BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-20 СЕРПНЯ 2000 року |

Арафат відтерміновує незалежність

Палестинський лідер завершує арабське турне

ПАЛЕСТИНА

Денис МІНЧУК

Напруження, яке виникло після рішення палестинців проголосити 13 вересня незалежну палестинську державу – і яке зросло після провалу ізраїльсько-палестинських переговорів в американському Кемп-Девіді, цього тижня дещо зменшилося. Глава палестинської автономії, який уже понад три тижні перебуває в закордонному турне в Джакарті, під час зустрічі з президентом Індонезії Абдурахманом Вахідом оголосив, що керівництво автономії перегляне свої відрубницькі плани.

Зміна політики Ясира Арафата дає підстави сподіватися, що скоро відбудеться новий близькосхідний саміт, який нарешті принесе мир Близькому Сходу. Міністр закордонних справ Ізраїлю Шльомо Бен Амі, не назвавши ані дати, ані місця проведення, вже пообіцяв, що мирні переговори буде продовжено, і що почалися формальні контакти між делегаціями Ізраїлю та Палестинської автономії. Водночас Бен Амі та прем’єр-міністр Ізраїлю Єгуд Барак вже вкотре закликали палестинського лідера до “більшої гнучкості” та відкритості під час мирного врегулювання близькосхідного конфлікту. Бо, як сказав Барак напередодні переговорів в Амані з королем Йорданії Абдуллою Другим, “часу залишилося мало”, “ми вступили в дуже важкий період”.

Нагадаємо, що відразу після закінчення зустрічі у Кемп-Девіді глава Палестинської автономії вирушив у закордонне турне, сподіваючись заручитися міжнародною підтримкою своєї позиції. Однак, відвідавши близько двадцяти країн, він майже всюди чув заклики не руйнувати останню надію на мир на Близькому Сході одностороннім проголошенням палестинської держави. Мало того, говорячи про майбутній статус Єрусалима, Абдурахман Вахід, лідер найбільш населеної мусульманської країни в світі, сказав, що над містом має зберегтися адміністративний контроль Ізраїлю. Щоправда, лідер Індонезії додав, що політичний суверенітет над Єрусалимом має здійснювати рада з представників ООН та шести країн регіону.

Майбутній статус Єрусалима є одним із основних каменів спотикання у переговорах між ізраїльтянами та палестинцями. Бо незважаючи на те, що формальною столицею Ізраїлю є Тель-Авів, насправді ізраїльтяни столицею вважають (і хочуть бачити) Єрусалим. Як сказав новий президент країни Моше Кацав, “Єрусалим уже впродовж 3000 років є столицею єврейського народу – і він має й надалі залишатися неподільною столицею Ізраїлю”. Але намірам ізраїльтян протистоять наміри палестинців, які столицею нової арабської держави планують бачити заселену ними східну частину Єрусалима. Очевидно, що з проголошенням палестинської держави розпочалась би нова війна, і не тільки за Єрусалим. Тому нині всі надії покладаються на політиків.

Сьогодні Ясир Арафат має повернутися зі своїх закордонних мандрів до Ізраїлю, де на нього вже чекає спеціальний посланець Сполучених Штатів Денніс Росс. На Денніса Росса, який приїхав до Ізраїлю ще в четвер, покладено дуже відповідальне завдання: він повинен упродовж чотирьох днів підготувати ґрунт для нових ізраїльсько-палестинських переговорів щодо розв’язання близькосхідного конфлікту. Росс уже зустрівся з прем’єром Ізраїлю Бараком, ізраїльською та палестинською делегаціями, на черзі тепер – Арафат.

POSTUP - ПОСТУП
№139 (583),
19-20 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Росіяни можуть заблокувати українські рахунки у західних банках
·Дивні вибухи в Ризі
·Бунт президентських намісників

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Лікарі всіх країн єднаються
·І ми діждемося Цісаря
·КІЛЬКА СЛІВ
·Сучасний рівень "районок"
·Бунт президентських намісників
·Президентові України Л.Д.Кучмі

НАША СТОЛИЦЯ
·Чи переможе Святий Юрій залізного дракона?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Український слід в аварії "Курска"?
·Ялтинські дні і вечори
·Успенське яблуко розбрату
·Україна - пожирач інвесторів

ПОСТУП У СВІТ
·Відродження ісламу в Центральній Азії
·І знову - Левінскі
·Дивні вибухи в Ризі
·Арафат відтерміновує незалежність
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Єхануров виправдовується перед "Ітерою"
·"Конкорди" ще політають
·Ford завершив перевірку Daewoo Motor
·СВІТ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Франц Йосиф І на бюрку

МУЗИЧНИЙ ПОСТУП
·Наодинці з музикою Баха
·Бахові "Страсті"

ПОСТУП СВЯТКУЄ
·Солодкий присмак Спаса

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Гривня шістдесят в один бік

СПОРТ-ПОСТУП
·Українські хлопці в лондонському тумані
·Кінець футбольних радіотрансляцій
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Музика і кіно
·ГОРОСКОП