BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24 СЕРПНЯ 2000 року |

Дев"ять років надії

СМУТОК

Олександр ЧЕРНЕНКО

З усе більшою гіркотою доводиться читати святкові передовиці українських видань останніх років, присвячені Дню Незалежності. Все густіше сочаться зі шпальт мінор, невиправдані надії, незбуті сподівання, а між рядків читається розпачливе: “За що боролись?”. Однак, якими б апокаліпсичними не виглядали редакційні колонки, завжди знаходилось у них місце, здавалося би, безпідставному оптимізму, і закінчувалися вони неодмінним: “Зі святом вас, дорогі співвітчизники!”. Сумніватись у щирості цих привітань не доводиться ні на хвилину. Бо чи можна сумніватись у щирості тих, кому втрачати вже нічого.
Мова йде, звичайно, про видання, які здатні хоч на якесь критичне осмислення навколишньої дійсності, а не про “бойові листки”, незалежно від того, хто їхні засновники чи власники. Хоча від прочитання пафосних панегіриків Незалежності на сторінках цих “листків” почуття гіркоти не стає меншим. Але дозвольте мертвим ховати мерців своїх...

Звідки ж береться мінор у тих, для кого Незалежність – це щось більше, ніж просто черговий привід для чергової пиятики? Дев’ять років – це насправді багато. Українська держава зазвичай так довго не живе. Принаймні такого вітчизняна історія не пам’ятає з часів перших неандертальців, котрі з’явилися на тутешніх теренах (що би там не казали новоявлені міфотворці, “заслужені” й не дуже). Та й існування цієї держави найближчим часом заперечувати ніхто не збирається – це також очевидно. І річ тут не лише в тому, що однолітки Незалежності вже давно вивчили абетку і тризуб сприймають лише золотим, а не скропленим кров’ю багатьох поколінь (про це вони дізнаються пізніше). Для них Україна – це так само природно, як “есесесерівська” дійсність для їхніх батьків (хоч і для тих ця дійсність уже щось на кшталт призабутого сну).
Річ в іншому. Незалежність уже давно стала вигідна всім – за винятком хіба що затятих носіїв портретів Сталіна на демонстраціях. Навіть поводирі “червоних”, попри всю їхню ностальгійну риторику, стануть нічим, щойно зникне з географічних мап пунктирна лінія українського кордону. Важко уявити, скажімо, Петра Симоненка, “визначного” політика, без двох днів президента великої країни, котрий би безликою тінню валандався у свиті своїх значно харизматичніших російських товаришів. Або Леоніда Грача – керівником обкому звичайної, хай і дуже сонячної, області. За Незалежність “пасть порвуть” і олігархи. Вони навіть мову вивчили рідну. Для них український кордон – це святе. Особливо в тих місцях, де він перетинає енергетичні магістралі. Та і власність українську продавати російським колегам вигідніше, ніж якби ті забирали її задурно. Про владу взагалі не йдеться. Судячи з кількості портретів Президента в кабінетах і на численних культурно-церковно-спортивно-масових заходах, український чиновник виглядає на кілька порядків національно свідомішим, аніж будь-хто з колишніх дисидентів...

Ззовні теж поки що ніхто особливо не загрожує. З простої причини відсутності будь-якого, хоча б імовірного, ворога. Всі друзі, дякувати багатовекторності. Тим безглуздішим виглядає військовий парад на Хрещатику, в якому, до речі, не братимуть участі танки й авіація. Кажуть, що дорого – коштів не знайшли. Сміх та й годі! Раптом завтра війна, а у нас коштів немає?
Закінчення – стор. 3

POSTUP - ПОСТУП
№141 (585),
24 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Дев"ять років надії
·Олігархи зіграли ва-банк

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дільничні інспектори: сезон "Осінь 2000"
·Виконуючи обов"язок
·Ведіть жебраків до школи
·КІЛЬКА СЛІВ
·Садиба Михайла Грушевського
·"Перші кроки" Червонограда

НАША СТОЛИЦЯ
·Дев"ять років надії
·Незалежність для всіх і кожного
·Трудові досягнення до Дня Незалежності

ПОСТУП З КРАЮ
·Купіть собі трохи "1+1"
·Православні можуть зіпсувати свято
·Олігархи зіграли ва-банк

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·"АвтоЗАЗ-Daewoo" + Ford
·Алмазний король Оппенгеймер помер
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·Ізраїльська поліція знайшла зниклого американського вояка
·Війна парламенту проти кліру
·Державний рекет на благо остарбайтерів
·Терористи не винні
·Навіщо Москва грала вар"ята?

ПОСТАТЬ У ПОСТУПІ
·Ярослав Климович: Перша особа області - це святая святих

РЕВЮ У ПОСТУПІ
·Туз пік
·REVJU

СЦЕНАРІЇ ПОСТУПУ
·Хто стане Президентом?

АРТ-ПОСТУП НА ФЕСТИВАЛЯХ
·Фантасмагорії Папського палацу
·Плачидо Домінго і "Пікова дама"

СПОРТ-ПОСТУП
·Український футбольний день
·Олімпіада без українських вершників
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Знайшли листи Люїса Керрола
·ГОРОСКОП