BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-20 СЕРПНЯ 2000 року |

Чи переможе Святий Юрій залізного дракона?

Мерія не збирається купувати радіовежу лише для того, щоби мати змогу її розібрати

ПЕРИПЕТІЇ

Василь СКРІБА

Однією радіовежею, чи то пак “глушилкою”, стало менше. Ця новина, напевно, буде цікавою для тих, кого турбує питання виконання вимоги ЮНЕСКО щодо покращення оглядовості собору Св. Юра – пам’ятки світової спадщини. Монтажники, котрі розбирали вежу, чекають на свої гроші...

Наша газета вже не раз висвітлювала стан справ із демонтажем радіовеж на Святоюрській горі, що триває ще з минулого року (див. “Поступ” від 11 квітня ц. р.). Нагадаємо тільки, що досі ведеться демонтаж однієї з них, розташованої найближче до собору Св. Юра. У документації вона фігурує ще під номером “2”. Її доля – бути встановленою в Добромилі.

Урочиста атмосфера, в якій монтажники-висотники Краснянської дільниці Харківського будівельно-монтажного управління №168 розпочали розбирати вежу на частини, розвіялася відразу з настанням проблеми фінансування робіт. Нещодавно настрій у “таборі” монтажників набув, так би мовити, передстрайкового забарвлення: ще з листопада
управління винне їм зарплату, позаяк Львівська облдержадміністрація, у свою чергу, заборгувала йому гроші за виконану роботу. “Ви усвідомлюєте, що робота на висоті – це не продаж пиріжків на базарі?” – листовно зверталася бригада висотників до голови ЛОДА Степана Сенчука, переконливо просячи розрахуватися з їхнім будівельним підприємством. Але лист залишився без належної відповіді губернатора, котрий, можливо, поставив під сумнів слушність констатації монтажників. Грошей 168-е БМУ не отримало. Проте і заступник директора управління Анатолій Котлов, і начальник Краснянської дільниці Євген Іванів висловлюють сподівання, що побачать те, що їм належить. Як заявив в інтерв’ю “Поступу” Анатолій Котлов, у разі якщо ЛОДА найближчим часом не розрахується за роботу, будівельно-монтажне управління змушене буде залучити до з’ясувань третю сторону – Арбітражний суд. “Податкова адміністрація вже нас шарпає, каже: “Чому ви не вживаєте жодних заходів щодо замовника?” – розповідає п. Котлов.

Напевно, таким чином БМУ №168 сподівається створити прецедент у судовій практиці, щоби потім мати змогу впоратись і з рештою своїх боржників (загальна сума боргу склала вже 500 тисяч гривень). Останнім часом у справі з “глушилками” почало фігурувати прізвище мера Львова, і пов’язано це з радіовежею №3. Свого часу на зустрічі з керівництвом Львівського обласного радіотелевізійного передавального центру (ЛОРТПЦ), якому належать екс-”глушилки”, Василь Куйбіда запропонував передати згадану вежу в муніципальну власність, аби можна було відтак її розібрати силами міста. Благородна мета такого кроку з боку міського голови очевидна – виконати нарешті вимоги ЮНЕСКО щодо покращення оглядовості архітектурного комплексу собору Св. Юра.

Отримавши від Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення Держкомінформполітики необхідний дозвіл, Львівський ОРТПЦ готовий передати третю вежу в муніципальну власність Львова. Для цього потрібно укласти відповідну двосторонню угоду і повернути центру демонтовані металоконструкції. Однак досі акту передачі/прийняття так і не відбулось. Яка ж причина затримки?

За словами начальника головного управління архітектури та містобудування м. Львова Володимира Швеця, в тому, що держава в особі передавального центру не погоджується віддати вежу просто так, безкоштовно. “У нас не стоїть питання купівлі вежі, – каже він, – у нас стоїть питання її демонтажу”. А річ у тому, що названа угода якраз передбачає оплату за “глушилки” – близько 20 тис. гривень. Такий “розклад” не зовсім прийнятний для міста. Справді, навіщо спершу купувати вежу, а потім іще за свої ж кошти її розбирати. Отож, п. Швець вважає, що треба шукати інший шлях. Зрештою, на його думку, при нинішньому “куцому” бюджеті й інших, значно нагальніших, проблемах, вежа могла б і постояти ще зо два-три роки.

А тим часом на підписання угоди між мерією та обласним радіотелевізійним передавальним центром чекає і те ж саме Харківське будівельно-монтажне управління. Принаймні ось уже майже місяць на робочому столі міського голови лежить договір на виконання демонтажних робіт. Заступник директора управління Анатолій Котлов устиг навіть уже заявити, що, маючи прикрий досвід ведення справ із ЛОДА, БМУ №168 не візьметься демонтувати “міську” радіовежу, доки не отримає авансу, мовляв, будуть гроші – буде й робота! І не інакше. На цьому тлі досить цікаво звучить заява Володимира Швеця: “У Львові є кому виконати цю роботу. Ми не маємо підстав триматися саме за це управління. При всій повазі до будівельників не можемо підписати з ними угоду, бо жодна відповідальна людина не гарантуватиме їм, що протягом реального часу місто буде мати гроші, щоби заплатити за демонтаж”.

POSTUP - ПОСТУП
№139 (583),
19-20 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Росіяни можуть заблокувати українські рахунки у західних банках
·Дивні вибухи в Ризі
·Бунт президентських намісників

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Лікарі всіх країн єднаються
·І ми діждемося Цісаря
·КІЛЬКА СЛІВ
·Сучасний рівень "районок"
·Бунт президентських намісників
·Президентові України Л.Д.Кучмі

НАША СТОЛИЦЯ
·Чи переможе Святий Юрій залізного дракона?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Український слід в аварії "Курска"?
·Ялтинські дні і вечори
·Успенське яблуко розбрату
·Україна - пожирач інвесторів

ПОСТУП У СВІТ
·Відродження ісламу в Центральній Азії
·І знову - Левінскі
·Дивні вибухи в Ризі
·Арафат відтерміновує незалежність
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Єхануров виправдовується перед "Ітерою"
·"Конкорди" ще політають
·Ford завершив перевірку Daewoo Motor
·СВІТ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Франц Йосиф І на бюрку

МУЗИЧНИЙ ПОСТУП
·Наодинці з музикою Баха
·Бахові "Страсті"

ПОСТУП СВЯТКУЄ
·Солодкий присмак Спаса

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Гривня шістдесят в один бік

СПОРТ-ПОСТУП
·Українські хлопці в лондонському тумані
·Кінець футбольних радіотрансляцій
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Музика і кіно
·ГОРОСКОП