BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 15 СЕРПНЯ 2000 року |

Книги - знову дефіцит?

ВИДАВНИЦТВО

Марко ГОРІШНІЙ

Неначебто так, хоча навряд чи можна назвати ситуацію на книжковому ринку Львова трагічною. По-перше, тут немає такого засилля російськомовних бульварних романів, як, наприклад, у Києві, Харкові чи інших містах східної України. По-друге, тут набагато вищий відсоток освіченого україномовного читача, який готовий читати і купувати книжки. У порівнянні знову ж таки зі сходом України. Тобто умови, на перший погляд, цілком сприятливі для буйного розквіту книговидавництва та книготоргівлі і, насамперед, видавництва серйозної наукової та художньої літератури. Але це лише на перший погляд. Насправді ж у Львові кількість нових книжок, які з’являються у книгарнях, більше ніж скромна. Достатньо невелика і кількість самих книгарень. Зовсім мала серед нововидань кількість книжок, виданих у Львові, не кажучи вже про наукову літературу.

“Класика”, “Каменяр”, “Сполом”, “Кальварія”, – найбільш активні видавництва художньої літератури, завдяки яким останнім часом вийшли твори Грицька Чубая, Юрія Винничука, Юрія Покальчука, переклади Милорада Павича, Віслави Шимборської, Паоло Коельйо, Данила Кіша, Габріеля Гарсії Маркеса та ін.

Видання літератури наукової вимагає специфічного підходу, тому не дивно, що кількість нововидань тут ще менша, а точніше, зовсім маленька. На цьому фоні приємно виділяється львівське видавництво “Ліга-прес”, яке входить до скромного числа тих, хто все ще намагається видавати наукові праці. Це один із трьох напрямків діяльності, на яких спеціалізується “Ліга-прес”. Першим і найбільш поширеним є видання художньої літератури. Саме завдяки цьому видавництву з’явилися у львівських книгарнях: “Злочин у сотенному містечку” Миколи Петренка з ілюстраціями Володимира Костирка, книжка, написана на основі документальних записів із “Лохвицької ратушної книги другої половини ХVІІ ст.”, де зібрано протоколи засідань міського суду цього давнього козацького містечка Лівобережної України; книга поезії “українського китайця” Юрія Сун-Чен-лі “Вітер з України”, дитячі книжки, зокрема, ілюстрована віршована казка “Хлопчик Малоліт і його зореліт” відомого львівського поета Івана Гущака. Ці видання навряд чи можна назвати комерційними, тому дуже приємно, що маємо змогу бачити їх на прилавках магазинів. Видавництво “Ліга-прес” співпрацює і з львівською філією Української академії державного правління при президентові України, видаючи серію монографій, присвячених питанням місцевого самоврядування. Але найбільш повно представлено видання наукової і науково-популярної літератури. Наприклад, книга Вадима Стецюка “Вій. Дослідження міфологічних джерел походження образу”. Чи праця доцента ЛДУ В.Працьовитого “Національний характер в українській драматургії 20-30-х років ХХ століття”. Остання робота є особливо цінною для розвитку сучасного літературознавства, бо висвітлює одразу такі малодосліджені аспекти української літератури: дослідження національної специфіки (тема майже не розроблена) на прикладах літератури ХХ ст., яка є найменш дослідженою із усіх періодів української літератури; розгляд драматургії (теоретиків драми в українському літературознавстві майже немає). У планах видавництва є і книги зовсім іншої тематики, наприклад нариси про тварин та їхнє оточення Костянтина Адріановича Татарінова “Брати наші менші”. Це видання буде приурочено ювілею відомого вченого. У співпраці із Львівською Політехнікою були видані підручники “Вища геодезія” та “Матеріали квантової електроніки”.
Попри високу фактологічну цінність ці роботи є дуже важливими і для впровадження у навчальний та науковий процес української наукової термінології. У перспективі “Ліги-прес” – робота викладача інституту фізкультури О.І. Рябухи “Вчення про здоров’я”. Наукова література, яка вже видана і яку планують друкувати у видавництві, є різноманітною. Наприклад, було видано збірку доповідей із конференції молодих екологів “Наукові основи збереження біотичної різноманітності видів”. Книги, видані “Лігою-прес”, відповідають усім міжнародним стандартам: це, насамперед, хороший папір, висока якість друку. Усе це вигідно відрізняє продукцію видавництва від книжок виданих на газетному папері, без ілюстрацій, де панує єдина думка зекономити гроші. Часто, на жаль, таку продукцію можна зустріти у книжкових крамницях. І передовсім це наукова література.

Приємно і те, що видавництво має чимало цікавих планів. Наприклад, видання довідника інтернетівських ресурсів України, чи зібрання та видання матеріалів забутих сторінок історії України через персоналії її видатних діячів.

POSTUP - ПОСТУП
№136 (580),
15 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Віктор Ющенко кинув шахтарям рукавичку
·Львів напередодні гангстерської війни

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відкрито пам"ятник Мар"янові Панчишину
·Київські гроші прикрасять Львів
·Розгадані таємниці
·КІЛЬКА СЛІВ
·Суди стануть доступнішими
·Обмежити можливість зловживань
·9 років без Богдана Котика

НАША СТОЛИЦЯ
·А якщо завтра війна?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Затриманий літак залишається в Європі
·Жулинський contra РПЦ
·Між Сходом і Заходом
·Ющенко кинув шахтарям рукавичку

ПОСТУП У СВІТ
·Кривава фієста в Іспанії
·Арафат шукає союзників
·Третій шлях німецьких католиків
·Росія будує - Америка бомбардує
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна "здає" газову "трубу"
·Disney оштрафували за плагіат
·СВІТ

АРТ- ПОСТУП
·Опис проекту
·Книги - знову дефіцит?

СПЕЦІАЛЬНА ТЕМА ПОСТУПУ
·Зроби мені лобі
·Сучасний лобізм у світі

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Чудо над Віслою завдяки українцям
·Родом русин, за національністю поляк

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·ЛИСТИ ПОСТУПУ
·Суржик для інтелігенції

СПОРТ-ПОСТУП
·Голіфілд вимучив перемогу
·"Таврія" вклякла на "Україні"
·"Летючий фін" повертається на першу сходинку
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Мадонна народила другу дитину
·ГОРОСКОП