BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 31 СЕРПНЯ 2000 року |

"Останкіно" - найдорожчий факел Європи

ЗБИТКИ

Ляна ПОЛЯНСЬКА

Пожежа московської телевежі в Останкіно надовго позбавила російську столицю телебачення. На думку фахівців, збитки на російському рекламному ринку сягнуть сотень мільйонів доларів. Нинішню кризу в ефірі уже назвали техногенною катастрофою. Водночас багато експертів припускають, що пожежа телевежі може стати початком масштабного інвестиційного проекту (відновного), який стане поштовхом для додаткових іноземних інвестицій в Росію.

Ринок телевізійної реклами становить приблизно 40% усього рекламного ринку Росії, тобто 250 мільйонів доларів. А одним з найбільш “урожайних” для рекламного бізнесу місяців є вересень, коли після певного літнього затишшя на телебаченні транслюється найбільше реклами. Пожежа в Останкіно виключила з цього ринку весь московський регіон – а це майже 16 мільйонів глядачів, які становлять значну частку російських споживачів.

Зараз ще не відомо, як довго не діятиме телебачення. Згідно з різними прогнозами – від кількох тижнів до трьох місяців. Як зазначають керівники головних телевізійних каналів, ніхто нині поки що не в стані підрахувати реальну величину збитків на ринку телевізійної реклами. Враховуючи дороге телеобладнання та заплановану реставрацію телевежі, збитки можуть скласти сотні мільйонів доларів.

Скористається з такої ситуації ринок радіореклами, так як рекламодавці переорієнтуються саме на радіостанції, які не постраждали. Така конкуренція з боку радіо може призвести до того, що вартість телереклами – навіть уже після відновлення роботи усіх каналів – впаде на 30-50%.

Підраховують збитки і пейджингові компанії. Одна лише компанія “ВессоЛінк Єдина пейджингова” дорахувалася втрат на суму 200-250 тис. доларів. Основною причиною виведення з експлуатації пейджингового зв’язку став той факт, що операторська служба компанії знаходиться поблизу Останкінської телевежі, і доступ операторів до робочих місць був заборонений через можливість руйнування вежі. Серед більше 30 тисяч абонентів компанії понад 10 тисяч – це представники органів внутрішніх справ, пожежних служб, урядових органів.

Загалом довелося припинити роботу практично всім найбільшим операторам пейджингового зв’язку, система передавачів яких була встановлена на телевежі.
В ефірі залишилися лише ті пейджингові компанії, які мали розділену систему передавачів.

У той же час заплатити доведеться телекомпанії НТВ – за свою доброчинність. НТВ вирішила розпочати трансляцію передач телеканалу ОРТ через супутник каналу “НТВ-Плюс”. За комерційне використання супутника телекомпанії ОРТ довелося б заплатити міжнародному консорціуму 600 тисяч доларів, однак керівництво НТВ заявило, що транслюватиме загальнонаціональні телеканали безкоштовно.

Проте значно більші збитки для ефіру та зв’язку можуть виникнути не від пожеж, а поломок космічних супутників-передавачів. Наприклад, у понеділок вийшов з ладу мексиканський комерційний супутник, який коштував 250 млн. дол. Він обслуговував 28 великих компаній, які займаються теле- і радіотрансляціями та надають послуги зв’язку. Ремонтувати його, звичайно ж, уже ніхто в космос не полетить, адже це коштувало б ще з сотню мільйонів доларів.

Хронологія пожеж у висотних будівлях у світі
21 травня 1987 року сталася сильна пожежа на п’ятому поверсі в одному з хмарочосів у бразильському місті Паулу, в якому розташовувалося управління з енергетики штату.

5 травня 1988 року бушувала пожежа у найвищому хмарочосі Лос-Анджелеса – 62-поверховій будівлі банку First Interstate Bank висотою понад 260 метрів. У вогні загинула одна людина.

13 і 15 серпня 1988 року в знаменитому хмарочосі Нью-Йорка – Empire State Building – двічі виникала пожежа.

24 серпня 1989 року загорівся 24-й поверх висотного будинку в Токіо. Причиною пожежі було коротке замикання в телевізорі.

17 липня 1990 року – знову пожежа в Empire State Building у Нью-Йорку.

25 лютого 1991 року сталася сильна пожежа у центрі Філадельфії. Полум’я охопило 38-поверховий хмарочос. При гасінні загинули троє пожежників.

20 листопада 1991 року в одному з хмарочосів Міжнародного торгового центру в Нью-Йорку спалахнуло полум’я на 94-му поверсі 110-поверхової будівлі у приміщенні з енергоустаткуванням.

13 лютого 1996 року сильна пожежа сталася в діловому центрі Мілана. Вогонь охопив верхні поверхи 27-поверхового бізнес-центру Torre Velasca.

10 жовтня 1996 року виникла пожежа в штаб-квартирі телекомпанії NBC в одному з хмарочосів Rockfeller Centre в Нью-Йорку.

8 грудня 1997 року сильна пожежа вининукла на верхніх поверхах 25-поверхового Банку Індонезії у центрі Джакарти. Три верхні поверхи згоріли повністю. 15 людей загинуло. Причиною пожежі було коротке замикання в кондиціонері.

10 грудня 1997 року в діловому центрі Гонконгу спалахнула пожежа на 24-му поверсі хмарочоса Melbourne House.

22 березня 1998 року – пожежа у центрі лондонського Сіті. Майже п’ята частина 40-метрової вежі, на верхніх поверхах якої розташовуються апартаменти англійських мільярдерів, згоріла повністю.

POSTUP - ПОСТУП
№144 (588),
31 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Тимошенко знайшла заміну МВФ
·У Львові відключать телебачення, радіо і мобільні телефони

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Масові захворювання у Глинянах
·У Львові відключать телебачення, радіо і мобільні телефони
·Ночі будуть світлими
·КІЛЬКА СЛІВ
·УАПЦ зняла звинувачення з Вадима Долганова
·Страшне вбивство на Львівщині

НАША СТОЛИЦЯ
·В очікуванні скандалу
·ЗВЕРНЕННЯ
·Поляки заполонили Львів
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Російський слід у Миколаївській епідемії?
·Спекотна осінь уряду
·Їздити на заробітки до Москви стане складніше
·Справа про теракт проти Вітренко вже в суді

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·"Газпром" знову йде в обхід
·"Останкіно" - найдорожчий факел Європи
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Свято поділеної польської правиці
·"Особливий шлях" Католицької церкви
·Шевенман: або я, або автономія
·Ніксон - президент "на колесах"

РЕВЮ ПОСТУПУ
·REVJU
·КЛУБ КОМІСАРА БОНЦЯ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

АРТ-ПОСТУП
·Хрестоматійна галерея великих українців
·Гастролі "Чермоша"

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Золотий край...

СПОРТ-ПОСТУП
·У Львова вкрали футбольне свято Україна-Польща
·Агасі боїться весілля з Граф
·СПОРТ-БЛІЦ
·Футбольна війна

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Нова пісня "Бітлів" від Маккартні
·ГОРОСКОП