Останнє попередження
АТАКА
Остап ЛЕШИК
Закінчення. Початок – стор. 1
Голова комітету Держдуми з міжнародних справ Дмитро Рогозін заявив, що його комітет рекомендуватиме нижній палаті негайно звернутися до президента й уряду РФ із пропозицією подати позов до Кабінету Міністрів України з вимогою компенсувати завдані збитки.
Такий алярм Рогозін підкріплює висновками експертів, які прогнозують зростання крадіжок щонайменше удвічі через нещодавню зупинку Україною кількох ядерних енергоблоків – це перетворить складну енергетичну ситуацію у катастрофічну, вважають росіяни.
Винуватця крадіжок російські експерти вирахували просто – в понеділок у німецькому тижневику Der Spiegel з’явилося інтерв’ю Президента України, де Леонід Кучма заявив: “Москва щорічно перекачує через нашу країну на Захід 130 мільярдів кубометрів газу. Якщо тут відкачають мільярд кубометрів – це ж нікчемна частка”. На запитання, хто стоїть за крадіжками газу, Кучма сказав, що “це робиться за розпорядженням уряду України”, після чого газ перепродується, аби за рахунок цієї виручки розрядити вкрай напружену енергетичну ситуацію.
А взагалі, президентське інтерв’ю просто вражає. Навіщо було так ганити свого прем’єра на весь світ – чи не простіше його просто звільнити “за недоліки в роботі”? Очевидно, занадто потужною ще залишається підтримка Ющенка Заходом. А це не лише завада на шляху до його політичного знищення, але й надія на кредити та іншу допомогу. Натомість назвати прем’єра злодієм означає дати чергову порцію інформації для роздумів західним політикам. Вкупі з нещодавнім припущенням УТН щодо накопичення Ющенком капіталу для виборчої кампанії через реформи на енергоринку – це серйозний удар по іміджу прем’єра. При цьому ще й виникає небезпека накликати гнів Гаранта, який ревниво слідкує за набуванням політичної і тим паче фінансової ваги окремими фігурами.
Показово, що і НАК “Нафтогаз України”, і сам Віктор Ющенко вважають, що російські заяви не сприятимуть вирішенню газових проблем, а лише піділлють олії у вогонь. А ще Ющенко додав, що уряд ніколи не приймав рішення про несанкціонований відбір російського транзитного газу. Цікаво, що скаже на це Президент?
|
|