Президентові України Л.Д.Кучмі
Шановний Леоніде Даниловичу!
Ми, керівники місцевих органів виконавчої влади, вважаємо за необхідне привернути Вашу увагу до негативних тенденцій, що почали виявлятися у стосунках між деякими партійними організаціями та місцевими органами влади.
Справа в тому, що окремі політичні сили та їх лідери все частіше роблять спроби підминати під себе органи влади. У ряді регіонів керівники партійних організацій намагаються визначати кадрову ситуацію, нав’язуючи на керівні посади винятково членів своєї партії і виживаючи з органів влади представників інших політичних сил.
Більш того, з метою посилення тиску на місцевих керівників щодо кадрових призначень, представники окремих партій активізували в засобах масової інформації критику владних органів.
Парадоксальними і незрозумілими є ситуації, коли критиками діяльності владних органів виступають особи, які самі займають відповідальні посади у цих органах.
Подібне призводить до поширення серед населення думок про недієздатність влади, її несправедливість і байдужість до реальних проблем свого народу. На жаль, нерідко підставами для таких думок слугують управлінські рішення, при прийнятті яких переважають суто політичні підходи над економічними. Головною причиною цього, на наш погляд, є партійна приналежність окремих керівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, що позначається на їх роботі, перешкоджає виконанню безпосередніх функціональних обов’язків.
Враховуючи зазначені та низку інших обставин, ми дійшли висновку про недоцільність перебування в політичних партіях керівників усіх ланок місцевої виконавчої влади, просимо з розумінням його сприйняти і надалі зробити таку практику повсюдною. На наш погляд, вона не тільки не виключає співпрацю органів влади з політичними партіями, а навпаки, сприяє її поглибленню, більш активному залученню партій до розробки і прийняття рішень органів влади, підвищенню відповідальності за наслідки їх реалізації. А в більш широкому плані – до участі у процесі становлення дієздатної, високопрофесійної, політично нейтральної системи державної влади.
Зі свого боку, ми будемо всіляко сприяти досягненню цих цілей.
З повагою: Голови обласних державних адміністрацій: Т. Бауер, В. Балога, М. Бутко, О. Вербицький, М. Вишиванюк, О. Гаркуша, С. Гриневецький,
О. Дьомін, О. Єфремов, Ю. Іванов,
А. Засуха, Б. Климчук, В. Коломийчук, О. Кучеренко, В. Лук’янець,
В. Лундишев, В. Лушкін, В. Моцний,
С. Сенчук, М. Сорока, Є. Томін, М. Швець, В. Щербань, В. Янукович; голова Ради міністрів АР Крим
С. Куніцин; голови міських держадміністрацій Києва і Севастополя
О. Омельченко і Л. Жунько.
Газета “Столиця”, № 87 (292).
|
|