BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22 СЕРПНЯ 2000 року |

Німеччина встановила рекорд

АУКЦІОН

Ганна МАЗЕПА

Майже 100 мільярдів марок – з таким неймовірним результатом завершився наприкінці минулого тижня аукціон з продажу німецьких ліцензій на послуги мобільного зв’язку третього покоління UMTS. Це у п’ять разів більше, ніж очікувані надходження з торгів, які були закладені урядом Німеччини у бюджеті на поточний рік.

Через три-чотири роки на зміну поширеному в Європі стандарту зв’язку GSM повинен прийти новий – Universal Mobile Telecommunications System (UMTS). Основні переваги нового стандарту – можливість передавати більші, ніж у GSM, обсяги даних, працювати з декількома функціями телефону, одночасно і приймати, і передавати відеозображення, а також щонайменше у 40 разів швидший доступ до Інтернету.

Спочатку в аукціоні, який стартував 31 липня у Німеччині, взяли участь 7 компаній. Умовами аукціону пропонувалося 12 блоків частот по 10 МГц. На першому етапі компанії повинні були запропонувати свою ціну за два або три частотних блоки. Після аналізу первинних пропозицій комісія вирішувала виставляти на торги шість ліцензій по два блоки у кожній або чотири по три блоки.

Після трьох тижнів агресивних торгів у четвер увечері аукціон нарешті завершився. Найбільше за свою ліцензію доведеться заплатити компанії T-Mobil (філія Deutsche Telekom) – 16,6 млрд. марок. Найменше – MobilCom (разом з France Telecom) – 16,37 млрд. марок. Крім них, власниками ліцензій стали Mannesmann Mobilfunk (спільно з Vodafone), E-Plus (голландська KPN і китайська Hutchison Whampoa), німецька компанія Viag Interkom, а також (щo стало певною несподіванкою) група 3G (іспанська Telefonica, британська Orange і фінська Sonera).

Отримана в результаті торгів сума майже у п’ять разів перевищила сподівання міністра фінансів Німеччини Ганса Ейхеля (закладалося, що надходження у бюджет з аукціону складуть 20 мільярдів марок). Водночас зароблені урядом 100 млрд. марок – це п’ята частина всього річного бюджету ФРН. Ці гроші уряд планує витратити на сплату частини федерального боргу країни, який складає 1,5 трильйона марок.

Услід за аукціоном у Німеччині має відбутися ще велика кількість ліцензійних торгів. Упродовж цього і наступного року аукціони пройдуть в Австрії, Бельгії, Італії, Норвегії, Польщі, Португалії, Чехії, Швеції і Швейцарії. Однак більшість аналітиків висловлюють переконання, що німецький рекорд ніхто не подолає. І хоча власті Австрії та Норвегії збираються взяти за кожну ліцензію лише по 200-300 млн. доларів, для таких структур, як British Telecom, Deutsche Telekom, France Telecom і Vodafone, сумарні витрати на купівлю ліцензій UMTS у різних європейських країнах складуть десятки мільярдів доларів.

У деяких країнах, наприклад, у Франції, аукціон не буде проводитися – уряд сам вирішуватиме, кому і за якою ціною продати ліцензії. Уже встановлено й ціну – 4,5 млрд. доларів за кожну з 4 ліцензій.

Нарешті, частково “гальмом” аукціонів стало законодавство країн Євросоюзу. Наприклад, у Німеччині зійшов з дистанції швейцарський оператор Swisscom. Він на 65% належить державі, і, щоб отримати доступ до додаткового капіталу під час аукціону, компанії довелося би продати частину акцій держпакету. Однак зробити це оперативно було неможливо, оскільки уряду довелося б ухвалювати окрему постанову, а парламенту – закон.

Водночас ні компанії зв’язку, ні споживачі не чекають швидкого впровадження стандарту UMTS. Згідно з дослідженням консалтингової групи Mummert+Partner, для нового стандарту поки що взагалі немає масового ринку. Велику частину послуг, які рекламуються (крім передачі відеозображень), можна реалізувати на базі технологій, що вже існують. За прогнозами фахівців, упродовж найближчих 10 років можна повністю задовольняти потреби абонентів, користуючись “старим” стандартом – GSM.

POSTUP - ПОСТУП
№140 (584),
22 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·На Північному полюсі скресла крига
·Неформальні підсумки

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Сіячів духовності поменшає...
·З життя нашого міста
·Львівські автобуси для Києва
·КІЛЬКА СЛІВ
·Страхування автомобілів тепер обов"язкове
·Львівські озера - дешево і ...небезпечно

НАША СТОЛИЦЯ
·Народні загони українізації!
·Володимир Свінчук: Моя робота - виховувати громадян України
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Україна увійшла у "велику сімку"
·Кучму не влаштовують кадри Ющенка
·Дикий пляж
·Суслов нагадав Ющенку про кредити МВФ
·Виплати вже близько
·Авіаконфлікт між Україною та Єгиптом

ПОСТУП У СВІТ
·Францію чекає федералізація
·На дні - репутація російської влади
·Шпигунські скандали
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна побудує газопровід в обхід Росії
·Німеччина встановила рекорд
·Гусинський все-таки продає НТВ
·СВІТ

ВІРМЕНИ У ПОСТУПІ
·Вірменський собор у Львові
·Блаженна і проклята...

АРТ-ПОСТУП
·600 років першої згадки про Стремільче
·Яким бути мистецтву в церкві третього тисячоліття?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Свобода розвитку як критерій істини
·Творець украденої музики
·Підручники, атласи, контурні карти...

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Безвиході немає
·Суржик для інтелігенції

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемогли і... розчарували
·"Карпати" знову влаштували розгром на "Україні"
·Без Лужного "Арсеналові" зовсім зле
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Ще один рецепт від Сінді Кроуфорд
·ГОРОСКОП