BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-20 СЕРПНЯ 2000 року |

Єхануров виправдовується перед "Ітерою"

Виявляється, уряд не розглядає питання про скасування газового СП

ВЕРСІЇ

Тарас СМАКУЛА

У випадку скасування угоди з “Нафтогазом України” “Ітера” наступного року втратить 100 мільйонів доларів і перетвориться в банальну газотрейдерську контору.

В Україні триває “розкручення” газової теми. Уже котрий день події, присвячені цій тематиці, займають найвищі щаблі всіх незалежних-залежних інформаційних агентств та періодичних видань України та Росії. Учора свій внесок внесла російська газета “Известия”, надрукувавши колючу та необ’єктивну статтю під назвою “Прекрасная Солоха” з критикою віце-прем’єра Юлії Тимошенко.

Чергову порцію скандальності в газову тему внесли події довкола скасування українсько-російського газового СП (точніше НАК “Нафтогаз України” та “Ітера”). 15 серпня, після повернення урядової делегації України на чолі з головою НАК “Нафтогаз України” Копиловим з Москви, почали відбуватися дивні події. На засіданні правління НАКу нібито в терміновому порядку прийняли рішення відмовитися від створення СП з “Ітерою”. Прийняли – то й прийняли, нічого дивного в цьому немає. Натомість сама прес-служба НАКу поширила прес-реліз зі спростуванням цієї інформації. Пропонувалась така версія подій – питання створення СП на засіданні правління не розглядалося, а тому жодного рішення з цього приводу не було винесено.

А 16 серпня це питання нібито розглядалось на нараді в Кабміні. За його підсумками було оголошено про те, що уряд припинив роботу по створенню цього спільного підприємства. Однак перший віце-прем’єр-міністр Юрій Єхануров уже наступного дня спростував цю інформацію.

За даними “КоммерсантЪ-Daily”, у результаті розриву угоди “Ітера” в 2001 році могла б втратити не менше 100 млн. доларів і перетворитися з потужного газотрейдера на дрібну газотранспортну організацію.

Президент “Ітера-Холдинг” Валерій Отчерцов заявив, що “створити СП “Оптовий ринок газу” планувалось для того, щоб ліквідувати будь-які можливості для несанкціонованого відбору газу на Україні. СП мало б розподіляти весь газ, який надходить у розпорядження НАК “Нафтогаз України”, а саме: газ власного видобутку, транзитний газ, плюс імпортований – єдиним постачальникам в 2000 році була “Ітера”.

Дії України для “Ітери” стали неприємним сюрпризом. Компанії “Ітера-Україна” невідома офіційна причина відмови “НАК Нафтогаз України” від створення спільного підприємства, заявив керівник апарату президента компанії “Ітера-Україна” Анатолій Лепіхаш.

З його слів, ймовірну причину потрібно шукати в тому, що в результаті утворення СП на газовому ринку було б ліквідовано кілька сотень дрібних газових трейдерів. Інститут посередників різко скоротився б, що створило б умови для продуктивнішої роботи, оскільки, за твердженням фахівців, “кожна проміжна ланка – це втрата часу, додаткові збитки, втрата контролю за пересуванням грошових коштів і товарної маси при розрахунках за газ”. Саме тому з боку цих структур і чинився спротив.

Крім того, начебто й сам “Нафтогаз України” бачив у новостворюваному СП загрозу своїм інтересам. Йдеться про те, що СП перебирало на себе функцію контролю за постачанням газу і розрахунками за газ. При цьому роль самого “Нафтогазу” фактично зводилася до нуля.

Але для “Ітери” все нібито закінчилося добре, і газове СП продовжує існувати. Принаймні так стверджував Єхануров. А може, не варто робити остаточних висновків і почекати реакції на події прем’єра Ющенка чи Президента Кучми?

POSTUP - ПОСТУП
№139 (583),
19-20 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Росіяни можуть заблокувати українські рахунки у західних банках
·Дивні вибухи в Ризі
·Бунт президентських намісників

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Лікарі всіх країн єднаються
·І ми діждемося Цісаря
·КІЛЬКА СЛІВ
·Сучасний рівень "районок"
·Бунт президентських намісників
·Президентові України Л.Д.Кучмі

НАША СТОЛИЦЯ
·Чи переможе Святий Юрій залізного дракона?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Український слід в аварії "Курска"?
·Ялтинські дні і вечори
·Успенське яблуко розбрату
·Україна - пожирач інвесторів

ПОСТУП У СВІТ
·Відродження ісламу в Центральній Азії
·І знову - Левінскі
·Дивні вибухи в Ризі
·Арафат відтерміновує незалежність
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Єхануров виправдовується перед "Ітерою"
·"Конкорди" ще політають
·Ford завершив перевірку Daewoo Motor
·СВІТ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Франц Йосиф І на бюрку

МУЗИЧНИЙ ПОСТУП
·Наодинці з музикою Баха
·Бахові "Страсті"

ПОСТУП СВЯТКУЄ
·Солодкий присмак Спаса

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Гривня шістдесят в один бік

СПОРТ-ПОСТУП
·Українські хлопці в лондонському тумані
·Кінець футбольних радіотрансляцій
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Музика і кіно
·ГОРОСКОП