BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22 СЕРПНЯ 2000 року |

КРАЙ

Інфляція у серпні – 0,6%

Рівень інфляції в Україні у серпні, за попередніми прогнозами, становитиме 0,6% порівняно з дефляцією в липні у розмірі 0,1%, повідомили у Міністерстві економіки. На думку експертів міністерства, розвиток цінової ситуації до кінця 2000 року визначатиметься умовами ціноутворення на продукти нафтопереробки, а також курсом гривні, який впливає на ціни непродовольчих товарів. Вагомим стимулом інфляції залишається динаміка монетарних агрегатів.
За даними міністерства, за сім місяців 2000 року обсяг готівки в обігу зріс на 17,8%, грошової бази – на 23,3%, грошової маси – на 27,4%. Мінекономіки пояснює незначну дефляцію в липні після зафіксованої за підсумками першого півріччя інфляції на рівні 18,7% значним сезонним зниженням цін на окремі продовольчі товари, зниженням житлово-комунальних тарифів у низці регіонів до їх колишнього рівня.

Долар подорожчає

Дилери банку “Надра” прогнозують підвищення курсу долара на УМВБ на цьому тижні з 5,440 грн. у понеділок до 5,442 грн. до кінця тижня (сьогодні курс становить 5,4397 грн. до 1 дол.), повідомили УНІАН у банку. Останні 2 дні долар на торгах з’являється тільки до вечора – така тактика багатьох банків, пов’язана з наближенням осінньо-опалювального сезону, прокоментували в банку. “Хочемо ми того чи ні, але курс долара до кінця року зросте в будь-якому разі, і причиною тому не біржова гра, а більш фундаментальні речі – передусім заборгованість перед Росією”, – вважають експерти банку “Надра”. У той же час, як заявив дилер іншого великого українського банку, прогнозоване зростання курсу долара зумовлене спекуляціями головних операторів на валютному ринку.

Аграрії хочуть трирічного сприяння

Міністерство аграрної політики України підготувало пропозиції про введення на три роки режиму найбільшого сприяння для сільських господарств. Як заявив міністр аграрної політики Іван Кириленко, пропонований режим включає надання аграріям пільг на закупівлю палива, здешевлення кредитів для них за рахунок держбюджету, а також державну підтримку насінництва і меліорації. Крім того, міністр висловив побажання, щоб на ці три роки селянським господарствам зберегли існуючу схему оподаткування (єдиний податок). Необхідність введення цих заходів Кириленко обумовлює тим, що багато господарств, які були реформовані у грудні минулого року, ще не встигли “звестися на ноги” і потребують пільг.

“Норд” матиме власні гроші

АТ “Норд”, монополіст із виробництва холодильників в Україні, ввело власну грошову одиницю, повідомила віце-президент з економіки та фінансів АТ Ольга Окуловська. За її словами, грошову форму взаємин між виробничими структурами АТ введено згідно з положенням про корпоративний госпрозрахунок, яке координує діяльність усіх підрозділів усередині підприємства. “Норд” відкриває для них кредитну лінію у власній валюті з метою придбання сировини, матеріалів, енергоресурсів, а також під виплату заробітної плати. Обсяг грошової емісії нової валюти на сьогодні становить 21 млн. грн.

POSTUP - ПОСТУП
№140 (584),
22 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·На Північному полюсі скресла крига
·Неформальні підсумки

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Сіячів духовності поменшає...
·З життя нашого міста
·Львівські автобуси для Києва
·КІЛЬКА СЛІВ
·Страхування автомобілів тепер обов"язкове
·Львівські озера - дешево і ...небезпечно

НАША СТОЛИЦЯ
·Народні загони українізації!
·Володимир Свінчук: Моя робота - виховувати громадян України
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Україна увійшла у "велику сімку"
·Кучму не влаштовують кадри Ющенка
·Дикий пляж
·Суслов нагадав Ющенку про кредити МВФ
·Виплати вже близько
·Авіаконфлікт між Україною та Єгиптом

ПОСТУП У СВІТ
·Францію чекає федералізація
·На дні - репутація російської влади
·Шпигунські скандали
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна побудує газопровід в обхід Росії
·Німеччина встановила рекорд
·Гусинський все-таки продає НТВ
·СВІТ

ВІРМЕНИ У ПОСТУПІ
·Вірменський собор у Львові
·Блаженна і проклята...

АРТ-ПОСТУП
·600 років першої згадки про Стремільче
·Яким бути мистецтву в церкві третього тисячоліття?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Свобода розвитку як критерій істини
·Творець украденої музики
·Підручники, атласи, контурні карти...

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Безвиході немає
·Суржик для інтелігенції

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемогли і... розчарували
·"Карпати" знову влаштували розгром на "Україні"
·Без Лужного "Арсеналові" зовсім зле
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Ще один рецепт від Сінді Кроуфорд
·ГОРОСКОП