BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24 СЕРПНЯ 2000 року |

Трудові досягнення до Дня Незалежності

Не зовсім урочистий репортаж із урочистої Академії в Оперному театрі

СВЯТО СВЯТ

Остап ДРОЗДОВ

Незабаром відзначення державних свят почне скидатися на розкішне гуцульське “весілє”: забавлятимемося майже цілий тиждень, а потім довго і нудно повертатимемося до буденного життя. Либонь, якби передові країни Європи перейняли нашу практику святкування всього, що тільки можна, то їхня економіка не дораховувалася би купи надходжень. Та все-таки, попри всі жарти, день народження Національної Держави — це серйозне і першочергове для неї свято. Отже, й відзначати його треба відповідно...

У Львові всі імпрези, присвячені дев’ятій річниці Незалежності, почалися ще 20 серпня фестивалем військово-патріотичної та маршової пісні “Червона калина”. Чи то неймовірна спека, чи розпал “пляжного сезону”, чи намір заощадити сили безпосередньо на епохальний день 24 серпня вплинули на львів’ян, проте особливого ажіотажу спостерігати не довелось. Учорашнє спортивне свято на стадіоні “Юність” — це хлопчаки футбольної школи “Карпати”, юні каратисти, дівчатка-гімнастки, 25 глядачів, 5 міліціонерів і 1 службовий пес. Словом, спека.

Однак, без сумніву, основний акцент офіційних урочистостей було зроблено на святочну Академію в Оперному театрі 22 серпня. Цього спекотного дня сюди стеклося майже все керівництво міста, та ще й із жонами та дітьми. Людно, запрошені мило вітаються одні з одними, якийсь пан, мабуть, керівник віддаленої районної адміністрації, скрупульозно шукає №14 у другому ряду, через що його пошуки зацікавлюють півряду. Ніби всі знайшлися, побачилися, зручно вмостилися. Зараз імпреза почнеться. Урочисту атмосферу зовсім “неурочисто” порушує старенька бабуся у вишитій блюзці: вона ходить між рядами Оперного театру і розповсюджує газетку “Самостійна Україна”. І хоча місце дії все-таки не трамвай, місцеві боси (бо хто ж іще, крім кореспондента “Поступу”, сидить у перших рядах партеру!) вдавано спокійно купують газету. Зароблені копійки жіночка акуратно опускає в зім’ятий паперовий пакет. Зробити благородний жест і допомогти бабусі швидше позбутися преси я не встигаю, бо якраз гримлять фанфари. Дійство починається. Бабуся метушиться: не пасує літній жінці стирчати посеред зали з зім’ятим паперовим пакетом. Вимуштрувані вояки виносять національний стяг, лунає гімн. Бабця у вишитій блюзці поступово зникає.

На сцену запрошують голову Львівських державної адміністрації та обласної ради Степана Сенчука. Святкова промова першої персони області, схоже, задовольнила всі запити його сміливих недоброзичливців. Судіть самі. Спека, неформальне позакабінетне спілкування, атмосфера розслаблення перед низкою вихідних днів... І тут... На урочистій Академії до Дня Незалежності: “обсяг виробництва зріс на 13%”, “будівельна галузь збільшила показники на 17%”, “видано 100 стипендій по 80 гривень обдарованим студентам”, кількаразове згадування конституційності референдуму. Здається, присутні відзначали день ЛОДА та її незаперечних “трудових досягнень”... Потім — вручення ордена “За заслуги” ІІ ступеня одному з головних лікарів Трускавця, а також грамот Центрвиборчкому головам, заступникам і секретарям виборчих комісій. Святково та доречно.

На десятихвилинний антракт люд вийшов із “квадратними” головами: явно бракує свіжого повітря, пардон, віяння. Чи це просто суб’єктивне? Ось із кимось бесідує народний депутат Верховної Ради Ярослав Кендзьор. Цікаво, які його враження?

“Скажу вам чесно, — мовив пан Ярослав. — Нам треба міняти манеру відзначень державних свят. Якби я був головою облдержадміністрації, я би просто вийшов на сцену, щиро і коротко привітав присутніх із найвизначнішим державним святом і запропонував би гарний приємний концерт. Не треба на урочистості до Дня Незалежності виносити господарські звіти. Хто скільки зніс яєць — це робиться і без цього дня. Господарські звіти і статистика мають інше місце та призначення”.

Перерва добігає кінця, спітнілі та “завантажені” гості Академії повертаються до зали. Мрії збуваються — гряде урочистий концерт. Схоже, лише заради нього вартувало би влаштувати цей захід. Настрій невпинно покращується. Недарма кажуть, що мистецтво лікує. Хоч і під час концерту не обійшлося без прикрих спостережень. Ззаду сидить якийсь пан із бездоганно доглянутою дружиною. Власне, вона і завойовує мою увагу справжнім станом культури людей. “Дивись, дивись, як він трісеться!” — це про диригента. Мій сусід зліва старанно приховує усмішку. Коли ж вийшов соліст із довгим кучерявим волоссям, не дуже і “на вухо” пролунало: “Якийсь такий смішний, маленький, волохатенький...”. Мій сусід намагається стримуватися, й у цьому йому допомагає наступна фраза ззаду: “Ото голос! Як у Піваротті” (зі звуком “і” в першому складі. — О.Д.).
Кінець концерту, бурхливі аплодисменти, задоволені обличчя. Виповзаємо з Оперного — надворі приємна прохолода, випав дощик. Тут справжні зміни. Купа роздумів...

Святкування Дня Незалежності
сьогодні мають такий графік:
11.15 — 12.00 — покладання квітів до пам’ятників Іванові Франку
та Михайлові Грушевському;
12.00 — покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку;
12.00 — парад військ Львівського гарнізону на проспекті Свободи;
14.00 — Степан Сенчук приймає керівників міста в Будинку вчених;
15.00 — акафіст біля пам’ятника Тарасові Шевченку
з участю хору “Дударик”;
15.00 — на різних майданчиках міста заходи, організовані
районними держадміністраціями;
15.00 — 23.00 — молодіжний концерт у Парку культури
та відпочинку імені Богдана Хмельницького;
17.00 — презентація альбому “Долею подаровані зустрічі”
у фотогалереї Василя Пилип’юка;
20.00 — виступ гурту “Соколи” біля пам’ятника Шевченкові;
21.30 — дійство театру “Воскресіння” та святковий феєрверк
біля Оперного театру.

POSTUP - ПОСТУП
№141 (585),
24 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Дев"ять років надії
·Олігархи зіграли ва-банк

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дільничні інспектори: сезон "Осінь 2000"
·Виконуючи обов"язок
·Ведіть жебраків до школи
·КІЛЬКА СЛІВ
·Садиба Михайла Грушевського
·"Перші кроки" Червонограда

НАША СТОЛИЦЯ
·Дев"ять років надії
·Незалежність для всіх і кожного
·Трудові досягнення до Дня Незалежності

ПОСТУП З КРАЮ
·Купіть собі трохи "1+1"
·Православні можуть зіпсувати свято
·Олігархи зіграли ва-банк

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·"АвтоЗАЗ-Daewoo" + Ford
·Алмазний король Оппенгеймер помер
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·Ізраїльська поліція знайшла зниклого американського вояка
·Війна парламенту проти кліру
·Державний рекет на благо остарбайтерів
·Терористи не винні
·Навіщо Москва грала вар"ята?

ПОСТАТЬ У ПОСТУПІ
·Ярослав Климович: Перша особа області - це святая святих

РЕВЮ У ПОСТУПІ
·Туз пік
·REVJU

СЦЕНАРІЇ ПОСТУПУ
·Хто стане Президентом?

АРТ-ПОСТУП НА ФЕСТИВАЛЯХ
·Фантасмагорії Папського палацу
·Плачидо Домінго і "Пікова дама"

СПОРТ-ПОСТУП
·Український футбольний день
·Олімпіада без українських вершників
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Знайшли листи Люїса Керрола
·ГОРОСКОП