BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 26-27 СЕРПНЯ 2000 року |

Миколаївську токсикодермію помітили у Києві

Грошей на ліквідацію епідемії ще не обіцяють, але комісії для розслідування ситуації вже створюють

ЗАХОДИ

Маркіян ВИШНЕВИЙ

Епідемія ураження жителів Первомайського району, що на Миколаївщині, хворобою невідомого походження (так звана “токсикодермія невідомої етіології”) розростається. Тільки впродовж останніх вихідних до лікарняних закладів потрапило ще 150 осіб. Причому отруєння поширюється і за географією, і за наслідками. Окрім мешканців Болеславчика і Чауса-1, госпіталізовувати почали і людей з інших населених пунктів – села Підгір’я (20 осіб) та райцентру Первомайськ (4 особи). Почали здихати худоба і кури.

А тим часом, незважаючи на висновки фахівців Харківського інституту військової екології, що підтвердили “ракетне” походження захворювань, офіційні особи продовжують наполягати на нез’ясованості джерела епідемії.
Ба більше. До вчорашнього дня на рівні офіційного Києва взагалі не було жодної вагомої реакції на ситуацію в Миколаївській області (якщо не рахувати заперечення військовими босами версії про зв’язок між ракетною базою, що була розташована у цьому регіоні ще в радянські часи, і токсикодермією). Однак, здається, поважні урядовці таки поглянули нарешті у бік Миколаєва.

Саме напередодні Дня незалежності глава Миколаївської ОДА Олексій Гаркуша спеціально виїхав до Києва, де в приміщенні агенції УНІАН провів прес-конференцію. Найперше він навів найсвіжішу статистику. Загалом на 22 серпня випадки захворювань виявлено у населених пунктах Болеславчик, Чаусово-1, Підгір’я, Мічуріно. Госпіталізовано 140 осіб, серед яких 84 дитини. Загалом від 4 липня захворіла 331 особа, у тому числі 170 дітей.
Дякувати Богу, застосовуване лікування є доволі ефективним і дозволяє оперативно знімати симптоми хвороби... Проте вже відомі випадки, коли ці симптоми потім знову відновлювалися. Тому облдержадміністрація прийняла рішення відселити дітей із забруднених територій та розмістити їх в оздоровчих закладах області, де вони будуть і вчитися до з’ясування причин захворювання й погашення епідемії. Керівництво області також розпорядилося збільшити кількість поливально-миючих машин для змивання бруду з доріг, знищити бур’яни-алергени, провести поблизу населених пунктів, у яких виявлені захворювання, орні роботи із перекиданням верхніх шарів ґрунту. Є також плани використовувати при осінніх польових роботах червоний шлак, який абсорбує хімічні речовини у ґрунті.

Голова Миколаївської облдержадміністрації також повідомив, що звернувся до прем’єр-міністра Віктора Ющенка з проханням про надання допомоги на суму 5 млн. грн., половина з яких має бути використана на закриття шахтно-пускових установок. За його словами, на території Первомайського району з 1989 року перебували без нагляду 12 ліквідованих шахтно-пускових установок, але жодних складів гептилу на території області нема.

Першим з-поміж урядовців високого рангу на події в Миколаївській області відреагував віце-прем’єр-міністр Михайло Гладій. Він доручив негайно вжити заходи з визначення джерел забруднення навколишнього середовища і причин захворювання, а також їх ліквідації. Буде створена урядова комісія з розслідування причин епідемії, до складу якої мають увійти представники Національної академії наук, СБУ, Мінекоресурсів, Міноборони, Мінагрополітики і Держводгоспу. Про перебіг роботи комісія щотижня інформуватиме Державну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

А ще вчора стало відомо, що міжвідомча нарада з проблеми захворювання на токсикодермію нез’ясованої етіології в Миколаївській області повинна відбутися вже завтра в Міністерстві охорони здоров’я. Нараду проведе перший заступник міністра охорони здоров’я Ольга Бобильова.

POSTUP - ПОСТУП
№142 (586),
26-27 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Шахтарі можуть захлинутися грішми
·Ющенко зробив ставку на 100 млн. USD

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Німці знову у Львові
·Платне читання
·Люди "гинуть" за метал...
·Краще знати, ніж мати
·КІЛЬКА СЛІВ
·Україна не побачить богослужіння зі Львова
·Лемки і бойки не поділили Президента

НАША СТОЛИЦЯ
·Ольга Бобильова: Нашій медицині не до евтаназії
·Як Львів святкував День Незалежності
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Побили речника НРУ
·"Леонід Кучма - Президент України"
·Є сота партія!
·Миколаївську токсикодермію помітили у Києві
·Успенські події не набули розмаху софіївських
·Політ "Дніпра" не відбувся

ПОСТУП У СВІТ
·Життя у Сонячній системі
·Вірмен сплутали з чеченцями
·Соратника Мечіяра позбавили недоторканості
·У Європу - без росіян
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Американці купилися на "МММ"
·Історія одного розлучення
·СВІТ

ВИБОРИ У ПОСТУПІ
·Кваснєвський і всі решта
·ДОВІДКА
·Нинішній президент

АРТ-ПОСТУП
·"Містерії" Наталі Церклевич
·Злидні і тріумф Львівської консерваторії

ЛІТЕРАТУРНИЙ ПОСТУП
·Поїздом поезії через усю Європу

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Кавалер ордена Вікторії
·ВРАЖЕННЯ НЕЗААНГАЖОВАНОГО

СПОРТ-ПОСТУП
·Змагання дітей на голодних конях
·Лужний гратиме проти "Шахтаря", а Ящук - проти "Динамо"
·Україна - футбольна столиця Східної Європи
·СПОРТ-БЛІЦ
·Култгард, Хакінен чи Шумахер?

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Red Hot Chilli Peppers
·ГОРОСКОП