BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 08 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Час фемінізму настав

Микита ДУХІВ

Найактуальнішими темами обговорення в публіцистичних виданнях світу на часі є екологічна та ґендерна проблематики.

Бодай у цій царині Україна не цілком пасе задніх, бо останнє (сімнадцяте) число культурологічного журналу “Ї”, наклад якого тільки-но вийшов друком, цілковито приурочене дослідженню сподвижництва прогресивних жінок і називається, відповідно, “Ґендерні студії”. “Насправді, наші німецькі колеги уже давно цікавилися, чому ще не вийшов номер “Ї”, присвячений ґендерним проблемам. Ми їм відповідали, що для України ця тема ще не настільки актуальна та важлива, а коли ми нарешті відчуємо, що саме час видати такий журнал, він з’явиться”, – коментує куратор тематичного видання Софія Онуфріїв, а отже вже є підстава вважати, що Україна “дозріла” принаймні до дискусії на цю тему, якщо не до втілення в життя основних принципів феміністичного руху.

Робота над підготовкою “ґендерного” числа тривала близько чотирьох місяців. Його співредактори – Софія Онуфріїв та Оксана Кісь – добір матеріалів здійснювали за двома напрямами – залучення цікавих авторських статей та пошук матеріалів закордонних авторів. Як зізнається Софія, саме тут з’явилися перші труднощі, оскільки, як виявилося, в Україні не так багато науковців цікавляться цією проблематикою. І все ж до свіжого “Ї” увійшло близько десятка статей місцевих авторів, зокрема координатора Об’єднання студентів правників, студентського мера Львова Тетяни Хоми “Чи був фемінізм в Україні?”, керівника французького культурного центру Діани Емдім “Французький фемінізм у ХХ ст.”, Оксани Кісь “Дефініції фемінізму” та “Особливості ставлення до української вдови”. Блок перекладних матеріалів охоплює досить широкі географічні терени. Серед перекладів – оглядові статті про німецький фемінізм, дискусії в католицькій церкві стосовно неофемінізму, витяги з книги відомої польської феміністки Славки Вальчевської “Особиста свобода. Домашній матріархат”, базова праця французького фемінізму “Він – культура, вона – натура?” авторства Ніколь Клод-Матьє. Балкани в номері представлені “Фемінізмом у любовному ракурсі” Міґлени Ніколчиної та епістолярією Надежди Четкович у часи останньої війни. Відкриває часопис стаття Марти Богачевської “Націоналізм та фемінізм – одна монета спільного вжитку”, яка задає тональність у подальшому читанні. Провокацією номера є публікація маніфесту Товариства за знищення чоловіків засновниці та єдиного його члена – Валері Соланас.

Традиційно часопис “Ї” читачам пропонує і добірку літературних творів. На цей раз це поезія львів’янки Марійки Кривенко, переклади з польської Мануели Ґретковської, уривки творів югославських авторок Дубравки Уґрешич та Ясміни Тешанович. Нещодавно відбувся черговий семінар, зініційований Незалежним культурологічним журналом “Ї”. Для обговорення було обрано тему співзвучну до змісту нового числа – “Ґендерні студії в Україні: стан, проблеми, перспективи”. Як показала дискусія, ставлення в Україні до ґендерних проблем коливається від відвертої іронії (переважно з боку чоловіків) до абсолютного нерозуміння та несприйняття (значна частина суспільства). Тому число “Ґендерні студії” якнайповніше “просвітить” усіх, хто не надто компетентно чується в цій царині, а то й просто дозволить ознайомитися з працями авторів, які є її ідеологами. Презентацію сімнадцятого числа “Ї” заплановано провести завтра, на Форумі видавців у Львові, а з його змістом можна зазнайомитися в Інтернеті за адресою: www.ji-magazine.lviv.ua.

POSTUP - ПОСТУП
№149 (593),
08 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Газопроводи розберуть шматками
·Крах української "Солідарності"

ПОГЛЯД
·Іван Рудницький: Освіта в місті є пріоритетною
·Чи буде встановлено меморіальну таблицю Ігореві Білозіру?
·Морока з приватними ритуалами

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Соціалісти в черзі на протест
·Мільйони для Бандинелі
·"Каритас" - це шанс на існування
·КІЛЬКА СЛІВ
·Телефон довіри Податкової
·Особисте життя жінки

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Їм з боку видно все...
·Перевірки на дорогах

ПОСТУП З КРАЮ
·Для СНД риють могилу
·Двоголовий "Нафтогаз"
·Європейці хочуть чим більше...
·Україна - зона надзвичайних ситуацій
·"Сільські вісті" перед загрозою закриття

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чорнобильський синдром у Чехії
·Нафтовий бунт
·Талібська загроза над Центральною Азією
·Єпископ зникнув у Москві
·Кому Шабат, а кому ще й п"ятниця

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ нічого не має проти України
·Франція відмиває гроші українських "авторитетів"
·Чверть населення світу - убогі
·СВІТ

ФОРУМ У ПОСТУПІ
·Атланти, каріатиди і королі
·Форум завжди вважав себе лише українським
·Мандри із продовженням

"Ї" В ПОСТУПІ
·Штовхати Україну в дупу...інтелектуально

ПОСТУП НА ФОРУМІ
·Влада підтримала ініціативу видавців
·Час фемінізму настав
·Демократичне суспільство - українській школі

СПОРТ-ПОСТУП
·Китайці залишили вдома 40 олімпійців
·Українська збірна вирушила до Сиднея
·Воротар збірної України стане громадянином Греції
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Новини довкола музики