BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 31 СЕРПНЯ 2000 року |

REVJU

Закінчилось літо і розпочинається наука у школах та різних вищих навчальних закладах. Як завжди, починаються різні педагогічні експерименти. Колись раніше діти ніяк не могли зрозуміти у якому класі вони вчаться: наприклад, у третьому десятирічки чи четвертому одинадцятирічки. То тепер ще будуть переводити усе це на шкалу 12-річної середньої освіти. З одного боку це може і добре – зайвий рік протримати дітей у школі, щоб менше було проблем з працевлаштуванням після її закінчення.

До того ще й доведеться звикати до нових оцінок, і батькам треба буде думати, де проходитиме межа між доброю та поганою оцінкою. Добре, що над “двійкою” для вчителя тепер буде не три бали, а цілих десять. Але і при вступі до вищих навчальних закладів теж повинні ставити оцінки за дванадцятибальним мірилом. Уявляєте собі прохідний бал десь між 29 та 30 пунктами за три іспити. Які при цьому відкриваються можливості для “об’єктивного оцінювання”...

Закінчились і канікули в депутатів ради Королівського столичного міста Львова. Нині їм треба буде вирішити, що робити з черговим варшавським протоколом про відновлення польських військових поховань на Личаківському цвинтарі. Напевне приїдуть лобісти з Києва, щоб міська рада не противилась польським побажанням та дозволила всі ті леви, ангели, балюстради та фонтани. Бо ж як без них може обійтись військовий цвинтар завойовників “Східної Малопольщі”.

Хоча з другого боку, у нашій “перлині Європи” саме “цментаж орльонт” є найпривабливішим туристичним об’єктом для закордонних, насамперед польських, туристів. Подобається нам це чи ні, але важко здивувати пересічного європейця готикою чи бароко, тим паче у такому занедбаному стані, як у Львові. А побувати на пантеоні “оборонців Львова та східних кресів” – справа честі кожного поляка. До того ж тепер, коли “українські варвари” спочатку його зруйнували, а тепер не дозволяють відбудувати.

Навіть президент Кваснєвський, маючи практично стовідсоткові шанси бути переобраним на наступний термін, не відмовився би перед елекцією перерізати стрічку під час офіційного відкриття відбудованого цвинтаря, яке згідно з дорученням Л.Кучми мало б відбутись вже у вересні.

А тут львівські депутати псують усю програму своєю впертістю. Адже потім самі підуть до Києва просити кілька мільйонів до бюджету чи на Сихівський міст. І будь після цього мудрим. До того ж росіяни тиснуть на поляків, щоб ті дозволили їм збудувати газопровід, який би оминав Україну. Скликають навіть у Парижі для того конференцію, щоб німці з французами допомогли їм вмовити польський уряд. Коли ж львівські депутати на дозволять полякам відбудувати цвинтар так, як ті хочуть. Тоді поляки можуть образитись на “невдячних українців” і погодитись на російські пропозиції. Тож нині Львівська міська рада може мати вирішальний вплив на геополітичні процеси в Центральній Європі.

Тим більше, як не порадувати Президента Кучму, котрий сподівається, що Польща не згодиться на пропозиції Росії щодо будівництва газопроводу в Європу в обхід України. Адже як заявив учора на брифінгу прес-секретар Президента Олександр Мартиненко: “Ви ж знаєте теплі стосунки нашого Президента з президентом Польщі Алєксандром Кваснєвським”. Чи посміють львів’яни, які майже одноголосно проголосували за Л.Кучму, зіпсувати теплі стосунки з його другом та стратегічним партнером.

Один дуже поважний американський економіст обіцяв у 20-х числах серпня цього року крах на Нью-Йоркській фондовій біржі. Щось на кшталт того, як розпочали у жовтні 1929 року велику депресію в усьому світі. Однак нині вже 31-е, а нічого подібного не сталось, чи може просто відклали на наступний термін. Якось і гривня щасливо проскочила через серпневий рубіж, який в останні роки знаменувався значним падінням її курсу. Невже уряду таки вдалося добитись стабілізації нашої економіки і відштовхнутись від дна.

Хотілось би в це повірити, тим паче, що пенсіонерам та бюджетникам потрохи починають борги повертати. Але тепер уже податківці починають скаржитись. ДПА виконує та перевиконує заплановані надходження до бюджету, а Кабінет Міністрів не фінансує Державну податкову адміністрацію в сумах, передбачених тим же бюджетом. Що робити бідним податківцям? Переходити на самофінансування?..

Уже пробували у нас по-всякому. Недоплачували шахтарям, військовим, міліціонерам, вчителям, лікарям... Тепер пробують експериментувати з податківцями. Можливо, знайдеться врешті-решт якась категорія бюджетників, яка буде спокійно сприймати подібні експерименти і не вимагатиме від уряду того, що їй належиться.

Не кажу вже про експерименти над нами всіма – споживачами хліба насущного. Того самого, який треба щодня купувати, бо це ж основа нашого харчування. Якість цього основного продукту погіршується з року в рік. Хоча ціни постійно зростають. Не віщує нічого втішного й остання новина, що комітет Кабміну з питань аграрної політики 28 серпня на своєму засіданні схвалив проект постанови про використання фуражного зерна – пшениці V-VI класу – на промислові потреби, зокрема для випічки хліба. Така пропозиція зумовлена недостатньою кількістю зерна промислової пшениці III-IV класу. Щоправда, треба буде ще змінити чинні стандарти на борошно й хліб. Та це вже справа техніки. Головне, що прийнято політичне рішення і громадяни України будуть їсти хліб із зерна, яке призначене для корму худоби. Але, з’ясувалося, це не є новина, бо Кабмін, починаючи з 1996 року, щорічно приймає рішення про використання при виробництві хліба фуражного зерна. Хоча ще у 1996-1998 роках Україна експортувала промислове зерно, щоб свої люди їли те, чим у світі годують худобу.

А поза тим маємо у Львові останні літні дні і так не хочеться, щоб приходила осінь з її дощами та темна холодна зима з постійним вимиканнями електрики. Та що вдієш: такий уже закон природи – пори року мають змінювати одна одну, щоб менше ми зауважували, як поступово змінюємось ми самі.
Леон РЕВІЗІОНІСТА

POSTUP - ПОСТУП
№144 (588),
31 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Тимошенко знайшла заміну МВФ
·У Львові відключать телебачення, радіо і мобільні телефони

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Масові захворювання у Глинянах
·У Львові відключать телебачення, радіо і мобільні телефони
·Ночі будуть світлими
·КІЛЬКА СЛІВ
·УАПЦ зняла звинувачення з Вадима Долганова
·Страшне вбивство на Львівщині

НАША СТОЛИЦЯ
·В очікуванні скандалу
·ЗВЕРНЕННЯ
·Поляки заполонили Львів
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Російський слід у Миколаївській епідемії?
·Спекотна осінь уряду
·Їздити на заробітки до Москви стане складніше
·Справа про теракт проти Вітренко вже в суді

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·"Газпром" знову йде в обхід
·"Останкіно" - найдорожчий факел Європи
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Свято поділеної польської правиці
·"Особливий шлях" Католицької церкви
·Шевенман: або я, або автономія
·Ніксон - президент "на колесах"

РЕВЮ ПОСТУПУ
·REVJU
·КЛУБ КОМІСАРА БОНЦЯ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

АРТ-ПОСТУП
·Хрестоматійна галерея великих українців
·Гастролі "Чермоша"

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Золотий край...

СПОРТ-ПОСТУП
·У Львова вкрали футбольне свято Україна-Польща
·Агасі боїться весілля з Граф
·СПОРТ-БЛІЦ
·Футбольна війна

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Нова пісня "Бітлів" від Маккартні
·ГОРОСКОП