BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22 СЕРПНЯ 2000 року |

На дні - репутація російської влади

Спроби врятувати екіпаж субмарини припинено

КУРСК

Мирослав ПЕРУН

Усі рятувальні роботи на підводному човні “Курск” призупинені. Таке рішення російська влада прийняла після того, як стало відомо, що всі відсіки субмарини виявилися затопленими. Отже, надії на врятування російських моряків уже не залишилося.

Учора зранку на місці аварії розпочали роботу 12 норвезьких водолазів. Троє з них (представники елітних підрозділів ВМС Норвегії) опустилися на глибину 108 м; о 7:45 за московським часом їм вдалося відкрити верхній рятувальний люк дев’ятого відсіку підводного човна “Курск”. Норвежці змогли відчинити і другий люк шлюзової камери та пройти у відсік.

Керівник норвезьких водолазів, які працювали вчора на місці катастрофи, віце-адмірал Ейнар Скорген заявив, що “роботи з порятунку йшли повільніше, ніж могли б, бо навколо операції багато бюрократії”. На думку Скоргена, російські бюрократи гальмують рятувальні роботи, тому що не вірять у те, що хоч хтось із 118 членів екіпажу човна зміг вижити. А тому навіть тоді, коли британські та норвезькі рятівники почали огляд затонулого човна, російська влада продовжувала перешкоджати людям, які прийшли на допомогу.
Окрім людських втрат, нині велике занепокоєння викликає можливість екологічної катастрофи. Хоча дозиметр норвезьких водолазів не зафіксував наявності радіаційного фону поблизу “Курска”, проте заяви про те, що реактори і надалі не становитимуть небезпеки для навколишнього середовища, зараз поставлено під сумнів. Два реактори потужністю 190 МВт мали автоматичний захист відключення у випадку надзвичайних ситуацій. Проте як тільки реактори відключаються, упродовж найближчих кількох годин їх потрібно знову підключити до електроживлення для того, щоб остудити, інакше паливо з домішкою цирконію вступить у реакцію з парою, а це може спричинити вибух. До речі, сам вибух може статися протягом трьох тижнів після катастрофи.

Трагедія з російською субмариною свідчить про те, наскільки мало змінилася Москва з радянських часів. У 1986 році, коли сталася аварія на Чорнобилі, Горбачову знадобилося два дні на те, щоби зважитися повідомити світу про смертельну загрозу. Тепер же 48 годин пройшло, поки керівництво підводного флоту сповістило про аварію на “Курске”, і ще 96 годин знадобилося для рішення про прийняття іноземної допомоги. І лише через 144 години від моменту аварії президент Путін перервав свою відпустку і долучився до справи порятунку своїх моряків. Хвиля критики мас-медіа відбиває розчарування російського суспільства у свому президентові. Як засвідчило опитування, проведене радіостанцією “Эхо Москви”, 76% респондентів вважають, що аварія на “Курске” зашкодила репутації Путіна. Якось корабель уже приніс у Росію революцію, пише німецька Die Welt, а газета “Ізвестия” зазначає, що разом із підводним човном на дні опинилася і державна влада. Можливо, доля екіпажу субмарини дозволить росіянам по-новому подивитися на власну долю та владу в країні.

POSTUP - ПОСТУП
№140 (584),
22 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·На Північному полюсі скресла крига
·Неформальні підсумки

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Сіячів духовності поменшає...
·З життя нашого міста
·Львівські автобуси для Києва
·КІЛЬКА СЛІВ
·Страхування автомобілів тепер обов"язкове
·Львівські озера - дешево і ...небезпечно

НАША СТОЛИЦЯ
·Народні загони українізації!
·Володимир Свінчук: Моя робота - виховувати громадян України
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Україна увійшла у "велику сімку"
·Кучму не влаштовують кадри Ющенка
·Дикий пляж
·Суслов нагадав Ющенку про кредити МВФ
·Виплати вже близько
·Авіаконфлікт між Україною та Єгиптом

ПОСТУП У СВІТ
·Францію чекає федералізація
·На дні - репутація російської влади
·Шпигунські скандали
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна побудує газопровід в обхід Росії
·Німеччина встановила рекорд
·Гусинський все-таки продає НТВ
·СВІТ

ВІРМЕНИ У ПОСТУПІ
·Вірменський собор у Львові
·Блаженна і проклята...

АРТ-ПОСТУП
·600 років першої згадки про Стремільче
·Яким бути мистецтву в церкві третього тисячоліття?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Свобода розвитку як критерій істини
·Творець украденої музики
·Підручники, атласи, контурні карти...

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Безвиході немає
·Суржик для інтелігенції

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемогли і... розчарували
·"Карпати" знову влаштували розгром на "Україні"
·Без Лужного "Арсеналові" зовсім зле
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Ще один рецепт від Сінді Кроуфорд
·ГОРОСКОП