BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22 СЕРПНЯ 2000 року |

Володимир Свінчук: Моя робота - виховувати громадян України

Росіяни збираються пікетувати російську школу у Львові

Школа, яку ми зараз знаємо як №17, почала навчати дітей іще в минулому столітті. Але такої уваги до себе, мабуть, не пам’ятає за весь час існування. Звична життєва подія – призначення на посаду нового директора – отримала розголос поза межами не тільки школи, але й міста. Нагадаємо, “Русское общество” не задоволене, що на цю посаду призначили не ту людину, котру воно рекомендувало. І керівник громадської організації погрожує пікетами, якщо до них не прислухаються. Проте, як сказав начальник управління міської освіти Павло Хобзей, ніяких розмов з членами товариства не було й офіційних листів він не отримував. Національність нового директора не має бути перешкодою для виконання обов’язків. Тим паче, що попереднє місце роботи Володимира Свінчука – школа №86 з класами з українською та російською мовами навчання. Тож, подаючи документи на конкурс, він ніяк не чекав, що потрапить у центр перепалок.

– Чому ви обрали саме цю школу?

– Було оголошено конкурс. І з 21 особи було вибрано 8 для призначення директорами шкіл. Я мав другий рейтинг. Людина з першим рейтингом пішла на спеціалізовану англійську школу. А мені запропонували призначення в цю школу. Вважаю, що керівництво міста діяло зважено, бо школа потребувала такої особи, яка би не зруйнувала те, що напрацьовано. Наприклад, тут створена опікунська рада. Вона існує незалежно від школи, допомагаючи їй. Тут діє учнівський парламент, який дуже багато робить для становлення учнів. У цій школі дуже багато робиться для того, щоб учні самі формували себе. Щоби вчилися жити в соціальному середовищі. Отож, я добре розумію російське товариство. Йому дуже залежало, щоби не прийшла людина, котра це напрацьоване зруйнує. І тому я можу сказати, що мені би було легше піти в українську школу. Та з іншого погляду, це доволі велика відповідальність, аби це зберегти і примножити. Перед тим тут працював дуже потужний директор. Деякі педагогічні ідеї навіть отримували підтримку Міністерства освіти.

– Ви були заскочені таким “наїздом” на вас?

– Я його не відчув. Ми не можемо говорити, що був якийсь “наїзд” на мене. Ті газетні статті, та прес-конференція – я би їх радше розглядав як якийсь відгомін навіть не тих подій, які відбувались у школі чи на конкурсі, а передвиборної кампанії та сумнозвісних подій у Львові.

Тут іще треба сказати, що в мене як у педагога специфічне мислення. Я не бачу відразу в людині, що вона хоче зробити щось погане. Я спочатку подивлюся, які є причини і чи немає в її словах якогось шумовиння. Люди часами бувають стурбовані якимись проблемами, неврівноважені. У людини може з язика зірватися якесь неприємне слово, людина може мати поганий настрій і сказати щось таке. Ми, педагоги, обережно до того ставимося. Насамперед тому, що постійно маємо справу з тими людьми, котрі дуже безпосередні. Якщо мають поганий настрій – вони його виллють; якщо мають хороший настрій – вони його покажуть; якщо мають настрій до співпраці – співпрацюють; якщо не мають його, то нам дуже добре треба постаратися, щоби вони співпрацювали з нами. То – наші учні. Так чи інак, це вчить нас не робити поспішних висновків щодо інших людей.

– Ви знайомі з іншими претендентами, котрих пропонує російське товариство?

– З тих, хто йшов на конкурс у цю школу, двоє є моїми заступниками зараз. Тобто двоє заступників із цієї школи йшли на конкурс, їх пропонували педагогічні колективи. Та я вважаю, що ми знаходимо спільну мову. Ще одну людину я бачив на конкурсі. Я не був при їхніх виступах. Єдине, що я знаю: у вісімку тих фіналістів, котрих розглядала вже потім конкурсна комісія, вони не ввійшли. Та мої заступники зараз мені дуже допомагають, вводять мене в курс справи. І якби мені зараз сказали, що можу поміняти їх на інших людей, я би не зробив цього. На цьому етапі кращих заступників мені не потрібно. Я думаю, що на цій основі можна бути формувати нормальну управлінську команду.

– Як ви реагуватимете, якщо російське товариство все-таки поставить пікети під школою?

– До кого, для чого і з якого приводу приводити той пікет? Якщо, наприклад, я пропрацював хоча би три місяці, і не влітку, а під час навчального року, можна би було щось сказати, якби я справді організував у школі якісь дії, що суперечили би напрацьованому у школі. Якби були якісь підстави для цього! Тоді би однозначно можна було сказати, що в тих пікетах винен я. Та поки що я не вважаю, що даю підстави для того. Я думаю, що робитиму все, щоби тих підстав не було.

– Як позначається це все на вашій родині?

– Моя родина звикла мені довіряти. Єдине, що моя дружина ніби передбачила ці події. Вона сказала так: “Чи нема небезпеки в тому, що ти підеш директором тієї школи? І раптом хтось, десь, звідкись, маючи на увазі якісь свої політичні інтереси, маючи на увазі те, що за два роки вибори, маючи на увазі те, що треба нажити політичний капітал, почне тебе звідти випихати, щоби показати свою фігуру?”. Та я маю можливість на це все не зважати. Моя робота – виховувати дітей, громадян України. І її я виконуватиму добре.
Розмовляла Маріанна РОМАНЕНКО

POSTUP - ПОСТУП
№140 (584),
22 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·На Північному полюсі скресла крига
·Неформальні підсумки

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Сіячів духовності поменшає...
·З життя нашого міста
·Львівські автобуси для Києва
·КІЛЬКА СЛІВ
·Страхування автомобілів тепер обов"язкове
·Львівські озера - дешево і ...небезпечно

НАША СТОЛИЦЯ
·Народні загони українізації!
·Володимир Свінчук: Моя робота - виховувати громадян України
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Україна увійшла у "велику сімку"
·Кучму не влаштовують кадри Ющенка
·Дикий пляж
·Суслов нагадав Ющенку про кредити МВФ
·Виплати вже близько
·Авіаконфлікт між Україною та Єгиптом

ПОСТУП У СВІТ
·Францію чекає федералізація
·На дні - репутація російської влади
·Шпигунські скандали
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна побудує газопровід в обхід Росії
·Німеччина встановила рекорд
·Гусинський все-таки продає НТВ
·СВІТ

ВІРМЕНИ У ПОСТУПІ
·Вірменський собор у Львові
·Блаженна і проклята...

АРТ-ПОСТУП
·600 років першої згадки про Стремільче
·Яким бути мистецтву в церкві третього тисячоліття?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Свобода розвитку як критерій істини
·Творець украденої музики
·Підручники, атласи, контурні карти...

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Безвиході немає
·Суржик для інтелігенції

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемогли і... розчарували
·"Карпати" знову влаштували розгром на "Україні"
·Без Лужного "Арсеналові" зовсім зле
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Ще один рецепт від Сінді Кроуфорд
·ГОРОСКОП