BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 17 СЕРПНЯ 2000 року |

АРХІВАРІУС

1900

Аматорська вистава штуки
В Шидлівцях, Гусятинського повіту — як нам доносять — відбуде ся дня 18 лат. серпня с. р., в неділю о 8 годині вечера аматорська вистава штуки “Мужики Аристократи!”, на котру виділ читальні “Просвіти” всіх так селян як отців духовних з околиці запрошує. Вистава відбуде ся в обширній, з дощок на сю ціль побудованій шопі. Ціна місць: крісло 70 кр., лавка 20 кр., місце стояче 15 кр., діти платять 5 кр.
Огні
В Кошляках, (пов. Збаражского) згоріли до тла три господарскі загороди в суботу в ночи. Шкода необезпечена виносить кілька тисяч корон. Під час пожежи виступили з активною помочію о. Рейтаровскій і кс. Закшевскій і єдино їм належить завдячити, що вогонь дальше не розширився.
1920

Харчові бунти в Німеччині
Вулицям Берліна пройшовся тлум з таблицями “Геть спекулянтів і лихварів харчами”. Міністр апровізації Гермес запевнив депутацію, що уряд домагатиметься пониження цін. Гендлярі вже понизили ціни на фрукти.
Тим часом в Любеку сплюндровано сотні магазинів, торгівельних будинків і взуттєвих складів. Поліція була змушена відкрити вогонь по тлуму, той теж відповів пострілами, оскільки напередодні пограбував склад зброї. У великих магазинах повибивано виставові шиби. Тлум пограбував майже всі магазини з продовольчими товарами. Тлущі повикидано на вулицю і ними пошмаровано будинки. Внаслідок стрілянини поліції багато осіб було покалічено.
1940

Великий Союз Радянських
Соціалістичних Республік
В Радянському Союзі живе 183 міліони громадян. До приєднання до СРСР Західної України і Західної Білорусі населення по всьому Союзу, за переписом 1939 року, було понад 170 міліонів чоловік.
За роки радянської влади різко піднявся культурний рівень населення. Матеріали перепису населення показують, що при царській владі письменних віком від 9 до 50 років в країні було 26,3 проц., в 1926 році стало уже 56,5 проц., а в 1929 році — 89,1 проц. На тисячу чоловік тепер припадає майже 80 осіб, які мають середню освіту. І понад 6 осіб з вищою освітою.
Наша держава багатонаціональна. Біля 60 націй, національних груп і народностей живуть на радянській землі: росіяни, українці, білоруси, узбеки, татари, казахи, євреї, азербайджанці, грузини, вірмени і ін.
Всі народи, які населяють СРСР, користуються однаковими правами у всіх областях господарського, державного, культурного і загально-політичного життя. Це встановлено Конституцією СРСР як непорушний закон. Ніякі обмеження цих прав не допускаються. Всіляка проповідь расової або національної виключеності, розпалювання національної ворожнечі, ненависті, зневага однієї нації до другої карається радянським законом.
Поправка до американського
закону про нейтралітет
За повідомленням Ассошіейтед Пресс, Рузвельт підписав поправку до закону про нейтралітет США, яка дозволяє суднам товариства Червоного хреста заходити у воєнні зони без гарантій безпеки від воюючих країн. Досі вимагалось одержання від воюючих країн таких гарантій, перш ніж якому-небудь американському судну буде дозволено зайти у воєнні зони.

POSTUP - ПОСТУП
№137 (581),
17 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Останнє попередження
·Євреї-ортодокси палять будинки розпусти
·Суркіс - чемпіон!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Усі, хто мав вийти, вже вийшли
·Впорядковують базари
·Потяги не сходили з рейок
·КІЛЬКА СЛІВ
·Британці полегшать життя найнужденнішим
·"Каральні експедиції" тривають

НАША СТОЛИЦЯ
·Усмішка зз гарантією на 100 років
·Фортифікаціям Золочівського замку - нове життя
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Тулуб працюватиме з Марчуком
·Тепер нас берегтиме поліція
·Ялта і море... президентів
·Останнє попередження

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Аграрні мрії прем"єра Ющенка
·"Конкорди" мусять звикати до землі
·Нафта преться вгору
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·Жарти Кім Чен Іра
·Ми краще потонемо гонорово
·СВІТООГЛЯД

ЮВІЛЕЙ У ПОСТУПІ
·Спіритичні сеанси з духом цісаря

РЕВЮ У ПОСТУПІ
·КЛУБ КОМІСАРА БОНЦЯ
·REVJU

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Втрачений рай
·Культура на крайній Півночі
·Вплив Мережі на стосунки автора і читача

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Особливості національного відпочинку

СПОРТ-ПОСТУП
·Суркіс - чемпіон!
·Третій українець в НБА
·Григорій Бондарук в Україні не має собі рівних
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Танок круглих животів