BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24 СЕРПНЯ 2000 року |

Православні можуть зіпсувати свято

СУЄТА

Остап ЛЕШИК


Освячення відновленого Успенського собору в Києві, заплановане на сьогодні, має всі шанси перетворитися на чергове з’ясування міжконфесійних стосунків.

“Участь в освяченні собору лише московських православних буде означати передачу храму цьому патріархату. Освячення треба відкласти аж до створення єдиної помісної Української православної церкви”, — вважають учасники Архієрейського собору УПЦ КП. На думку глави Української православної церкви Київського патріархату Філарета, до моменту створення такої церкви богослужіння в Успенському соборі повинні по черзі відправляти всі три гілки українського православ’я — УПЦ КП, УПЦ МП і УАПЦ. Московська патріархія ж і взагалі — проти всіх: проти створення помісної церкви в Україні, проти вселенського патріарха Варфоломія і т.д. Її представник назвав Філарета розкольником, а також заявив про більшу чисельність віруючих УПЦ МП і непорушну єдність Російської православної церкви. “Фігура Філарета буде потрібна константинопольському патріарху, США і владі України лише до того моменту, як Константинополь визнає об’єднання розкольників, після чого Філарета як фігуру одіозну змусять піти на відпочинок”, — вважають у Москві.
Натомість “значно більше”, ніж Філарет, прихильників створення “незалежної” церкви “залучає архієпископ Всеволод Майданський зі США”. Московити стверджують, що архієпископ Всеволод “є ідеологом з’єднання Константинопольського патріархату з римсько-католицькою церквою і розглядає Україну як плацдарм для цієї унії”. Нещодавній Архієрейський Собор у Москві різко засудив спроби константинопольського патріарха Варфоломія посягати на “ісконну” територію Російської церкви.

Філарет у цій ситуації переконаний у політичній зацікавленості нагнітання “церковних” пристрастей, однак вважає за можливе проведення зустрічі представників усіх гілок православ’я на предмет об’єднання. А ще учасники Архієрейського собору УПЦ КП постановили, що УПЦ — в підпорядкуванні Московського патріархату, не маючи статусу автокефальної або автономної, — не є церквою. А статус “незалежності й самостійності в управлінні” УПЦ (МП), який підтвердив Архієрейський собор РПЦ, не відповідає нормам канонічного права православної церкви. І взагалі, Російська церква сама є автокефальною, та ще й не хоче співпрацювати з Уселенським патріархом і всіляко заважає українському православ’ю об’єднатися.

Допоки тривають ці теологічні суперечки, до справи підключаються й представники владиполітики. Київський мер Олександр Омельченко не виключає, що освячення може й не відбутися. А прем’єр-міністр Віктор Ющенко заявив, що уряд не втручатиметься у ці справи, бо йдеться про волевиявлення мільйонів людей.

Цікаво, наскільки серйозним може бути сьогодні втручання Міністерства внутрішніх справ у перебіг подій, адже ще пам’ятаються події 1995 року, коли під час похоронів на Софіївській площі Києва глави УПЦ КП Володимира сталося зіткнення процесії з правоохоронними органами.

POSTUP - ПОСТУП
№141 (585),
24 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Дев"ять років надії
·Олігархи зіграли ва-банк

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дільничні інспектори: сезон "Осінь 2000"
·Виконуючи обов"язок
·Ведіть жебраків до школи
·КІЛЬКА СЛІВ
·Садиба Михайла Грушевського
·"Перші кроки" Червонограда

НАША СТОЛИЦЯ
·Дев"ять років надії
·Незалежність для всіх і кожного
·Трудові досягнення до Дня Незалежності

ПОСТУП З КРАЮ
·Купіть собі трохи "1+1"
·Православні можуть зіпсувати свято
·Олігархи зіграли ва-банк

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·"АвтоЗАЗ-Daewoo" + Ford
·Алмазний король Оппенгеймер помер
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·Ізраїльська поліція знайшла зниклого американського вояка
·Війна парламенту проти кліру
·Державний рекет на благо остарбайтерів
·Терористи не винні
·Навіщо Москва грала вар"ята?

ПОСТАТЬ У ПОСТУПІ
·Ярослав Климович: Перша особа області - це святая святих

РЕВЮ У ПОСТУПІ
·Туз пік
·REVJU

СЦЕНАРІЇ ПОСТУПУ
·Хто стане Президентом?

АРТ-ПОСТУП НА ФЕСТИВАЛЯХ
·Фантасмагорії Папського палацу
·Плачидо Домінго і "Пікова дама"

СПОРТ-ПОСТУП
·Український футбольний день
·Олімпіада без українських вершників
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Знайшли листи Люїса Керрола
·ГОРОСКОП