BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
ADVERTISEMENT
LvivArt.com
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 29 СЕРПНЯ 2000 року |

Щастя бути куркою в Америці

MCDONALDS

Ганна МАЗЕПА

Корпорація McDonald’s вирішила захищати курячі права. Американці повідомили, що відтепер вони купуватимуть яйця лише у тих фермерів, які доброзичливо ставляться до своїх пташок – регулярно їх кормлять і поять, тримають у просторих клітках і не підпилюють дзьоби.

З точки зору компанії і низки організацій з захисту тварин, кури на фермах утримуються в принизливих умовах. У них дуже маленькі клітки, часом по два тижні підряд їм не дають ні їсти, ні пити. А ще їм підпилюють дзьоби. І всі ці муки – для підвищення якості і кількості яєць.

У представництві McDonald’s у штаті Іллінойс підтвердили, що компанія дійсно не купуватиме яєць від фермерів, які “жорстоко порушують права курей”. Як зазначають у компанії, здійснити цей крок їх спонукали стурбованість науковців-природолюбів і тиск громадської думки.

Нові правила закупівлі яєць були розроблені спільно з Animal Welfare Council (Рада з захисту добробуту тварин). Правила зобов’язують постачальників яєць збільшити площу курячих кліток майже вдвічі – до мінімальної площі у 72 кв. дюйми (420 кв. см) на кожну курку (це приблизно один листок стандартного офісного паперу на пташку-несучку). Тим часом сьогодні на американських фермах на одну курку в середньому припадає 40 кв. дюймів (240 кв. см).

Крім того, McDonald’s виступає проти того, щоб заради збільшення продуктивності курей їх не годували по два тижні. Цей спосіб стимулювати розмноження птахів уже заборонений у Західній Європі. Справа у тому, що експерти ЄС виявили зв’язок між голодуванням курей і збільшенням кількості сальмонели у їх організмі. У нових правилах також вказано, що яйця від курей з підпиляними дзьобами закуповуватися теж не будуть.

Безпрецедентний для ресторанного бізнесу США крок McDonald’s викликав хвилю схвальних відгуків з боку різних товариств захисту тварин. Координатор агітаційної кампанії проти вживання м’яса в їжу People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) Брюс Фрідріх публічно подякував McDonald’s за запровадження нових правил. Проте він вважає, що слід ще багато що зробити. Так, за його переконаннями, фермери взагалі повинні випустити курей з кліток, адже навіть у нових клітках птахи зможуть тільки лежати, але не будуть у стані розпрямити крила.

Представники McDonald’s впевнені, що завдяки високому обсягу закупівлі (компанія купує 2 млрд. яєць на рік) фермери змушені будуть виконувати її вимоги. Постачальники, звісно ж, поскаржилися на збільшення витрат на утримання курей за новими правилами. А отже, ціни на яйця можуть зрости. Однак представники компанії запевняють, що ціни у закладах McDonald’s не підвищаться.

Ідею нових правил підтримав конкурент McDonald’s – корпорація Burger King. І навіть Білий дім схвально висловився про дії найбільшого продавця гамбургерів. Міністерство сільського господарства США також стурбоване умовами утримання тварин взагалі і курей зокрема. Як заявив представник Білого дому, для розгляду цієї проблеми вже сформована спеціальна комісія.

POSTUP - ПОСТУП
№143 (587),
29 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·У Львові планується референдум для вух
·Підсмалена московська гордість

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Гірники святкували як ніколи
·У Львові планується референдум для вух
·Школи мають шанс
·КІЛЬКА СЛІВ
·Починається навчання
·Сумна хроніка вихідних

НАША СТОЛИЦЯ
·Працевлаштовувати і сприяти цьому - це дві великі різниці
·Молодіжне працевлаштування: шанси є
·КОМЕНТАР ФАХІВЦЯ
·ДОВІДКА ПОСТУПУ

ПОСТУП З КРАЮ
·Ющенко пішов у відставку президентом
·Адвокати вимагають звільнення Тимошенка
·Президент проти токсикодермії
·В Україні багато потенційних "останкіно"
·Суд над Лазаренко знову перенесено
·На човні через Ла-Манш

ПОСТУП У СВІТ
·Українці голосували б за Гора
·Підсмалена московська гордість
·Санкції з Австрії треба зняти
·Бен Ладен готував олімпійський Чорнобиль
·Ліквідовано наркомережу
·Ізраїльтяни вбивають своїх

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Кучма чомусь перестав розуміти Росію
·Щастя бути куркою в Америці
·На ОРТ горять кадри
·СВІТ

ТЕМА ПОСТУПУ
·Партайгеноссе на глиняних ногах

ДОКУМЕНТИ У ПОСТУПІ
·Про стан дотримання в м.Дрогобичі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"

СПОРТ-ПОСТУП
·Багач таки їде на Олімпіаду
·Хакінен "зробив" Шумахера
·Коли це закінчиться?
·Лужний - перемога без гри, Ребров - гра без перемоги
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Король, монах, шпигун
·ГОРОСКОП