Українська збірна вирушила до Сиднея
ОЛІМПІАДА
Роман ДОРОШ
До старту літніх Олімпійських ігор у Сиднеї залишилося тільки 7 днів, і вчора ввечері остання українська делегація вирушила на Зелений континент. Частина українців уже давно в Австралії на акліматизації. Останніми ж відбули представники тих видів спорту, які стартують пізніше. Загалом, українська спортивна делегація на літніх Олімпійських іграх у Сиднеї складатиметься з 235 спортсменів.
На жаль, уперше українська команда не здобула жодної ліцензії в ігрових видах спорту. Минулої Олімпіади в Атланті ми мали жіночі баскетбольну та волейбольну команди, а також чоловічу збірну з водного поло. Та не будемо про сумне, адже не ігрові види спорту приносять нам олімпійські нагороди.
Минулої Олімпіади Україна посіла дев’яте загальнокомандне місце, здобувши загалом 23 нагороди, з яких 9 – золоті, 2 – срібні та 12 – бронзові. За словами голови Держкомспорту України Івана Федоренка, перед українською командою стоїть єдине завдання – виступити в Сиднеї не гірше, ніж в Атланті. Тобто нашим олімпійцям треба буде завоювати принаймні 9 золотих нагород.
І вже в перший день змагань Україна має шанс отримати першу нагороду, і то найвищої проби. Наша головна надія у плаванні Яна Клочкова виступатиме на своїй “коронній” дистанції – 400 м комплексом. Але не поспішаймо, щоби не наврочити.
Варто також зазначити, що до Сиднея поїхало й 11 львівських олімпійців. Проте двоє з них – гімнастки Наталя Городній і Галина Тирик – заявлені як запасні. Першою з львів’янок у боротьбу вступає Леся Леськів – кульова стрільба.
А тим часом олімпійський вогонь, хоч і з перешкодами, та все ближче підсувається до столиці Олімпіади. Мабуть, іще перед жодними Олімпійськими іграми не було стільки проблем із олімпійським вогнем. Ось і 6 вересня 13-річна дівчина, котра брала участь в олімпійській естафеті, зазнала опіків руки через несподіваний спалах олімпійського вогню.
До речі, ще досі точно не відомо, де саме буде проводитися відкриття літніх Олімпійських ігор: на відкритому стадіоні Сиднея, чи в закритому Палаці спорту. Річ у тому, що синоптики прогнозують 15 вересня сильні дощі, які можуть супроводжуватися сильним вітром, і тому організатори ще досі остаточно не визначили місця відкриття. Тим паче, що цього тижня над Сиднеєм промчав потужний вітер, який завдав шкоди олімпійському містечку. Ще одна несподіванка підстерігає олімпійців уже безпосередньо в олімпійському селищі.
Виявляється, організатори не чекали, що стільки олімпійців виконає олімпійські нормативи. “Перебір” (на думку організаторів) склав аж 500 атлетів. Тому в олімпійському селищі терміново встановлюють додаткові ліжка у двомісних номерах.
|
|