ДОМАШНІ РОЗВАГИ

Роман ДОРОШ

Чемпіонат України з футболу. Вища ліга. 7-й тур.
“Карпати” (Львів) – “Ворскла” (Полтава) – 3:0 (2:0).
Львів. Стадіон “Україна”. 9000 глядачів. Суддя – Василь Мельничук (Сімферополь).

“Карпати”: Стронцицький – Павлюх, Вільчинський, Назаров – Лучкевич (Шаран), Єсип (Хома), Толочко, Вовчук, Закотюк – Швед, Покладок (Маковей).
Голи: 1:0 Назаров, 13', з пенальті, 2:0 Швед, 22', 3:0 Швед, 67'.

Те, що “Карпати” люблять грати з “Ворсклою”, всім відомо, адже полтавчани ще жодного разу зі Львова не вивезли бодай очка, не кажучи вже про перемогу. І приємна традиція для “Карпат” продовжилася. Складається враження, що принаймні в першому колі ніхто не зможе зі Львова вивести бодай очко. На “Україні” “Карпати” показують дуже гарний і змістовний футбол. Тепер уже не треба приходити на стадіон і хвилюватися за кінцевий результат. На футбольних матчах тепер лише відпочиваєш, знаючи наперед, що “Карпати” все одно переможуть. Залишається лише гадати, з яким рахунком.

А що зараз діється з “Ворсклою”, схоже, ніхто так і не зможе пояснити. Команда з чудовим добором гравців опинилася на самому дні турнірної таблиці. І з кожним туром ситуація для полтавчан погіршується. До речі, через проблеми зі здоров’ям до Львова не прибув головний тренер “Ворскли” Анатолій Коньков, і діями команди керував цього вечора Іван Шепеленко. Та і це не допомогло. “Карпати” з перших хвилин увімкнули шалені швидкості. З цим ніяк не могли впоратися гості. Невисокі й легкі гравці “Карпат” просто перебігали полтавчан. Як наслідок не витримали нерви у Головка, який у власному штрафному майданчику руками затримав Єсипа. Василь Мельничук справедливо призначив пенальті. Та це рішення викликало протести тренерського складу гостей. Що більше, один із тренерів намагався вибігти на футбольне поле і сказати головному судді все, що він про нього думає. На щастя для полтавчан, на дорозі зденервованого тренера став резервний суддя львів’янин Юрій Дерев’янко. Потім бідний наставник вирішив зігнати злість на головному тренерові “Карпат” Левкові Броварському. Між тренерами почалася словесна “перекличка”, під час якої обидва наставники сказали багато “компліментів” один одному. На щастя, знову встиг Дерев’янко, який припинив цей “базар”.

А тим часом Назаров знову бездоганно виконав пенальті. У другому матчі поспіль “Карпати” відкривають рахунок на 13-й хвилині! А ще перед призначенням пенальті господарі були змушені провести першу заміну, бо знову “відзначився” полтавський Головко, який у першому таймі був “найактивніший”: і пенальті зробив, і картку отримав, і м’яч у власні ворота ледь не забив, – словом, хлопець попрацював “на славу”. І це “гідно” відзначили тренери, котрі відразу після першого тайму замінили горе-захисника. Так-от, цей Головко досить грубо зіграв проти Покладка, і той змушений був залишити поле з допомогою лікарів. Уже після матчу з’ясувалося, що у карпатського нападника швидше за все струс мозку.

А автором другого м’яча став нестримний Швед, який цього вечора у складі господарів був найактивнішим. Гості так до кінця матчу і не зрозуміли, як у футболіста, котрий грав у другій лізі, можна забрати м’яч. А перший свій гол він провів після штрафного, бездоганно виконаного Толочком. “Карпати”, незважаючи на перевагу в рахунку, продовжувати атакувати. Лише самотній Орбу, як вовк бігав з краю на край, намагаючись загострити гру полтавчан. І одного разу гості таки були зобов’язані забивати, коли Мелащенко вийшов віч-на-віч зі Стронцицьким, але Богдан ногою ліквідував загрозу. А “Карпати” тим часом забили і третій гол, хоча його не зарахували. Єсип вийшов віч-на-віч із Ковтуном, але Маковей, який біг на допомогу Богданові, підштовхнув Головка. Потім Вовчук якимось дивом не забив, влучивши з чотирьох метрів у ногу Ковтуну.

Другий тайм пройшов більш спокійно, ніж перший. “Карпати” забили ще один гол: знову відзначився Швед, а асистував йому при цьому Хома. А потім на полі з’явився Шаран і почав демонструвати диво-техніку, чим викликав численні оплески на трибунах. А тим часом полтавчани практично в повному складі почали отримувати попередження. Порушення були на будь-який смак: груба гра, незгода з рішенням судді, відкидка м’яча... Не “відзначилися” тільки воротар Ковтун і нападники Мелащенко та Мазяр. Ось так непомітно матч підійшов до свого логічного завершення. Вже на післяматчевій прес-конференції Іван Шепеленко скаже, що “Карпати” цілком заслужено перемогли, а “Ворскла” сама себе загнала в кут. А Левко Броварський зазначить, що “Карпати” здолали гостей насамперед тактично. Ця перемога вивела “Карпати” на четверте місце.

Результати решти матчів
“Дніпро” (Дніпропетровськ) – “Нива” (Тернопіль) – 2:0 (Полтавець, 6', Геращенко, 45'). 4000 глядачів. Ця перемога дозволила команді з Дніпропетровська повернутися на першу сходинку таблиці.
“Металург” (Маріуполь) – “Сталь” (Алчевськ) – 2:0 (Гайдаш, 59', Рикун, 65'). 4000 глядачів, “Металург” (Запоріжжя) – “Металург” (Донецьк) – 2:2 (Демченко, 3', Бугай, 12' – Купцов, 32', Мінтенко, 66'). Матч “Кривбас” – “Шахтар” перенесений на 17 листопада, а зустріч “Таврія” – “Металіст” закінчилась учора ввечері. Рахунок – 0:0.