BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 07 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Парламент знову пішов у школу... виживання

Найскладніша, за прогнозами аналітиків, сесія Верховної Ради розпочалася з пропозиції імпічменту Леоніда Кучми

ОСІНЬ ОЛІГАРХІВ

Дмитро ЯЦЕНКО

В Україні розпочалася політична осінь: у вівторок народні депутати знову зайняли насиджені місця у Верховній Раді. Причому, як прогнозує більшість оглядачів та аналітиків, нинішній робочий період у житті парламенту буде не з легких. Самим же парламентаріям доведеться вельми попотіти, інколи вирішуючи не стільки законодавчі проблеми, скільки моральні чи матеріальні, адже цієї сесії нардепам доведеться тиснути на кнопку, голосуючи з кількох надзвичайно важливих питань.

Серед них – внесення референдумних поправок до Конституції, прийняття земельного і податкового кодексів та бюджету на 2001 рік. Відтак нинішня парламентська сесія мало чим відрізнятиметься від студентської: за кожен проголосований законопроект у нинішнього складу Верховної Ради більше шансів дожити до кінця терміну своїх повноважень, а от за “неправильну відповідь” можуть і розігнати...

Уже перший день сесії почався з інтригуючої події, яка засвідчила, що дехто у Верховній Раді відчув занесений над парламентом дамоклів меч розпуску. Зокрема, депутатська група “Соборність” запропонувала внести до порядку денного питання про початок процедури імпічменту Президенту України Леонідові Кучмі. Давно вже проти нинішнього глави держави не ініціювали імпічментів, а теперішня пропозиція примусової відставки Леоніда Даниловича може бути, з одного боку, відповіддю на загрозу розпуску парламенту, а з іншого – першим передвиборним кроком деяких опозиційних до офіційної влади депутатів, якщо Верховній Раді не вдасться пережити цю осінь. Зачитав пропозицію “соборників” відомий борець із корупцією Григорій Омельченко. За його словами, Кучма персонально винний у призначенні прем’єром Павла Лазаренка, якого потім нагороджував відзнаками – “замість того, щоб дати правоохоронним органам доручення провести розслідування його діяльності”. Омельченко назвав і суму, в яку обійшлося господарювання Лазаренка Україні, – понад один мільярд доларів, причому лідер “Антимафії” також заявив, що депутатська група “Соборність” готова надати інформацію про те, що Лазаренко “перераховував на особисті валютні рахунки Кучми великі суми валюти”. Крім справи Лазаренка, “Соборність” звинувачує Президента у причетності до справи концерну “Бласко”...

Проте не це буде найбільшим головним болем для депутатів – теперішня сесія має стати підсумковим етапом референдумного процесу. Підтримавши президентський законопроект внесення змін до Конституції на попередній сесії, Верховна Рада тепер має “розродитися” на 300 голосів, щоби внести поправки до Основного закону. Зараз у кулуарах законодавчого органу держави тільки й розмов, що про те, чи знайдеться в парламенті три сотні голосів “за”? Наприклад, спікер Іван Плющ навіть не сумнівається в цьому. За словами “бабусі” українського націоналізму Слави Стецько, після попереднього голосування у представників НРУ, УНР, КУНу та “Реформи-Конгрес” іншого виходу (крім підтримки поправок) немає, а от комуністи та опозиціонери-незалежні висловлювалися дуже скептично щодо позитивного результату голосування. Упевненим зараз можна бути лише в одному: поки нардепи активно відпочивали на Канарах та інших курортах, робота над збиранням 300 голосів не припинялася. Тому не виключено, що дехто з “відповідальних за правильні рішення парламенту” знову дасть 1000% гарантії, що Верховна Рада проголосує “як треба”.

Про це певною мірою свідчить черговий броунівський рух депутатів з одних фракцій в інші. Зокрема, почався відплив нардепів з фракцій НДП та “Батьківщина”, натомість поповнилися групи “Трудова Україна” та “Відродження регіонів” (до останньої після оббиття порогів “Реформи-Конгрес” увійшов Ігор Бакай). Зменшення кількості членів фракцій НДП та “Батьківщина” (поки що на двох у кожній) може тривати і далі, причиною чого є тиск на Юлію Тимошенко (арешт її чоловіка) та можливість зміни керівництва в НДП, якою зараз керує Валерій Пустовойтенко. Іншою причиною депутатських міграцій може бути підготовка урядової кризи – таким чином парламент хоч якось зможе змінити тему з “поганої Верховної Ради” на “поганий Кабінет Міністрів”, а майбутня прем’єріада, за прогнозами політологів, може стати стартовою сходинкою для наступників хворого (за чутками) Леоніда Кучми. Принаймні один із претендентів на майбутнє президентство, Андрій Деркач, дуже активізував зміцнення “Трудової України”.

POSTUP - ПОСТУП
№148 (592),
07 ВЕРЕСНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Доньки Лазаренка підуть під суд
·Польська реакція на ухвалу міськради

ПОГЛЯД
·Подарунки залізниці подобаються багатьом
·Фонд "Відродження" фінансуватиме український підручник
·То "побудова" України чи "построение"?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пріоритетність української книги
·Пропозиції Малопольщі
·Пожежа в університеті
·КІЛЬКА СЛІВ
·Російський консул пішов на підвищення
·"Перемога буде наша!"
·Священики і правоохоронці

ПОСТУП З КРАЮ
·Хепенінг львівських журналістів у Києві
·Парламент знову пішов у школу... виживання
·Росіяни відправили Тарасюка у відставку

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Найгірші умови праці - у президента США
·"УТЕЛ" буде судитися з Callback
·ЕКОНОВИНИ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Саміт ставить завдання на тисячоліття
·Доріг багато - спасіння одне
·Фатальна простота Буша

СВЯТО В ПОСТУПІ
·Леонід Мельник: "Безаварійна робота і своєчасні розрахунки"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Пекінська опера у нових декораціях
·"Трістан та Ізольда" у Зальцбурзі
·Реконструкція "Бобура" завершена
·Жінки, ероитка і фотографія

БАНКИ У ПОСТУПІ
·Якщо стабільна гривня протримається до весни наступного року, то Україну чекає інвестиційний вибух
·Найбільші банки світу

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·ФІФА капітулювала перед ЄС
·"Королівський клуб" за крок до прірви
·Василь Іванчук націлився на Кубок світу

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Суперечки і Інтернеті
·ГОРОСКОП