BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 15 СЕРПНЯ 2000 року |

Арафат шукає союзників

МОСКВА-ПЕКІН

Богдан ГОЛОБУД

Після провалу чергового раунду Близькосхідних мирних переговорів у Кемп-Девіді лідери Палестини та Ізраїлю прагнуть заручитися підтримкою своїх позицій у світі. Так, Ясир Арафат протягом останніх двох тижнів відвідав понад півтора десятки країн. Під час візиту до Москви йому так і не вдалося домогтися рішучої російської підтримки для проголошення 13 вересня палестинської держави. Тож далі він поїхав спробувати щастя у Пекіні.

Нині Москва вже не так беззастережно, як за часів СРСР, підтримує палестинську сторону. Зникли ідеологічні причини підтримки палестинців, та й фінансові можливості вже не ті... Хоча саме підключення Росії до близькосхідного процесу минулого року дозволило Кремлю знову відчути себе світовим гравцем. Але Росія досить обережно відреагувала на наміри Арафата. Владімір Путін на зустрічі з ним заявив, що “Росія завжди підтримувала законне право палестинського народу на створення власної держави і готова робити свій посильний внесок у справу врегулювання на Ближньому Сході”. Однак відзразу ж наголосив на тому, що будь-яке обговорення питання про державність варто погоджувати з мирними переговорами.

Найбільше суперечностей між палестинцями й ізраїльтянами викликав статус Єрусалима – “міста трьох релігій”. Хоча Росія й намагалася вмовити палестинців відкласти це питання на майбутнє, обмежившись лише формальним проголошенням держави, Арафат відкинув таку пропозицію росіян. Бачачи, що Москва почуває себе не досить впевнено, палестинський лідер закликав обговорити ситуацію, що склалася на Близькому Сході, вже у “розширеному” складі, тобто долучити до традиційного миротворчого чотирикутника – Палестина-Ізраїль-Росія-США – інші країни, у тому числі й арабські.

Не виключено, що у майбутньому й Київ буде підключено до миротворчого процесу. Україна ще в часи СРСР, входила до Комітету ООН з дотримання прав палестинського народу, чим заслужила досить прихильне ставлення арабських країн, і саме завдяки тому українські миротворці зараз перебувають на ізраїльсько-ліванському кордоні. Щоправда, зовнішньополітичні успіхи України виглядають досить кволими і розраховувати на щось вагоме наразі не варто.

У той же час Пекін виявився значно сміливішим у своєму прагненні допомогти Палестині. “Ясир Арафат заручився повною підтримкою Китаю”, – заявив представник глави палестинської автономії після завершення вчорашніх переговорів у Пекіні. За його словами, керівництво КНР готове підтримати будь-яке рішення палестинців, у тому числі й щодо проголошення незалежної держави. Щоправда, китайська преса повідомляє про те, що голова КНР Дзян Дземінь намагався переконати Арафата не поспішати з проголошенням держави і вибрати для цього більш слушний момент.

POSTUP - ПОСТУП
№136 (580),
15 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Віктор Ющенко кинув шахтарям рукавичку
·Львів напередодні гангстерської війни

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відкрито пам"ятник Мар"янові Панчишину
·Київські гроші прикрасять Львів
·Розгадані таємниці
·КІЛЬКА СЛІВ
·Суди стануть доступнішими
·Обмежити можливість зловживань
·9 років без Богдана Котика

НАША СТОЛИЦЯ
·А якщо завтра війна?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Затриманий літак залишається в Європі
·Жулинський contra РПЦ
·Між Сходом і Заходом
·Ющенко кинув шахтарям рукавичку

ПОСТУП У СВІТ
·Кривава фієста в Іспанії
·Арафат шукає союзників
·Третій шлях німецьких католиків
·Росія будує - Америка бомбардує
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна "здає" газову "трубу"
·Disney оштрафували за плагіат
·СВІТ

АРТ- ПОСТУП
·Опис проекту
·Книги - знову дефіцит?

СПЕЦІАЛЬНА ТЕМА ПОСТУПУ
·Зроби мені лобі
·Сучасний лобізм у світі

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Чудо над Віслою завдяки українцям
·Родом русин, за національністю поляк

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·ЛИСТИ ПОСТУПУ
·Суржик для інтелігенції

СПОРТ-ПОСТУП
·Голіфілд вимучив перемогу
·"Таврія" вклякла на "Україні"
·"Летючий фін" повертається на першу сходинку
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Мадонна народила другу дитину
·ГОРОСКОП