BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 15 СЕРПНЯ 2000 року |

СВІТ

Віртуальна заправка

Незабаром у Великобританії можна буде заправлятися бензином через Інтернет. За оцінками маркетингової компанії Datamonitor, наприкінці 2001 року тут, а можливо, і в інших європейських країнах можна буде придбати бензин через Інтернет. У США таким способом уже цього року продано 7,6 мільйона літрів пального, чим скористалися понад 100 тис. водіїв з усієї Америки. Наступного року, за оцінками експертів, таких водіїв буде 5 млн. чоловік, а до 2004 року у світі ця цифра зросте до 178 млн. У США, щоб заправитися через Інтернет, споживач вказує у спеціально створеній для цього пошуковій системі ціну, за якою він хотів би придбати пальне. Як тільки яка-небудь найближча автозаправка погоджується на цю ціну, клієнт оплачує покупку через мережу за допомогою кредитної карти і їде заправлятися. Як кажуть споживачі, економія в середньому складає 5 центів на кожен літр палива.

Американці приватизують енергетику Естонії

Парламент Естонії обговорює “угоду століття” – продаж 49% акцій Нарвських електростанцій, розташованих на кордоні з Росією, американському енергетичному концерну NRG. Правляча коаліція розраховує за допомогою американського концерну відключити енергосистему країни від російської і приєднати до західноєвропейської. На думку прем’єр-міністра, це дозволить “зменшити залежність Естонії від Москви”. Опозиція виступає проти приватизації Нарвських електростанцій, а також Естонської залізниці.

Honda Civic переїжджає у Британію

Японська автомобілебудівна компанія Honda збирається повністю перевести виробництво автомобіля Honda Civic з Японії у Великобританію. Це стало можливим завдяки тому, що курс британського фунта стерлінгів відносно японської єни не такий високий, як до євро. Уже до осені 2001 року японці планують побудувати другий автомобілебудівний завод у британському місті Свіндоні, що дозволить експортувати в Японію і Америку 10 тис. авто на рік. Однак інші японські автовиробники не підтримують керівництво Honda щодо розширення виробництва у Британії. Представники Toyota, Nissan і Matsushita не раз заявляли, що зменшать виробництво у Великобританії, якщо ця країна не приєднається до зони євро. Toyota, наприклад, вимагає від своїх британських постачальників оплачувати усі рахунки в євро, щоб мінімізувати ризик від втрат при обміні валют.

І знову телекомунікації...

Британська телекомунікаційна компанія Orange збирається придбати фінську Sonera за 30 млрд. дол. Sonera є найбільшою фінською компанією мобільного зв’язку, 52,9% її акцій належить уряду. Кабінет міністрів Фінляндії отримав від фінського парламенту дозвіл продати акції, які йому належать. Капіталізація Sonera становить 28.3 млрд. дол. Капіталізація Orange перевищує 136 млрд. дол., а контрольний пакет акцій належить France Telecom.

POSTUP - ПОСТУП
№136 (580),
15 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Віктор Ющенко кинув шахтарям рукавичку
·Львів напередодні гангстерської війни

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відкрито пам"ятник Мар"янові Панчишину
·Київські гроші прикрасять Львів
·Розгадані таємниці
·КІЛЬКА СЛІВ
·Суди стануть доступнішими
·Обмежити можливість зловживань
·9 років без Богдана Котика

НАША СТОЛИЦЯ
·А якщо завтра війна?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Затриманий літак залишається в Європі
·Жулинський contra РПЦ
·Між Сходом і Заходом
·Ющенко кинув шахтарям рукавичку

ПОСТУП У СВІТ
·Кривава фієста в Іспанії
·Арафат шукає союзників
·Третій шлях німецьких католиків
·Росія будує - Америка бомбардує
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна "здає" газову "трубу"
·Disney оштрафували за плагіат
·СВІТ

АРТ- ПОСТУП
·Опис проекту
·Книги - знову дефіцит?

СПЕЦІАЛЬНА ТЕМА ПОСТУПУ
·Зроби мені лобі
·Сучасний лобізм у світі

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Чудо над Віслою завдяки українцям
·Родом русин, за національністю поляк

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·ЛИСТИ ПОСТУПУ
·Суржик для інтелігенції

СПОРТ-ПОСТУП
·Голіфілд вимучив перемогу
·"Таврія" вклякла на "Україні"
·"Летючий фін" повертається на першу сходинку
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Мадонна народила другу дитину
·ГОРОСКОП