BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-20 СЕРПНЯ 2000 року |

Дивні вибухи в Ризі

ВЕРСІЇ

Любко ПЕТРЕНКО

Закінчення. Початок – стор. 1
Ще один цікавий момент: від другого бомбового замаху постраждав керівник кримінальної поліції Риги Валдіс Пумперс. Речник поліції Крістс Лайскалнс спростував чутки про спланований замах на свого шефа, оскільки, за його словами, ніхто не міг вирахувати, що Пумперс буде недалеко від епіцентру вибуху. Але де ж гарантія, що хтось, хто мав свої причини ненавидіти головного поліцейського, не спрогнозував, що після вибуху в супермаркеті з купою жертв туди не прибуде начальство охоронців порядку. А помітивши, що план вдався, зловмисник міг натиснути кнопку дистанційного управління наступного вибухового пристрою.

Варто також зазначити, що криміналітет у Ризі здебільшого російськомовний, крім того, переважна більшість злочинних угруповань контролюється Москвою. Нема на то ради: таким є спадок піввікової радянської окупації... Кмітливий читач уже, напевно, здогадався, що ми ведемо до певного політичного підґрунтя терористичного акту. Виникає логічне запитання: чи є підстави приплітати сюди політику? Виявляється, досить безпосередні.

Справа у тому, що на початку вересня Кабінет міністрів Латвії має затвердити нові правила, які уточнюватимуть застосування Закону “Про державну мову”. Адже минулого року – після криків російськомовних громадян Латвії на кшталт “рятуйте, дискримінують!”, підтриманих Москвою, – цей закон довелося суттєво “каструвати” під тиском Європейської комісії. Але Рига і об’єднана Європа зійшлися на тому, що латвійський уряд візьме на себе тлумачення певних пунктів Закону, для чого створить спеціальні правила застосування мовних норм. Якщо вірити російським джерелам, ці правила передбачають, зокрема, заборону вживання російської мови у більшості громадських місць, писання нею якихось оголошень (навіть приватних), проведення нарад тощо. Словом, ті беззубі навколомовні ухвали Львівської міської ради, які спровокували стільки крику в просторі наших мас-медіа, просто сховалися б за сміливістю латишів.
Можна припустити, що у ситуації, яка склалася, російськомовний криміналітет у Ризі отримав наказ максимально дестабілізувати ситуацію в республіці, щоби перешкодити легалізації таких правил. І треба визнати: поки що йому це вдається. Але Латвія – не Україна, вона зуміє належним чином розібратися зі зухвальцями, та ще й використати ці інциденти для того, аби потіснити російський чинник ще далі на маргінес політичного життя.

POSTUP - ПОСТУП
№139 (583),
19-20 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Росіяни можуть заблокувати українські рахунки у західних банках
·Дивні вибухи в Ризі
·Бунт президентських намісників

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Лікарі всіх країн єднаються
·І ми діждемося Цісаря
·КІЛЬКА СЛІВ
·Сучасний рівень "районок"
·Бунт президентських намісників
·Президентові України Л.Д.Кучмі

НАША СТОЛИЦЯ
·Чи переможе Святий Юрій залізного дракона?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Український слід в аварії "Курска"?
·Ялтинські дні і вечори
·Успенське яблуко розбрату
·Україна - пожирач інвесторів

ПОСТУП У СВІТ
·Відродження ісламу в Центральній Азії
·І знову - Левінскі
·Дивні вибухи в Ризі
·Арафат відтерміновує незалежність
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Єхануров виправдовується перед "Ітерою"
·"Конкорди" ще політають
·Ford завершив перевірку Daewoo Motor
·СВІТ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Франц Йосиф І на бюрку

МУЗИЧНИЙ ПОСТУП
·Наодинці з музикою Баха
·Бахові "Страсті"

ПОСТУП СВЯТКУЄ
·Солодкий присмак Спаса

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Гривня шістдесят в один бік

СПОРТ-ПОСТУП
·Українські хлопці в лондонському тумані
·Кінець футбольних радіотрансляцій
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Музика і кіно
·ГОРОСКОП