BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 31 СЕРПНЯ 2000 року |

УАПЦ зняла звинувачення з Вадима Долганова

Тепер залишається винною лише державна політика

ЦЕРКВА

Іванка ПОПОВИЧ

“Я вважаю, що розпорядження президента Державної телевізійної компанії України Вадима Долганова про скасування вже підготовленої трансляції святкового богослужіння з Успенського Ставропігійного храму у Львові 28 серпня, в день Успення Пресвятої Богородиці, не є особистим рішенням чи особистою позицією пана Долганова стосовно нашої Церкви, – заявив на прес-конференції у Львові керуючий справами Патріархії (УАПЦ) архієпископ Харківський і Полтавський Ігор Ісіченко. – Ми дуже хороші й давні друзі, навіть наші батьки навчалися в одному класі; дуже часто я зупинявся у нього, коли приїжджав до Москви. Тому я вважаю, що це не є його особистим рішенням”.

Але за декілька днів до прес-конференції у заяві для засобів масової інформації Архієпископ Ігор Ісіченко не був таким поблажливим до давнього друга і звинуватив конкретно Вадима Долганова у навмисному скасуванні трансляції богослужіння. “Церква не вперше відчуває на собі брутальність і волюнтаризм інформаційної політики керівництва Державної телекомпанії України”, – така фраза обійшла всю пресу у країні. У заяві, підписаній архієпископом Ігорем Ісіченком, чітко висловлене ставлення Церкви до факту заборони трансляції: “Прикро визнавати, що ювілейного 2000 року, напередодні найбільшого державного свята України, нам грубо нагадали про незмінність адміністративно-командного характеру інформаційної політики українського державного телебачення, про його цинічні та зверхні манери у стосунках із Церквою. Ніхто і не подумав пояснити вчинок голови цього департаменту чи попросити вибачення за нього”. А на прес-конференції змінилися не лише інтонації в голосі архієпископа, а і пояснення причетності самого Вадима Долганова до інциденту.

Також на прес-конференції йшлося про роль УАПЦ у християнському житті України та про відсутність підтримки з боку держави. І хоч архієпископ визнав, що у співпраці з державою має бути солідарність, усе ж він наголосив, що Церква не повинна бути залежною від неї – “кожного разу це як випрошування милостині”. Та головною темою прес-конференції стала ситуація з УАПЦ напередодні ювілейного Помісного Собору, що відбудеться 14-15 вересня цього року.
Керуючий справами Патріархії (УАПЦ) архієпископ Ігор Ісіченко повідомив усіх присутніх, що керувати Собором буде митрополит Констянтин, який прибуде в Україну на чолі представницької делегації зі США, і пояснив, що такі зміни пов’язані з отриманням канонічності на Заході. Також на Собор будуть запрошені представники всіх українських церков, а також влади, певним чином заангажовані в життя церкви, й окремі депутати Верховної Ради.

POSTUP - ПОСТУП
№144 (588),
31 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Тимошенко знайшла заміну МВФ
·У Львові відключать телебачення, радіо і мобільні телефони

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Масові захворювання у Глинянах
·У Львові відключать телебачення, радіо і мобільні телефони
·Ночі будуть світлими
·КІЛЬКА СЛІВ
·УАПЦ зняла звинувачення з Вадима Долганова
·Страшне вбивство на Львівщині

НАША СТОЛИЦЯ
·В очікуванні скандалу
·ЗВЕРНЕННЯ
·Поляки заполонили Львів
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Російський слід у Миколаївській епідемії?
·Спекотна осінь уряду
·Їздити на заробітки до Москви стане складніше
·Справа про теракт проти Вітренко вже в суді

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·"Газпром" знову йде в обхід
·"Останкіно" - найдорожчий факел Європи
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Свято поділеної польської правиці
·"Особливий шлях" Католицької церкви
·Шевенман: або я, або автономія
·Ніксон - президент "на колесах"

РЕВЮ ПОСТУПУ
·REVJU
·КЛУБ КОМІСАРА БОНЦЯ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

АРТ-ПОСТУП
·Хрестоматійна галерея великих українців
·Гастролі "Чермоша"

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Золотий край...

СПОРТ-ПОСТУП
·У Львова вкрали футбольне свято Україна-Польща
·Агасі боїться весілля з Граф
·СПОРТ-БЛІЦ
·Футбольна війна

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Нова пісня "Бітлів" від Маккартні
·ГОРОСКОП