BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 31 СЕРПНЯ 2000 року |

Гастролі "Чермоша"

ФЕСТИВАЛІ

Соломія БУК

Під час літніх канікул хористи народного ансамблю пісні і танцю “Черемош” ЛНУ ім. І. Франка взяли участь у 5-му міжнародному фестивалі Sainte Baume, присвяченому 2000-літтю Різдва Христового, який відбувався в містах трьох країн Західної Європи: Італії, Франції, Іспанії, та зібрав, окрім колективів з країн-господарів, хори із Греції, Японії, України та Карибських островів.
Виконавши XXIX концерт Д. Бортнянського, “Нехай сповняться” А. Веделя чи “Ангел вопіяша” М. Вербицького, “Черемош” задемонстрував духовний спів східного обряду, що вдосконалювався шляхом розвитку багатоголосся, на відміну від західного, де більшу популярність здобув орган. Отож, українці виконували класику, а представники інших країн здебільшого надавали перевагу сучасним творам, часто простеньким пісенькам на два голоси з музичною інструментовкою.
Проте серйозність запропонованої львів’янами програми була належно оцінена оплесками глядачів та кількістю візитних карток, які отримав керівник “Черемошу”, заслужений працівник культури України Р. М. Мазепа від закордонних диригентів. Народна ж пісня не залишила байдужим жодного слухача на жодному концерті у жодній країні. Важко забути, як гарячі італійці, вишукані французи, темпераментні іспанці скандували, викликаючи хор на біс, а за лаштунками чекали ще більш значущі оплески хористів з інших країн.
Там само за лаштунками і ще під час спільних трапез відбувалися й “міжнародні знайомства”, на заваді яким стояло незнання мов.., але не українцями (черемошани – студенти та аспіранти ЛНУ, отож кожен трохи знає якщо не декілька, то принаймні одну іноземну мову), а громадянами країн Західної Європи (до речі, більшість японців давали собі раду з English)! Але тут ставала у пригоді міжнародна мова жестів, музика і танці. Заступник директора Ліцею Св. Марії в містечку Обань Жерар Голєн пояснює факт незнання іноземних тим, що його співгромадяни вважають себе насамперед французами, потім – європейцями, і тому не люблять Америки (як з політичних, так і з культурологічних причин), а, отже, й не люблять англійської (Великобританія, на їхню думку, насправді вже не європейська, а американська країна, що виявилось, зокрема, у її ставленні до євро). Цікаво було почути про ще одне політичне переконання нашого гіда: Росія – дуже мирна держава, а українці її не люблять за те, що зараз вона тримає зашморг у них на шиї. От так. У світі все знають... А ще пересічних французів здивувало, що, якби була змога залишитись у Франції, на це не всі б погодилися. Дивно, але людина, яка любить свою країну, не може допустити думки, що хтось також може любити свою, незалежно від її економічного стану.

Після концерту в соборі Св. Марії в Барселоні “Черемош” запросили на другий фестиваль, у містечко Сен Жірон у Піренеях, де його приймав місцевий хор Саrpe Diem. І там зацікавлення львівським колективом було чи не найбільшим, – хочеться вірити, що не через екзотичність, а через розуміння того мистецтва, яке пропагували українці.

POSTUP - ПОСТУП
№144 (588),
31 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Тимошенко знайшла заміну МВФ
·У Львові відключать телебачення, радіо і мобільні телефони

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Масові захворювання у Глинянах
·У Львові відключать телебачення, радіо і мобільні телефони
·Ночі будуть світлими
·КІЛЬКА СЛІВ
·УАПЦ зняла звинувачення з Вадима Долганова
·Страшне вбивство на Львівщині

НАША СТОЛИЦЯ
·В очікуванні скандалу
·ЗВЕРНЕННЯ
·Поляки заполонили Львів
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Російський слід у Миколаївській епідемії?
·Спекотна осінь уряду
·Їздити на заробітки до Москви стане складніше
·Справа про теракт проти Вітренко вже в суді

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·"Газпром" знову йде в обхід
·"Останкіно" - найдорожчий факел Європи
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Свято поділеної польської правиці
·"Особливий шлях" Католицької церкви
·Шевенман: або я, або автономія
·Ніксон - президент "на колесах"

РЕВЮ ПОСТУПУ
·REVJU
·КЛУБ КОМІСАРА БОНЦЯ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

АРТ-ПОСТУП
·Хрестоматійна галерея великих українців
·Гастролі "Чермоша"

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Золотий край...

СПОРТ-ПОСТУП
·У Львова вкрали футбольне свято Україна-Польща
·Агасі боїться весілля з Граф
·СПОРТ-БЛІЦ
·Футбольна війна

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Нова пісня "Бітлів" від Маккартні
·ГОРОСКОП