BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-20 СЕРПНЯ 2000 року |

Успенське яблуко розбрату

На День незалежності у Києві очікуються міжконфесійні сутички

САКРАЛЬНЕ

Степан ЮРАС

Напередодні Дня незалежності України у Києві відбудеться акція протесту проти освячення представниками Української православної церкви Московського Патріархату Успенського собору Києво-Печерської Лаври. Про це повідомив голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Горинь на прес-конференції під відкритим небом у п’ятницю в Києво-Печерській Лаврі.
За його словами, освячення митрополитом УПЦ (МП) і представниками тільки однієї гілки православ’я Успенського собору практично передасть його у відання Московського патріархату. “Якщо ми віддамо собор у руки московської церкви в Україні, це буде крок назад не тільки в утвердженні української православної церкви, а й крок назад в утвердженні незалежності України”, – сказав М. Горинь.

Глава громадського об’єднання “За єдину Помісну українську церкву” народний депутат Павло Мовчан зазначив, що конфлікт на підставі зіткнення інтересів московської і української церков може призвести до суспільних заворушень, зазначивши, що “ми докладемо всіх зусиль, щоб не допустити кровопролиття”.
А тим часом в Адміністрації Президента всю відповідальність за можливі інциденти під час освячення Успенської церкви оперативно переклали “на їх організаторів, і насамперед на всіх, хто займає державні посади”.

На думку джерела в Адміністрації Президента, “прагнучи перетворити символ української культури і духовності – Успенський собор Києво-Печерської Лаври – на джерело ворожнечі, окремі суспільні і політичні структури, окремі високі посадові особи прагнуть здобути дуже сумнівні дивіденди”. При цьому з жалем було констатовано, що Україна має “чималий гіркий досвід” невдалих спроб вирішення церковних проблем державними коштами, створення “фаворизованих” релігійних організацій. У зв’язку з цим, вважають в АП, українська держава й далі буде послідовно проводити в життя конституційні принципи свободи совісті, відділення церкви від держави, однакове ставлення до релігійних організацій і не допустить розпалювання ворожнечі й ненависті на релігійній основі.

А тим часом на вже згадуваній прес-конференції було оприлюднено ще одну релігійну новину: на 22 серпня заплановано позачерговий Архієрейський собор Української православної церкви Київського патріархату. Архієрейський собор, як зазначив єпископ УПЦ КП Дмитро, терміново скликаний митрополитом Філаретом для того, щоб “дати відповідь тим силам, які намагаються зірвати переговорний процес про створення в Україні єдиної помісної церкви”.

POSTUP - ПОСТУП
№139 (583),
19-20 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Росіяни можуть заблокувати українські рахунки у західних банках
·Дивні вибухи в Ризі
·Бунт президентських намісників

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Лікарі всіх країн єднаються
·І ми діждемося Цісаря
·КІЛЬКА СЛІВ
·Сучасний рівень "районок"
·Бунт президентських намісників
·Президентові України Л.Д.Кучмі

НАША СТОЛИЦЯ
·Чи переможе Святий Юрій залізного дракона?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Український слід в аварії "Курска"?
·Ялтинські дні і вечори
·Успенське яблуко розбрату
·Україна - пожирач інвесторів

ПОСТУП У СВІТ
·Відродження ісламу в Центральній Азії
·І знову - Левінскі
·Дивні вибухи в Ризі
·Арафат відтерміновує незалежність
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Єхануров виправдовується перед "Ітерою"
·"Конкорди" ще політають
·Ford завершив перевірку Daewoo Motor
·СВІТ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Франц Йосиф І на бюрку

МУЗИЧНИЙ ПОСТУП
·Наодинці з музикою Баха
·Бахові "Страсті"

ПОСТУП СВЯТКУЄ
·Солодкий присмак Спаса

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Гривня шістдесят в один бік

СПОРТ-ПОСТУП
·Українські хлопці в лондонському тумані
·Кінець футбольних радіотрансляцій
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Музика і кіно
·ГОРОСКОП