BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 17 СЕРПНЯ 2000 року |

Аграрні мрії прем"єра Ющенка

За розробленою урядом програмою, наступного року урожай зерна в Україні складе 35-40 млн.тонн

ФЕЄРІЇ

Тарас СМАКУЛА

Наступного року має бути зібрано 35-40 млн. тонн зерна. Це передбачає урядова програма, про яку прем’єр-міністр Віктор Ющенко розповів на виїзному засіданні у Каневі.

“Це висока планка, хоча й абсолютно реальна, якщо оперувати висновками і даними Міністерства аграрної політики”, – заявив Ющенко, коментуючи цю програму. Власне, затвердити її планувалось уже в Каневі. Однак, як стало відомо вже після проведеного засідання, цю процедуру перенесли на 7-10 днів.
Засідання тривало більш як три з половиною години під відкритим небом біля народного музею “Тарасова свiтлиця”. За словами Ющенка, саме стільки часу знадобилося, щоб обговорити і відпрацювати декілька фінансових, господарських, економічних заходів, які б і мали наступного року “гарантовано забезпечити не менше за 35-40 млн. тонн зернових “.

Як наслідок, як заявив віце-прем’єр Михайло Гладій, ця програма є цілком реальною, оскільки нині існують усі політичні, економічні, фінансові та інші передумови для урожаю зернових-2001 на рівні 35-40 млн. тонн. Гладій також повідомив, що за програму висловлюється і Президент Кучма.

У засіданні уряду взяли участь і голови облдержадміністрацій, однак їх реакція на розроблену урядом зернову програму невідома. Ймовірно, що саме вони і були основною причиною такого довго обговорення програми – і, відповідно, перенесення її затвердження. Чому? Зважаючи на те, що Ющенко наразі ще не знає, скільки бюджетних грошей потрібно для її реалізації, швидше за все, вона “впаде”... на їхні голови.

Отже, що доведеться профінансувати за їх рахунок? Зокрема, у програмі передбачені заходи з удосконалення землекористування, структури посівних площ меліорації ґрунту, захисту рослин, насіння, підвищення якості зерна, а також забезпечення аграріїв світлими нафтопродуктами.

Ющенко також назвав “повною дезою” інформацію про можливий дефіцит зернових у цьому році. За його словами, “за найбільш песимістичними прогнозами”, у 2000 році буде зібрано як мінімум 25 млн. тонн зерна. Хоча в уряду є ще надія “на більш оптимістичний сценарій” щодо збору зернових у цьому році, однак Ющенко не наважився говорити про більш оптимістичні прогнози.

Правда, як пізніше з’ясувалося, основним ідеологом “повної дези” став екс-прем’єр-міністр України Валерій Пустовойтенко. Він геть розкритикував діяльність нинішнього уряду в зв’язку з підготовкою нової програми “Зерно України – 2001”. За його словами, підготовка урядом програми “Зерно України – 2001” є “не зовсім коректною”. Цим нинішній Кабінет міністрів, як каже Пустовойтенко, “відволікає” громадськість від обсягів урожаю, який буде зібрано в нинішньому році. “Вони хочуть перенести акцент на наступний рік, а про сьогодні ніхто не говорить. Якщо на початку збирання врожаю хвалилися, що темпи жнив цього року набагато вищі, ніж торік, то зараз раптом про це перестали говорити”.

А тому врожай зернових цього року буде меншим від прогнозованого як мінімум на 2 млн. тонн. Зокрема через те, що зерновими засіяли на 1 млн. гектарів менше площ, ніж торік. До того ж знизилася врожайність (в середньому на 2 центнери з гектара). Це, у свою чергу, і приведе до зменшення врожаю.
Як підкреслив екс-прем’єр, він дуже шкодує, що нинішній уряд зовсім забув про напрацювання попереднього Кабміну. І нагадав, що йдеться про програму “Україна-2010”, яка передбачала в 2000 році урожай – 31,5-33 млн. тонн, в 2001 – 37 млн., а надалі 40 млн. тонн. “Під це були повністю розроблені всі заходи”, – заявив екс-прем’єр.

POSTUP - ПОСТУП
№137 (581),
17 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Останнє попередження
·Євреї-ортодокси палять будинки розпусти
·Суркіс - чемпіон!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Усі, хто мав вийти, вже вийшли
·Впорядковують базари
·Потяги не сходили з рейок
·КІЛЬКА СЛІВ
·Британці полегшать життя найнужденнішим
·"Каральні експедиції" тривають

НАША СТОЛИЦЯ
·Усмішка зз гарантією на 100 років
·Фортифікаціям Золочівського замку - нове життя
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Тулуб працюватиме з Марчуком
·Тепер нас берегтиме поліція
·Ялта і море... президентів
·Останнє попередження

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Аграрні мрії прем"єра Ющенка
·"Конкорди" мусять звикати до землі
·Нафта преться вгору
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·Жарти Кім Чен Іра
·Ми краще потонемо гонорово
·СВІТООГЛЯД

ЮВІЛЕЙ У ПОСТУПІ
·Спіритичні сеанси з духом цісаря

РЕВЮ У ПОСТУПІ
·КЛУБ КОМІСАРА БОНЦЯ
·REVJU

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Втрачений рай
·Культура на крайній Півночі
·Вплив Мережі на стосунки автора і читача

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Особливості національного відпочинку

СПОРТ-ПОСТУП
·Суркіс - чемпіон!
·Третій українець в НБА
·Григорій Бондарук в Україні не має собі рівних
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Танок круглих животів

 

http://vseozoj.ru/