BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-20 СЕРПНЯ 2000 року |

Ялтинські дні і вечори

ПРЕЗИДЕНТ-КУРОРТ

Остап ЛЕШИК

Учора на переговори до Ялти зібралася майже вся СНД-івська верхівка, за винятком представників Узбекистану, Киргизстану і Туркменистану. Без краваток (не виключено, що в самих лише плавках) найбільше двосторонніх зустрічей запланували собі Леонід Кучма і Владімір Путін. Щоправда, довелося швиденько урізати програму під скорочений візит Путіна, а також відміняти заплановані попередньо концерти. Тим не менше, обговорювані питання були, без сумніву, глобальними і доленосними.

Ще перед початком саміту його господар Леонід Кучма висловив свій погляд на низку питань, що можуть стати темами розмов. Президент України, зокрема, вважає, що з російським колегою таки доведеться обговорити питання газопостачання і розрахунків за газовими боргами України: “Ми чітко домовилися про реструктуризацію цих боргів”, – зазначив він. А після зустрічі з президентом Вірменії Робертом Кочаряном Кучма зазначив, що їхні зусилля спрямовані на те, щоби переконати російське керівництво у тому, що неприйняття рішень щодо зони вільної торгівлі (московські домовленості наразі залишаються деклараціями) заводить “відносини в глухий кут”, в результаті чого країни СНД “змушені шукати інші ринки, оскільки наші товари стають неконкурентоспроможними на російському ринку”. Росіяни, напевно, мали б хоч трохи налякатися.

З Едуардом Шеварднадзе наш Президент обговорив ідею приєднання України до прокладення сучасної лінії зв’язку з Італії через території України, Грузії і далі на Кавказ. Кучма також доручив урядові допомогти Грузії у боротьбі з сильною посухою і надати допомогу зерном. У нас, мовляв, цього зерна... Натомість з азербайджанським лідером Гейдаром Алієвим мова йшла про розширення роботи в рамках ГУУАМ та про врегулювання конфліктів на Кавказі. Україна “готова взяти посильну участь” в урегулюванні карабахської проблеми, пообіцяв Леонід Данилович.

Перед розмовою з Кучмою президент Молдови Петру Лучинскі позитивно оцінив участь України у врегулюванні Придністровського конфлікту: “хотілося б, правда, щоб результат був кращим, але цей процес завжди важкий”. Він нагадав, що зараз в урегулюванні Придністровського конфлікту почався новий етап зі створення урядових комісій в Росії, Україні і Молдові, “так що я оптимістично на це дивлюся”, – підкреслив Лучинскі.

Бацька Лукашенко, щойно ступивши на кримську землю, заявив, що хотів би бачити Співдружність більш згуртованою і такою, що реально функціонує. Бо нині СНД “нагадує політичний клуб”. Однак це не завадило йому разом із казахським президентом Назарбаєвим сподіватися на спільну підготовку низки міжнародних питань (зокрема єдиної позиції щодо глобалізації) до вересневого “саміту тисячоліття” в Нью-Йорку.

Президенти, крім розмов із господарем, балакали і між собою про проблеми насущні. Причому Путін приймав гостей у власній резиденції в Мухалатці (передмістя Ялти). Робоча зустріч усіх президентів за одним столом відбулася вчора на державній дачі “Зоря” у Форосі замість Білої зали Лівадійського палацу. Загалом, складається враження, що плановані зустрічі проходили якось зіжмакано. Усі співчували Путіну у зв’язку з трагедією в Баренцовому морі. Відмінено було й концерти, тож розслабитися “по-дорослому” лідери СНД зможуть хіба що сьогодні, коли Путін повернеться до Москви.

POSTUP - ПОСТУП
№139 (583),
19-20 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Росіяни можуть заблокувати українські рахунки у західних банках
·Дивні вибухи в Ризі
·Бунт президентських намісників

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Лікарі всіх країн єднаються
·І ми діждемося Цісаря
·КІЛЬКА СЛІВ
·Сучасний рівень "районок"
·Бунт президентських намісників
·Президентові України Л.Д.Кучмі

НАША СТОЛИЦЯ
·Чи переможе Святий Юрій залізного дракона?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Український слід в аварії "Курска"?
·Ялтинські дні і вечори
·Успенське яблуко розбрату
·Україна - пожирач інвесторів

ПОСТУП У СВІТ
·Відродження ісламу в Центральній Азії
·І знову - Левінскі
·Дивні вибухи в Ризі
·Арафат відтерміновує незалежність
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Єхануров виправдовується перед "Ітерою"
·"Конкорди" ще політають
·Ford завершив перевірку Daewoo Motor
·СВІТ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Франц Йосиф І на бюрку

МУЗИЧНИЙ ПОСТУП
·Наодинці з музикою Баха
·Бахові "Страсті"

ПОСТУП СВЯТКУЄ
·Солодкий присмак Спаса

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Гривня шістдесят в один бік

СПОРТ-ПОСТУП
·Українські хлопці в лондонському тумані
·Кінець футбольних радіотрансляцій
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Музика і кіно
·ГОРОСКОП