BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 07 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

Василь Іванчук націлився на Кубок світу

ШАХИ

Іван ГЕЛЕМЕЙ

У китайському Шеньяні, де триває розіграш Кубка світу ФІДЕ, визначились усі учасники чвертьфіналів. Після тай-брейку до Жильберто Мілоша (Бразилія), Є Дзянчуаня (Китай), Євгена Бареєва (Росія), Вішванатана Ананда (Індія) та Зураба Азмайпарашвілі (Грузія) приєдналися львів’янин Василь Іванчук, а також Сергій Мовсесян (Чехія) та Борис Гельфанд (Ізраїль).

Отож, позаду попередні колові мінітурніри Кубка світу. Вісімка чвертьфіналістів тепер поведе боротьбу за нокаут-системою. Та спершу повернімося до складу попередніх підгруп. Групи А та В мали 17-у категорію з середніми рейтингами 2667 і 2672 відповідно. Дві інші групи через участь у них представників Алжиру та Марокко мали тільки 15-у категорію (2615 і 2622). На щастя, це не дуже викривило результати, хоча хвилювань декому додало. Так, Гельфанд, суперником якого в останньому турі був мало відомий Тисир, що здавався легкою “здобиччю”, змушений був задовольнитися лише половиною очка. Це призвело до того, що Гельфанд змушений був пробиватись у чвертьфінал через додаткові партії проти Ткачова. Гельфанд упорався з завданням, але з величезними втратами нервової енергії. У тому, що з цієї ж групи вийде Ананд, ніхто не сумнівався.

Найбільш несподівано виглядають підсумки змагань у групі А. Головними сюрпризами тут стали цілковите фіаско головного фаворита групи Морозевича (останнє місце) та непередбачуваний успіх Мілоша. Не продемонстрував бойового духу Дреєв, і холоднокровний Азмайпарашвілі не втратив свого шансу. Цікаво, що в цій групі четверо з шести учасників не програло жодної партії...

“Господарі поля” – китайці – сповна використали свій шанс у другій групі, забронювавши одне з “прохідних” місць; за друге боролись Іванчук, Шорт і Гуревич. На тай-брейку другим, на щастя, став наш земляк, який переміг Шорта.
У групі С “своє” чільне місце посів Бареєв. Він грав упевнено і сильно, тож його успіх цілком закономірний. Здавалося, що другу сходинку тут посяде Свідлер, але його шанси підкосила несподівана поразка від Джон Джао у 2-у турі. У тай-брейк Свідлер усе-таки вийшов, але там “в одні ворота” програв Мовсесянові.

Октет чвертьфіналістів представляє вісім різних країн Європи, Азії та Латинської Америки. Середній рейтинг – 2688 – відповідає 18-й категорії. Шкода лише, що відразу ж у чвертьфіналі Василеві Іванчуку доведеться зустрітися з найсильнішим із усіх можливих суперників – індійцем Вішванатаном Анандом. Ця пара, за логікою, мала би прикрасити фінал Кубка світу, та не судилося...

Тим часом у жіночих шахах відбулася, так би мовити, “велика китайська революція”. П’ять китаянок із семи представниць цієї країни, котрі вийшли на старт змагань, пробились у чвертьфінали! Причому цікаво, що не подолала “планку” чемпіонка світу (ще одна китаянка!) Се Дзюнь Честь Старого світу тепер покликані захистити чемпіонка Європи з Херсона Наталія Жукова та шведка Пія Крамлінг. Чи вдасться їм протиставити свою майстерність китайській кількості, побачимо незабаром.

POSTUP - ПОСТУП
№148 (592),
07 ВЕРЕСНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Доньки Лазаренка підуть під суд
·Польська реакція на ухвалу міськради

ПОГЛЯД
·Подарунки залізниці подобаються багатьом
·Фонд "Відродження" фінансуватиме український підручник
·То "побудова" України чи "построение"?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пріоритетність української книги
·Пропозиції Малопольщі
·Пожежа в університеті
·КІЛЬКА СЛІВ
·Російський консул пішов на підвищення
·"Перемога буде наша!"
·Священики і правоохоронці

ПОСТУП З КРАЮ
·Хепенінг львівських журналістів у Києві
·Парламент знову пішов у школу... виживання
·Росіяни відправили Тарасюка у відставку

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Найгірші умови праці - у президента США
·"УТЕЛ" буде судитися з Callback
·ЕКОНОВИНИ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Саміт ставить завдання на тисячоліття
·Доріг багато - спасіння одне
·Фатальна простота Буша

СВЯТО В ПОСТУПІ
·Леонід Мельник: "Безаварійна робота і своєчасні розрахунки"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Пекінська опера у нових декораціях
·"Трістан та Ізольда" у Зальцбурзі
·Реконструкція "Бобура" завершена
·Жінки, ероитка і фотографія

БАНКИ У ПОСТУПІ
·Якщо стабільна гривня протримається до весни наступного року, то Україну чекає інвестиційний вибух
·Найбільші банки світу

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·ФІФА капітулювала перед ЄС
·"Королівський клуб" за крок до прірви
·Василь Іванчук націлився на Кубок світу

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Суперечки і Інтернеті
·ГОРОСКОП