BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 29 СЕРПНЯ 2000 року |

Молодіжне працевлаштування: шанси є

Принаймні у вигляді тимчасової зайнятості

ДО РОБОТИ!

Остап ДРОЗДОВ

Працевлаштування – це найближчий клопіт передовсім молодих людей. Натомість державні органи зайнятості мають справу вже з “фактичними” безробітними. Студент же де-юре є зайнятим громадянином. Але всі ми добре знаємо, що матеріальна “винагорода” за освоєння азів науки є більш ніж символічною. Крім того, готуючи спеціалістів, держава ще не в змозі забезпечити їх робочими місцями.

Певним чином це питання береться вирішувати центр молодіжного працевлаштування “Альфа плюс” (пр. Крива Липа, 6). Розпочавши активну діяльність у березні, він уже залучив до праці близько 200 молодих осіб у режимі т. зв. вторинної зайнятості: коли людина, попри основне своє заняття, тимчасово підзаробляє. Найпрозаїчніший приклад: нещодавно до оплачуваних громадських робіт у парку “Знесіння” залучили студентів, знайшлися охочі поїхати на сезонні роботи в Одеську область.

“По суті, ми лобіюємо інтереси молодих людей на ринку праці, – говорить директор “Альфи плюс” Віталій Загайний. – При цьому як громадська структура не просимо у держави коштів на утримання. Наша концепція – це виконання конкретного завдання”.

У принципі центр молодіжного працевлаштування дещо дублює функції служб зайнятості. З огляду на це можна говорити про тісні взаємини цих двох структур. Вони підтверджені й договором про часткове делегування міським центром зайнятості своїх функцій (ідеться, насамперед, про молодіжну сферу). Аналогічна узгодженість є і з обласним центром зайнятості в рамках програми про партнерство різних служб у галузі працевлаштування, яку курує британський уряд. Зрозуміло, що державні органи зайнятості мають бути прямо зацікавлені в допомозі “третього сектора” задля спільної мети.

“Серед нагальних проблем можу назвати формування фонду громадських робіт, – зазначає Віталій Загайний. – Є зацікавленість господарських підприємств, охочих попрацювати. Залишається налагодити фінансування. Зараз ми ведемо діалог із міською радою, відповідними відділами мерії. Турбує відсутність державних замовлень на спеціалістів, тому ми прагнемо випередити молодіжне безробіття і ще у студентські роки навчити людину гідно себе презентувати на ринку праці”.

Актуальна зараз діяльність центру доводить, що працевлаштуватися спроможні тільки відповідальні та дисципліновані молоді люди. Роботодавець рідко шукає сам, тому “Альфа плюс” мусить гарантувати профпридатність рекомендованої особи. Для цього існує обов’язкова процедура співбесіди. Можна помітити, що найперспективнішими вакансіями є управлінські (менеджери). Оскільки тимчасова зайнятість не вимагає надто високої кваліфікації, то потрібне лише бажання підзаробити (бодай під час канікул). Уточнимо, що центр працює не лише зі студентами: під словом “молодь” мають на увазі всі, хто ще не досягнув 28-річного віку.

POSTUP - ПОСТУП
№143 (587),
29 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·У Львові планується референдум для вух
·Підсмалена московська гордість

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Гірники святкували як ніколи
·У Львові планується референдум для вух
·Школи мають шанс
·КІЛЬКА СЛІВ
·Починається навчання
·Сумна хроніка вихідних

НАША СТОЛИЦЯ
·Працевлаштовувати і сприяти цьому - це дві великі різниці
·Молодіжне працевлаштування: шанси є
·КОМЕНТАР ФАХІВЦЯ
·ДОВІДКА ПОСТУПУ

ПОСТУП З КРАЮ
·Ющенко пішов у відставку президентом
·Адвокати вимагають звільнення Тимошенка
·Президент проти токсикодермії
·В Україні багато потенційних "останкіно"
·Суд над Лазаренко знову перенесено
·На човні через Ла-Манш

ПОСТУП У СВІТ
·Українці голосували б за Гора
·Підсмалена московська гордість
·Санкції з Австрії треба зняти
·Бен Ладен готував олімпійський Чорнобиль
·Ліквідовано наркомережу
·Ізраїльтяни вбивають своїх

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Кучма чомусь перестав розуміти Росію
·Щастя бути куркою в Америці
·На ОРТ горять кадри
·СВІТ

ТЕМА ПОСТУПУ
·Партайгеноссе на глиняних ногах

ДОКУМЕНТИ У ПОСТУПІ
·Про стан дотримання в м.Дрогобичі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"

СПОРТ-ПОСТУП
·Багач таки їде на Олімпіаду
·Хакінен "зробив" Шумахера
·Коли це закінчиться?
·Лужний - перемога без гри, Ребров - гра без перемоги
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Король, монах, шпигун
·ГОРОСКОП