BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 07 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Доньки Лазаренка підуть під суд

Степан ЮРАС

Дві дочки колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка, Катерина і Леся, невдовзі можуть постати перед судом. Таке рішення ухвалив учора Шевченківський районний суд Києва.

Мова йде про судовий позов, який житлове управління Кабміну подало проти Павла Лазаренка стосовно позбавлення його прав на проживання у Києві, на вулиці Десятинній, 10. До речі, в цьому ж будинку мешкає і Президент України Леонід Кучма.

Судова тяганина навколо квартири Лазаренка триває ще з грудня минулого року, коли дружина заарештованого в США екс-прем’єра Тамара Лазаренко повернулася до Києва і спробувала
увійти у власне помешкання. Але вхідні двері виявилися опломбованими, а в Генпрокуратурі жінці повідомили, що мешкати у власній квартирі вона не зможе доти, поки слідчі не проведуть там усі необхідні їм дії. Однак перелік цих дій Генпрокуратура так і не оприлюднила. Тоді ж Генпрокурор Михайло Потебенько заявив журналістам, що Лазаренки втратили право на житло, оскільки не мешкали там понад півроку.

Однак Тамара Лазаренко вирішила не здаватися і звернулася через пресу до Президента. На її думку, Леонід Кучма був просто “непоінформований про неправомірні дії проти нашої сім’ї”. Жодної відповіді пані Лазаренко так і не отримала, натомість житлове управління Кабінету Міністрів, на балансі якого рахується квартира, подало в суд на позбавлення прав. У відповідь Тамара Лазаренко подала зустрічний позов про незаконність недопущення її у власне помешкання.

Шевченківський райсуд Києва розглядав цю справу вже кілька разів, але щоразу оголошення вироку переносилося на пізніші терміни. Учора засідання знову перенесли, оскільки суд зажадав залучити до справи Катерину і Лесю Лазаренко. На момент подання позову дівчата були ще неповнолітніми і не могли фігурувати у судовій справі, однак, згідно з чинним законодавством, вони є спадкоємцями спірної квартири. Тепер дівчатам доведеться особисто з’явитися в суді, аби засвідчити свої законні права.

На думку адвоката Віктора Ніказакова, який відстоює інтереси сім’ї Лазаренків, суд поводиться упереджено: “Випадок, коли суддя радить позивачеві збільшити кількість відповідачів, є безпрецедентним. Це свідчить про відверту упередженість суду”. Крім того, Ніказаков вважає, що суд діє несамостійно, оскільки “бере великі перерви: напевно, з кимось радиться, потім ухвалює рішення”.

На вчорашнє засідання з “квартирного питання” тележурналістів не допустили. Таке рішення судді Людмили Осипової було несподіваним для багатьох телегруп, які збиралися робити сюжети про перебіг судового засідання, оскільки досі ніяких перепон присутності телекамер у судовій залі під час засідання не було. Тепер Віктор Ніказаков має намір подати скаргу на суддю у Верховну Раду і підняти питання про її звільнення.

POSTUP - ПОСТУП
№148 (592),
07 ВЕРЕСНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Доньки Лазаренка підуть під суд
·Польська реакція на ухвалу міськради

ПОГЛЯД
·Подарунки залізниці подобаються багатьом
·Фонд "Відродження" фінансуватиме український підручник
·То "побудова" України чи "построение"?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пріоритетність української книги
·Пропозиції Малопольщі
·Пожежа в університеті
·КІЛЬКА СЛІВ
·Російський консул пішов на підвищення
·"Перемога буде наша!"
·Священики і правоохоронці

ПОСТУП З КРАЮ
·Хепенінг львівських журналістів у Києві
·Парламент знову пішов у школу... виживання
·Росіяни відправили Тарасюка у відставку

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Найгірші умови праці - у президента США
·"УТЕЛ" буде судитися з Callback
·ЕКОНОВИНИ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Саміт ставить завдання на тисячоліття
·Доріг багато - спасіння одне
·Фатальна простота Буша

СВЯТО В ПОСТУПІ
·Леонід Мельник: "Безаварійна робота і своєчасні розрахунки"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Пекінська опера у нових декораціях
·"Трістан та Ізольда" у Зальцбурзі
·Реконструкція "Бобура" завершена
·Жінки, ероитка і фотографія

БАНКИ У ПОСТУПІ
·Якщо стабільна гривня протримається до весни наступного року, то Україну чекає інвестиційний вибух
·Найбільші банки світу

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·ФІФА капітулювала перед ЄС
·"Королівський клуб" за крок до прірви
·Василь Іванчук націлився на Кубок світу

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Суперечки і Інтернеті
·ГОРОСКОП