BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 08 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Влада підтримала ініціативу видавців

КНИЖНИКИ

Василь СКРІБА

Для затятого “книжника” сьогодні червоний день календаря, свято, адже саме від нині й упродовж чотирьох днів у Палаці мистецтв триватиме VII Всеукраїнський Форум видавців у Львові — акція, що підтримує реноме Львова як міста культури, а не самих тільки базарів. Цього разу вперше співорганізатором Форуму виступила Львівська обласна держадміністрація.

Як розповів в.о. заступника голови ЛОДА з політико-правових питань Ярослав Климович, участь обласної адміністрації в організації Форуму була передбачена одним із пунктів рішення сесії облради про підтримку українських книговидавців. Завдяки цій участі в скарбунок Форуму додалось ще 5 тис. гривень (загальний кошторис акції — 180 тис. гривень, з яких 110 тисяч сплачені самими учасниками). Ймовірно через те, що сума вкладу ОДА в організацію Форуму не є вельми запаморочливою, п. Климович сказав, що влада ще не вичерпала усього свого потенціалу, аби підтримати цьогорічний книжковий Форум, тому радо допоможе — зробить усе, що буде потрібно.

Ярослав Климович поділився теж інформацією про те, що вже розпочалось формування бюджету області на 2001 рік, де передбачено кошти на поповнення бібліотечних фондів українською книжкою. Та до цього, як мовиться, ще треба дожити. Наразі п. Климович наголосив на іншому — на тому, що видавці починають користуватися певною пільгою — звільненням від оплати за торговельні патенти підприємств, які реалізують лише україномовну друковану продукцію. І на тому, що згідно із тим же рішенням буде створено Фонд підтримки видання українських підручників.

Фонд підтримки... Олександра Коваль вирішила за необхідне висловити позицію організаторів Форуму видавців стосовно такого явища, як державна підтримка: “Ми вважаємо, що українські видавці можуть власне заробляти, вони не потребують взагалі державних дотацій, тому що наша українська держава направду має на що витрачати свої бідні бюджетні кошти. Видавці можуть заробити самі, але моральна підтримка, створення позитивного клімату в нашій країні, піднесення престижу української книжки і престижу читання й освіченості взагалі — це є функція державних органів. А не безперервні дотації на видання, які є, чесно кажучи, просто нефаховими, тому що не можуть забезпечити своїй продукції такий рівень, який би знайшов попит у суспільстві”.

До речі, щодо наведеної ще на початку думки про те, що Форум видавців віджив своє. Чомусь вона настирливо лунає в кулуарах, як тільки знову він відбувається. Зі слів його президента з’ясовується, що навіть для деяких структур, і в т. ч. влади, львівський Всеукраїнський Форум видавців є “кісткою в горлі”, модель їхньої поведінки є така, що все хороше повинно бути сконцентровано тільки в столиці. Й навіть з їхнього боку, розповідає пані Коваль, є певні зусилля, щоби приглушити його значення. Дирекція ж Форуму притримується думки, що Україна повинна бути цивілізованою державою, де б не було провінції, й у кожному, навіть невеличкому місті мешканці мали доступ до тих самих благ цивілізації, що й в столиці. “Я дуже сподіваюся, що в наших державних мужів вистачить толерантності для того, щоби силовими своїми рішеннями не створювати штучного якогось утворення в Києві тільки для того, щоби применшити значення Львова”.

POSTUP - ПОСТУП
№149 (593),
08 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Газопроводи розберуть шматками
·Крах української "Солідарності"

ПОГЛЯД
·Іван Рудницький: Освіта в місті є пріоритетною
·Чи буде встановлено меморіальну таблицю Ігореві Білозіру?
·Морока з приватними ритуалами

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Соціалісти в черзі на протест
·Мільйони для Бандинелі
·"Каритас" - це шанс на існування
·КІЛЬКА СЛІВ
·Телефон довіри Податкової
·Особисте життя жінки

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Їм з боку видно все...
·Перевірки на дорогах

ПОСТУП З КРАЮ
·Для СНД риють могилу
·Двоголовий "Нафтогаз"
·Європейці хочуть чим більше...
·Україна - зона надзвичайних ситуацій
·"Сільські вісті" перед загрозою закриття

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чорнобильський синдром у Чехії
·Нафтовий бунт
·Талібська загроза над Центральною Азією
·Єпископ зникнув у Москві
·Кому Шабат, а кому ще й п"ятниця

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ нічого не має проти України
·Франція відмиває гроші українських "авторитетів"
·Чверть населення світу - убогі
·СВІТ

ФОРУМ У ПОСТУПІ
·Атланти, каріатиди і королі
·Форум завжди вважав себе лише українським
·Мандри із продовженням

"Ї" В ПОСТУПІ
·Штовхати Україну в дупу...інтелектуально

ПОСТУП НА ФОРУМІ
·Влада підтримала ініціативу видавців
·Час фемінізму настав
·Демократичне суспільство - українській школі

СПОРТ-ПОСТУП
·Китайці залишили вдома 40 олімпійців
·Українська збірна вирушила до Сиднея
·Воротар збірної України стане громадянином Греції
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Новини довкола музики