає. Те ж саме стверджує і його 76-річна дружина Євдокія.

Родина художника припускає, що в темряві правоохоронці самі себе перестріляли. Що більше, припускають, що був іще хтось третій, і, можливо, саме він і зробив перші невдалі постріли. А далі кожен намагався захистити себе, використовуючи зброю. Згідно з висновками слідчо-оперативної групи, в магазині табельної зброї Олега Клименка не було чотирьох патронів. Крім того, у протоколі зазначено, що в Олега відірване ліве вухо. Його згодом знайшли неподалік від машини.

Через десять днів після трагедії слідчий з особливо важливих справ обласної прокуратури Ярослав Павельчак провів іще один обшук у батьків Стефана Скіри. Тут було знайдено патрон для пістолета і шроти для рушниці. Родина стверджує, що їх “підставили”.

У багатьох викликає сумнів, що 77-річний дід зміг так професійно битися з правоохоронцями. Чи спроможний він був витягти пістолет, зняти з запобіжника, натиснути на курок і влучити в ціль. Наразі залишається багато запитань.

Сьогодні працівники ДАІ впевнені, що їхні колеги діяли в рамках закону. А тим часом мешканці Жовкви збирають підписи на підтримку відомого художника-різьб’яра.

POSTUP - ПОСТУП
№149 (593),
08 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Газопроводи розберуть шматками
·Крах української "Солідарності"

ПОГЛЯД
·Іван Рудницький: Освіта в місті є пріоритетною
·Чи буде встановлено меморіальну таблицю Ігореві Білозіру?
·Морока з приватними ритуалами

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Соціалісти в черзі на протест
·Мільйони для Бандинелі
·"Каритас" - це шанс на існування
·КІЛЬКА СЛІВ
·Телефон довіри Податкової
·Особисте життя жінки

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Їм з боку видно все...
·Перевірки на дорогах

ПОСТУП З КРАЮ
·Для СНД риють могилу
·Двоголовий "Нафтогаз"
·Європейці хочуть чим більше...
·Україна - зона надзвичайних ситуацій
·"Сільські вісті" перед загрозою закриття

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чорнобильський синдром у Чехії
·Нафтовий бунт
·Талібська загроза над Центральною Азією
·Єпископ зникнув у Москві
·Кому Шабат, а кому ще й п"ятниця

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ нічого не має проти України
·Франція відмиває гроші українських "авторитетів"
·Чверть населення світу - убогі
·СВІТ

ФОРУМ У ПОСТУПІ
·Атланти, каріатиди і королі
·Форум завжди вважав себе лише українським
·Мандри із продовженням

"Ї" В ПОСТУПІ
·Штовхати Україну в дупу...інтелектуально

ПОСТУП НА ФОРУМІ
·Влада підтримала ініціативу видавців
·Час фемінізму настав
·Демократичне суспільство - українській школі

СПОРТ-ПОСТУП
·Китайці залишили вдома 40 олімпійців
·Українська збірна вирушила до Сиднея
·Воротар збірної України стане громадянином Греції
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Новини довкола музики