BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
ADVERTISEMENT
Ukrainian Autocephalous Orthodox Church - uaoc.org
Ukrainian Autocephalous Orthodox Church - uaoc.org

Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 2 ВЕРЕСНЯ 2000 року |

СВІТООГЛЯД

НОВИЙ ЗАКОН ПРО ДЕРЖАВНУ МОВУ

У п’ятницю, 1 вересня, у Латвії набрав чинності Закон про державну мову та нові правила реалізації цього закону. Латиська мова проголошена єдиною офіційною мовою, обов’язковою для використання у всіх державних установах. Офіційні документи до державних установ і органів самоврядування повинні подаватися тільки державною мовою. Правила також регламентують порядок використання особистих імен в документах. Передбачаються шість рівнів володіння державною мовою, відповідно до яких наймач може пред’являти вимоги до працівника. До 1 листопада правила будуть доповнені списком професій, представники яких повинні володіти державною мовою.

НЕЛЕГАЛИ ПІД ЛА-МАНШЕМ

На британській стороні тунелю під протокою Ла-Манш на залізничних коліях виявили групу поранених людей. За попередніми даними поліції, йдеться про нелегальних мігрантів. Рух поїздів “Євростар” Лондон-Париж під протокою довелося зупинити. Нагадаємо, що минулого року британська поліція заарештувала громадянина колишнього СРСР, який зумів пішки пройти тунелем під Ла-Маншем з Франції в Англію.

КАТАСТРОФА ВИНИЩУВАЧА F-16

У небі над американським містом Атлантик-Ситі зазнав аварії винищувач національної гвардії США F-16. Пілот зумів дотягнути літак до відкритого моря і запобігти падінню машини на пляж, що був заповнений курортниками. Сам пілот катапультувався і залишився неушкодженим. Це вже третя аварія винищувачів цього типу за останній місяць.

РИЗИК ЗАДЛЯ ВИБОРІВ

Югославський президент Слободан Мілошевич вирішив поїхати в Косово і Чорногорію за 3 тижні до президентських виборів. Якщо передвиборний візит Мілошевича в Косово відбудеться, то, швидше за все, він буде проходити під завісою секретності й за дотримання всіляких запобіжних засобів. Адже Косово перебуває під контролем місії військового контингенту KFOR. Оскільки Міжнародний трибунал у Гаазі звинувачує Мілошевича в здійсненні військових злочинів, його присутність в Косово може коштувати йому свободи. Учора керівництво НАТО офіційно заявило, що коли президент Югославії Мілошевич особисто прибуде в Косово, він буде негайно заарештований і доставлений в Гаагу, де постане перед судом.

ПУТІН ЇДЕ ВІДДАВАТИ КУРИЛИ?

У неділю російський президент Владімір Путін по дорозі до Америки має здійснити візит до Японії, де він мав би зустрітись з імператором Акіхіто та прем’єр-міністром Іосіро Морі. Деякі московські ЗМІ повідомляють, що Путін “готовий погодитися з пропозиціями групи російських експертів, які займаються проблемою врегулювання відносин з Японією, про передачу островів Південної Курильської гряди (так званих “північних територій”) японцям”. Парадоксально, що саме 3 вересня 1945 року японці підписали акт про капітуляцію, згідно з яким Курильські острови перейшли до Москви. Можливо, візит Путіна стане передумовою підписання мирного договору між Росією та Японією. А сьогодні Путін підписав указ про утворення Державної ради Росії, до якої мають входити губернатори та глави суб’єктів федерації. Цей найвищий виконавчий орган на чолі з президентом має збиратись раз на три місяці.

POSTUP - ПОСТУП
№146 (590),
2 ВЕРЕСНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Знову до школи
·Юлія Тимошенко підслуховувала телефонні розмови

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Легалізувати чорний капітал стало важче
·Дебют архівів Української студії пластичних мистецтв
·КІЛЬКА СЛІВ
·Гроші вибиватимуть ЖЕКи
·Садочковим дітям збираються повернути пільги
·Життя або велосипед

НАША СТОЛИЦЯ
·Репортаж із ризиком для нервів і життя
·Міська рада шантажує "даішників"

ПОСТУП З КРАЮ
·Томенко погоджується з прогнозом "Поступу"
·Україна може стати зоною відчуження
·На Європу немає грошей
·Лаври для Ющенка
·Тернополяни підтримують створення мережі україномовних фестивалів
·У Донецьку стався потужний вибух. Соціальний
·Українки користуються попитом у світі

ПОСТУП У СВІТ
·Коктейль проти раку
·Паління - на шкоду дітям
·І в Голландії свої остарбайтери
·Головне - прибрати свідків
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Знову будемо їсти фураж...не зерно
·Групове полювання на Microsoft
·СВІТ

ІНТЕРВ"Ю В ПОСТУПІ
·Даріуш Вуйцік: Завжди є політики, готові використати цвинтарі для власної популярності

АРТ-ПОСТУП
·Зімпровізуймо свіженьке!
·Дебют архівів Української студії пластичних мистецтв... в Україні
·Ріжне мистецтво з усіх усюд

ПОСТУП ГУЛЯЄ
·Горіла сосна, палала...

РЕПОРТАЖ ВІД МАЙКЛА
·Секонд-хенд

СПОРТ-ПОСТУП
·Нарешті ми побачили пристойний футбол
·Сьогодні Україна-Польща
·УЄФА вирішила реформувати систему трансферів
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Radiohead на гребені
·ГОРОСКОП