BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 07 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

"УТЕЛ" буде судитися з Callback

або Дещо про "ринкові" методи боротьби на телекомунікаційному ринку України

Callback (дзвінок-відповідь) – телефонна послуга, яка полягає в тому, що клієнт, маючи певний код доступу, має змогу оплачувати закордонну розмову за американськими тарифами, які є одними з найнижчих у світі. Попереджаємо, що сallback’у немає в розвинутих країнах світу, де існує конкуренція на телекомунікаційному ринку. Натомість він приживається у тих країнах, де ринок зарегульований державою – або де його захопив монополіст. Там його нещадно викорчовують, правда, дуже часто безрезультатно.

Нагадаємо передісторію. 20 липня 2000 року розпочалося блокування виходів на окремі групи телефонних номерів у США, які містять сигнальні номери сallback.
17 серпня американська фірма AZ International звернулася до своїх клієнтів в Україні з заявою, в якій пояснила, чому останнім часом стало важко та більш незручно користуватися послугами сallback’у – і що вона зробила, щоби все-таки продовжувати виконувати свої зобов’язання перед українськими клієнтами.

Після публікації цієї заяви дирекція Львівської філії “УТЕЛ” запросила керівництво львівського представництва AZ International обговорити факти, наведені в публікації. Така зустріч відбулася 29 серпня 2000 року. Подаємо короткий запис розмови з директором львівського представництва “УТЕЛ” Ярославом Кусяком.

“УТЕЛ”: Ви є паразитами – і, як всі паразити, вимрете. Ви є фройдстерами (малося на увазі – шахраї, бо fraud по- англійськи – шахрайство). Ви спаплюжили нас (“УТЕЛ”) у вашому зверненні, і будете за це відповідати.
Наш коментар: Безперечно, ми готові відповідати, якщо наведені нами факти не відповідають дійсності.

Упродовж трьох останніх років, що ми працюємо на ринку України, ми не помічали особливої любові з боку “УТЕЛ”, хоча й не було відкритих погроз та образ. Але ми не особливо переймалися цим, тим більше, що, конкуруючи з “УТЕЛ”, ми відбирали в нього невелику частину міжнародного трафіку.
Але ми ніколи не були ні паразитами, ні шахраями, ні, тим більше, ми не прагнули економічної руйнації України.

“УТЕЛ”: Наша Україна така бідна, а ви викачуєте з неї останні гроші, натомість ми (“УТЕЛ”) – українська компанія і допомагаємо економіці України. Щодо цін, то американці є власниками супутникових каналів зв’язку, через що мають міжнародні з’єднання практично задурно, а ми, українці, змушені оплачувати проходження зв’язку по кожній країні, через те й ціни такі високі.

Наш коментар: Давайте розберемося: якщо ми даємо можливість телефонувати до США за 30 центів за хвилину замість 2,50 доларів, ми економимо українському виробнику 2,20 доларів; це, окрім стимулювання бізнесу, означає більш як 70 центів надходження до бюджету податку з прибутку за кожну хвилину розмови.
Щодо цін, то AZ International не має жодних каналів зв’язку, а купує телефонний час на вільному ринку (це, до речі, не заборонено робити й іншим компаніям).

У той же час нагадаємо, що до складу “чисто українського” СП “УТЕЛ” входять великі телефонні компанії Голландії, Німеччини, а також американський телефонний монстр АТ&Т. Але то не наша справа – лізти в чужий бізнес.

Тому дивно, чому офіційний представник такого потужного СП, як “УТЕЛ”, замість ринкових аргументів починає шукати “ворогів” України. Адже позбутися нас ринковими методами дуже просто, якщо взяти і зменшити тарифи до загальносвітових. І тоді ми залишимося без роботи...

“УТЕЛ”: Блокування міжнародних телефонних дзвінків? Нічого подібного. Такого немає. “УТЕЛ” – монополіст? Та ви що! В Україні є ще 700 приватних телефонних фірм, які надають такі ж послуги. Ви ж – паразити, бо використовуєте наші лінії і нічого за це не платите.

Наш коментар: Взагалі-то, з приводу блокування телефонних номерів з “УТЕЛ” ми маємо й інші коментарі: в тернопільській філії нам сказали, що американці змінили телефонні коди, а нових кодів вони не знають. А головний інженер у Львові пані Ірина Савчак повідомила: “Ми нічого не вирішуємо – що Київ каже, те ми й робимо”; директор дирекції якості “УТЕЛ” з Києва пан Ю. Янковський гордо повідомив: “Так, блокуємо і будемо блокувати телефонні дзвінки за вказаними напрямками, оскільки сallback є шахрайською послугою і партнер “УТЕЛ” АТ&Т рекомендував заборонити вихід за цими напрямками”.

Тепер про монополію: чи має вибір власник звичайного домашнього чи службового телефону дзвонити за кордон не через “УТЕЛ”? У США, наприклад, телефонні фірми чітко розділені на локальних операторів, які здійснюють підключення й забезпечують користувача телефонним номером і місцевим зв’язком, і “дальнобійників”, які здійснюють міжміські та міжнародні з’єднання, – і кожен користувач телефонного номера сам вибирає фірму, яка буде з’єднувати його із закордоном. В Україні такого вибору взагалі нема, а отже, це монополія, незважаючи на кількість телефонних операторів.

“УТЕЛ”: За неправдиву інформацію ми вас притягнемо до судової відповідальності. А взагалі, найближчим часом вами займуться Комітет по зв’язку, податкова інспекція і Комітет по цінах. До того ж, Україна скоро прийме закон про заборону сallbackу. А ще ми подбаємо про те, щоб у “Високому Замку” з’явилася стаття на кшталт цієї (і продемонстрував нам газетну вирізку – “Телефонна мафія орудує у Львові”). До речі, звернення AZ Internаtional “Високий Замок” відмовився друкувати.

Наш коментар: Ну що ж, законів порушувати не можна, навіть тих, які захищають монополізм. Однак ми, надаючи послуги з дешевого міжнародного зв’язку громадянам і підприємствам в Україні, не порушили жодного закону. Тому з острахом віримо, що погрози “УТЕЛ” щодо податкової та інших органів не позбавлені підстав.

Напевно, така могутня корпорація, як “УТЕЛ”, може легко розчавити наше представництво в Україні. До цього ми, безперечно, готові – і вже уклали контракти з іншими українськими фірмами, які візьмуть на себе наші зобов’язання перед клієнтами у випадку, якщо так станеться.

Пост-коментар: Прикро, що Україна завжди змушена повторювати чужі помилки, адже більшість країн світу це вже проходили: гігантські тарифи і надприбутки, поява альтернативних провайдерів (спочатку – зовнішніх, а потім і внутрішніх), боротьба з ними, а потім – демократизація ринку, вирівнювання цін до світового рівня.

А стаття “Телефона мафія...” розповідає про справжніх злодіїв, які дзвонять за чужий рахунок...

POSTUP - ПОСТУП
№148 (592),
07 ВЕРЕСНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Доньки Лазаренка підуть під суд
·Польська реакція на ухвалу міськради

ПОГЛЯД
·Подарунки залізниці подобаються багатьом
·Фонд "Відродження" фінансуватиме український підручник
·То "побудова" України чи "построение"?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пріоритетність української книги
·Пропозиції Малопольщі
·Пожежа в університеті
·КІЛЬКА СЛІВ
·Російський консул пішов на підвищення
·"Перемога буде наша!"
·Священики і правоохоронці

ПОСТУП З КРАЮ
·Хепенінг львівських журналістів у Києві
·Парламент знову пішов у школу... виживання
·Росіяни відправили Тарасюка у відставку

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Найгірші умови праці - у президента США
·"УТЕЛ" буде судитися з Callback
·ЕКОНОВИНИ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Саміт ставить завдання на тисячоліття
·Доріг багато - спасіння одне
·Фатальна простота Буша

СВЯТО В ПОСТУПІ
·Леонід Мельник: "Безаварійна робота і своєчасні розрахунки"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Пекінська опера у нових декораціях
·"Трістан та Ізольда" у Зальцбурзі
·Реконструкція "Бобура" завершена
·Жінки, ероитка і фотографія

БАНКИ У ПОСТУПІ
·Якщо стабільна гривня протримається до весни наступного року, то Україну чекає інвестиційний вибух
·Найбільші банки світу

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·ФІФА капітулювала перед ЄС
·"Королівський клуб" за крок до прірви
·Василь Іванчук націлився на Кубок світу

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Суперечки і Інтернеті
·ГОРОСКОП