BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-20 СЕРПНЯ 2000 року |

СВІТООГЛЯД

У Багдаді відкрилося летовище

У Багдаді відкрито міжнародне летовище, яке не функціонувало у зв’язку зі санкціями ООН. 10 років тому іракські війська вдерлися до Кувейту, після чого міжнародне співтовариство запровадило торговельно-економічні санкції проти режиму Саддама Хуссейна. Іракська влада заявила, що резолюції ООН не забороняють рейсів цивільних літаків у Багдад, і що авіакомпанії низки “дружніх” країн уже висловили бажання поновити повітряне сполучення з іракською столицею. У той же час Комітет ООН з питань санкцій заявив, що поновлення авіасполучення з Іраком є нелегітимним.

РПЦ – проти католицької присутності

Російська православна церква дедалі голосніше заявляє про своє незадоволення католицькою присутністю на “споконвіку православних теренах”. Архієрейський Собор заявив учора, що дії католицьких місіонерів у Росії спрямовані проти Російської православної церкви. Як повідомив митрополит Смоленський і Калінінградський Кірілл, Собор висловив занепокоєння з приводу “посилення впливу Ватикану на канонічній території Московського патріархату”. Водночас Архієрейський Собор висловився за продовження діалогу між РПЦ і Римо-католицькою церквою.

Криваві вибори в Ічкерії

Із наближенням виборів депутатів Держдуми від Чечні, призначених на 20 серпня, обстановка в республіці помітно загострюється. Російська сторона підтвердила вчора інформацію про теракт у Ленінському районі Джохар-Кали, де поруч із виборчою дільницею була підірвана машина УАЗ. Внаслідок вибуху дві особи загинули і ще четверо отримали поранення. Чеченська сторона повідомила, що в ході серії операцій, проведених моджахедами в Джохар-Калі за минулу добу, загинули 20 російських вояків.

Агентство “Інтерфакс” повідомляє про жорстокі бої поблизу селища Чірі-Юрт. Російська сторона використовує штурмовики Су-25 і армійські гелікоптери. За даними російської військової розвідки, загони чеченських бійців з’явилися біля низки населених пунктів у рівнинній частині Ічкерії, у східних і західних районах республіки, а також безпосередньо біля Ханкали, де розташована найбільша база російських військ.

В Освенцімі – дискотека

Багато хто, напевно, ще пам’ятає віц про кулеметника Ганса, який “прокрутить нові диски”. Жарт отримав шанс бути реалізованим після створення дискотеки в Освенцімі. Щоправда, “танц-пляц” буде не на території тодішнього табору, а в будинку колишнього шкіряного заводу, розташованого неподалік. Інвестор отримав дозвіл на комерційну діяльність відповідно до закону, що дозволяє використовувати будинок “з найрізноманітнішою метою”. “Arbeit macht frei (праця зробить тебе вільним),” – писалося на воротах концтабору. А по роботі належить добре відпочити. Тож на початку серпня було скасовано заборону місцевої влади на будівництво поблизу Освенціма комерційних і розважальних центрів.

Акція грецьких екстремістів

У грецькій столиці невідомі зловмисники облили бензином і підпалили автомобіль, що належав італійському дипломату. За повідомленням місцевої поліції, машина повністю згоріла, але, на щастя, ніхто з людей не постраждав. Відповідальність за цей злочин узяло на себе невідоме дотепер підпільне угруповання “Чорна зірка”. Це вже не перший напад на іноземних дипломатів у Греції. У червні від кулі ультралівих екстремістів в Афінах загинув військовий аташе Великобританії.

POSTUP - ПОСТУП
№139 (583),
19-20 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Росіяни можуть заблокувати українські рахунки у західних банках
·Дивні вибухи в Ризі
·Бунт президентських намісників

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Лікарі всіх країн єднаються
·І ми діждемося Цісаря
·КІЛЬКА СЛІВ
·Сучасний рівень "районок"
·Бунт президентських намісників
·Президентові України Л.Д.Кучмі

НАША СТОЛИЦЯ
·Чи переможе Святий Юрій залізного дракона?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Український слід в аварії "Курска"?
·Ялтинські дні і вечори
·Успенське яблуко розбрату
·Україна - пожирач інвесторів

ПОСТУП У СВІТ
·Відродження ісламу в Центральній Азії
·І знову - Левінскі
·Дивні вибухи в Ризі
·Арафат відтерміновує незалежність
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Єхануров виправдовується перед "Ітерою"
·"Конкорди" ще політають
·Ford завершив перевірку Daewoo Motor
·СВІТ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Франц Йосиф І на бюрку

МУЗИЧНИЙ ПОСТУП
·Наодинці з музикою Баха
·Бахові "Страсті"

ПОСТУП СВЯТКУЄ
·Солодкий присмак Спаса

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Гривня шістдесят в один бік

СПОРТ-ПОСТУП
·Українські хлопці в лондонському тумані
·Кінець футбольних радіотрансляцій
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Музика і кіно
·ГОРОСКОП