BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22 СЕРПНЯ 2000 року |

Страхування автомобілів тепер обов"язкове

Однак працівники ДАІ твердять, що рішення Кабміну не матиме примусового характеру

ВОДІЯМ

Іванка ПОПОВИЧ

З 1 жовтня в Україні заборонено експлуатацію транспортних засобів без наявності у водіїв чинного договору обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників цього транспорту, про що, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня, внесено відповідні зміни до Правил дорожнього руху. “Відтепер усі водії будь-яких транспортних засобів повинні мати при собі не лише посвідчення на право водіння з талоном до нього та реєстраційний документ на транспортний засіб, а ще і договір обов’язкового страхування свого автомобіля, – пояснив “Поступу” начальник відділу технічної інспекції Львівської обласної ДАІ Любомир Сопільник. – Право страхувати автомобілі мають усі страхові компанії, що володіють відповідною ліцензією.
Таких компаній у Львові дуже багато, тому проблеми тут не буде. Натомість виникає проблема з добровільною обов’язковістю виконання постанови Кабміну, оскільки жодних механізмів впливу на власника транспортного засобу досі не передбачено. Ми чекаємо вказівок від Міністерства внутрішніх справ, які би стосувалися методів контролю та покарання за невиконання цієї постанови. Та я вважаю, що виконання буде мати радше добровільний характер, і жодних жорстких покарань за відсутність страховки не буде: не накладатимуться штрафи і не забиратимуться права у водіїв. Останнім часом стосунки працівника автоінспекції та власників автомобілів стають ліберальними, і штрафи накладаються лише за дуже грубі порушення”.

Близько двох місяців тому уряд затвердив ставки страхування транспортних засобів, згідно з якими їхнім власниками необхідно буде платити від 74,8 грн. до 146,2 грн. на рік залежно від виду транспорту (детские велосипеды). Пільгові ставки передбачено для пенсіонерів. “Необхідно, щоби насамперед було внесено зміни та доповнення до Правил дорожнього руху та Закону про міліцію, де було би чітко вказано, що працівник автоінспекції має право вимагати від власника транспортного засобу страхування цивільної відповідальності власників цього транспорту, – говорить начальник відділу Львівського представництва страхової компанії “Ґарант-авто” Володимир Скрипник. – Лише в такому разі постанова Кабміну буде мати реальну силу”.

Крім того, постановою від 18 серпня затверджено низку інших істотних нововведень із реєстрації та обліку транспортних засобів. Зокрема встановлені нові умови керування транспортними засобами за дорученням. Особи, котрі отримали право на користування транспортом за дорученням, зобов’язані тепер, окрім нотаріального документа, отримати в ДАІ тимчасовий реєстраційний талон на період дії доручення. ДАІ також повинна надавати право терміном на 1 рік на експлуатацію на українській території транспорту (без можливості зняття з обліку), зареєстрованого в Україні, щодо якого надійшла інформація про його викрадення за кордоном. Після проведення відповідної перевірки “історії” викраденого автомобіля приймається рішення про його подальшу долю.

POSTUP - ПОСТУП
№140 (584),
22 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·На Північному полюсі скресла крига
·Неформальні підсумки

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Сіячів духовності поменшає...
·З життя нашого міста
·Львівські автобуси для Києва
·КІЛЬКА СЛІВ
·Страхування автомобілів тепер обов"язкове
·Львівські озера - дешево і ...небезпечно

НАША СТОЛИЦЯ
·Народні загони українізації!
·Володимир Свінчук: Моя робота - виховувати громадян України
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Україна увійшла у "велику сімку"
·Кучму не влаштовують кадри Ющенка
·Дикий пляж
·Суслов нагадав Ющенку про кредити МВФ
·Виплати вже близько
·Авіаконфлікт між Україною та Єгиптом

ПОСТУП У СВІТ
·Францію чекає федералізація
·На дні - репутація російської влади
·Шпигунські скандали
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна побудує газопровід в обхід Росії
·Німеччина встановила рекорд
·Гусинський все-таки продає НТВ
·СВІТ

ВІРМЕНИ У ПОСТУПІ
·Вірменський собор у Львові
·Блаженна і проклята...

АРТ-ПОСТУП
·600 років першої згадки про Стремільче
·Яким бути мистецтву в церкві третього тисячоліття?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Свобода розвитку як критерій істини
·Творець украденої музики
·Підручники, атласи, контурні карти...

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Безвиході немає
·Суржик для інтелігенції

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемогли і... розчарували
·"Карпати" знову влаштували розгром на "Україні"
·Без Лужного "Арсеналові" зовсім зле
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Ще один рецепт від Сінді Кроуфорд
·ГОРОСКОП