BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 17 СЕРПНЯ 2000 року |

Григорій Бондарук в Україні не має собі рівних

АРМРЕСТЛІНГ

На чемпіонаті Європи львів’янин Григорій Бондарук завоював золоту та срібну медалі.

З давніх-давен українці полюбляли боротися на руку, визначаючи сильнішого. А вже згодом американці запровадили правила рукоборства й провели перші змагання, назвавши цей вид спорту на свій манір – армрестлінг. Поступово ці правила удосконалились, і тепер боротьба між атлетами ведеться навстоячки, а не сидячи, як було на початках. Нині у Львові сформувалася доволі сильна команда, яка, вперше виїхавши на чемпіонат Європи під прапором національної команди України, завоювала шість медалей найвищої проби. Серед володарів золотої медалі й наш сьогоднішній співрозмовник, п’ятиразовий чемпіон України, майстер спорту з армрестлінгу Григорій Бондарук.

– Цей чемпіонат Європи, – взяв слово п.Бондарук, – відбувався в красивому польському місті Гдиня й став уже десятим за рахунком. Та я вперше за п’ять років своєї спортивної кар’єри брав участь у змаганнях такого рангу. Спочатку боровся на ліву руку в категорії 80 кілограм, де найпринциповішим моїм суперником був росіянин Абдула Ельдаров, дворазовий чемпіон світу. Наша сутичка вийшла надзвичайно напруженою, часто руки “розривалися”, а я навіть отримав попередження від арбітра – та все-таки доклав усіх зусиль і зумів подолати національного героя Дагестану. У фінальному поєдинку я знову зійшовся з Ельдаровим і, на радість для мене, знову його переміг. Так у мене з’явилася перша золота медаль.

А ось у боротьбі на праву руку жереб уже на старті звів мене з беззаперечним фаворитом турніру, п’ятиразовим чемпіоном Європи болгарином Цвітаном Гашевські. Маючи за плечима чималий досвід виступів на подібних змаганнях, Гашевські за рахунок правильно вибраної тактики доволі швидко переміг мене. Як тільки арбітр давав команду Go (початок), болгарин миттєво захоплював перевагу і, ззовні легко, долав всіх суперників. Цілком заслужено саме він і удостоївся золотої нагороди, а я залишився на другій сходинці п’єдесталу пошани. Уже згодом, після завершення офіційних змагань, попросив болгарина ще раз поборотися зі мною –й ні разу йому не програв. Гашевські навіть зізнався, що переміг мене виключно за рахунок досвіду і кращої тактики...

– Дві медалі для дебютанта чемпіонату Європи – це ж чудовий результат. Ти погодишся зі мною?

– Безперечно, але я звик досягати максимального результату. Враховуючи, що права рука у мене профілююча, націлював себе на перемогу. Але потрапив на Гашевського й отримав чудовий урок на майбутнє. Тепер знаю, над чим треба ще попрацювати, й можна їхати за нагородами на чемпіонат світу до Фінляндії.

– Звучить доволі впевнено. Ця впевненість у власних силах з’явилася в тебе після виснажливої щоденної праці. Та водночас для зростання майстерності потрібна сильна конкуренція, а вона, наскільки мені відомо, в Україні відсутня.

– Дійсно, щоб прогресувати, треба якомога частіше змагатися зі спортсменами різних шкіл, країн. У нас я практично не маю серйозних конкурентів, тому й без проблем перемагаю на чемпіонатах України. Минулого року готувався до чемпіонату світу, що проходив у США, але мене не пустили – не відкрили візи, вважаючи потенційним емігрантом. Американці самі телефонували в наше посольство й запевняли, що я їду на змагання, але марно...

– Григорію, займаючись армрестлінгом усього п’ять років, ти досяг чималих успіхів: п’ять разів став чемпіоном країни, переміг на престижному міжнародному турнірі “Золотий ведмідь” у Москві, тепер завоював дві нагороди на європейському чемпіонаті. Чим пояснюєш такий швидкий прогрес?

– Чесно кажучи, ще в школі я полюбляв боротися на руку, і то зі старшими хлопцями. Діставав масу задоволення, коли перемагав їх. З колегами в шкільні роки постійно займалися на турніках та брусах. Окрім того, займався спочатку плаванням, а потім класичною боротьбою. Таким чином, вступивши на навчання до політехнічного інституту, був добре підготовлений фізично. А коли у спортивному залі клубу “Локомотив” поборов міцних атлетів, мені порадили звернутися до тренера з армрестлінгу Олександра Тюменєва, котрий на той час був відомим спортсменом. Глянувши на мене, він відразу ж запропонував мені взяти участь у чемпіонаті України, яки стартував через два тижні. Звісно, я залюбки прийняв таку пропозицію і посів тоді третє місце. Згодом під пильним наглядом Олександра Тюменєва відшліфував техніку ведення поєдинку й потім на чемпіонатах України нікому не програвав.

– Можливо, спортивні гени передалися тобі від батьків?

– Народився тут, у Львові, в робітничій сім’ї. Мати працювала кухарем на “Сільмаші”, а батько – слюсарем на “Електроні”. Старший брат також ніякого відношення до спорту не мав. Як бачите, лише я своєрідний самородок. Але не шкодую, що пов’язав свої життя зі спортом, адже саме тут можу себе проявити.
Розмовляв Тарас МИРНИЙ

POSTUP - ПОСТУП
№137 (581),
17 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Останнє попередження
·Євреї-ортодокси палять будинки розпусти
·Суркіс - чемпіон!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Усі, хто мав вийти, вже вийшли
·Впорядковують базари
·Потяги не сходили з рейок
·КІЛЬКА СЛІВ
·Британці полегшать життя найнужденнішим
·"Каральні експедиції" тривають

НАША СТОЛИЦЯ
·Усмішка зз гарантією на 100 років
·Фортифікаціям Золочівського замку - нове життя
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Тулуб працюватиме з Марчуком
·Тепер нас берегтиме поліція
·Ялта і море... президентів
·Останнє попередження

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Аграрні мрії прем"єра Ющенка
·"Конкорди" мусять звикати до землі
·Нафта преться вгору
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·Жарти Кім Чен Іра
·Ми краще потонемо гонорово
·СВІТООГЛЯД

ЮВІЛЕЙ У ПОСТУПІ
·Спіритичні сеанси з духом цісаря

РЕВЮ У ПОСТУПІ
·КЛУБ КОМІСАРА БОНЦЯ
·REVJU

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Втрачений рай
·Культура на крайній Півночі
·Вплив Мережі на стосунки автора і читача

РЕПОРТАЖ ПОСТУПУ
·Особливості національного відпочинку

СПОРТ-ПОСТУП
·Суркіс - чемпіон!
·Третій українець в НБА
·Григорій Бондарук в Україні не має собі рівних
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Танок круглих животів