BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 15 СЕРПНЯ 2000 року |

Ющенко кинув шахтарям рукавичку

ЧОРНЕ ЗОЛОТО

Дмитро ЯЦЕНКО

Закінчення. Початок – стор. 1
Гірнича галузь досі виживала лише завдяки організованості своїх працівників, які, не шкодуючи ні часу, ні власного здоров’я, готові були своїми акціями протесту ледь не місяцями вибивати з держави заборговані зарплати. Вочевидь, становище аж надто кепське, якщо уряд вже не лякається можливих наслідків своєї ініціативи: видно, краще зробити шахтарів безробітними, щоб останній раз віддати належні їм гроші і більше не мати з ними справи взагалі.
Отже, які ж перспективи? Напевне, зайвим буде нагадувати, що обурені та розлючені гірники можуть згадати своїх румунських колег, які влаштували справжній хрестовий похід на Будапешт – тоді сталися серйозні зіткнення з поліцією. Українцям подібного досвіду не позичати...

Проте, за словами донецького намісника Анатолія Близнюка, шанси вижити у підприємств-банкротів все-таки є. Зокрема, вони можуть уникнути процедури банкрутства, а можливо, і закриття, якщо їх трудові колективи знайдуть більш оптимістичні рішення спільно з Міністерством палива та енергетики і облдержадміністрацією. Шанси надто мізерні, адже такий сценарій розвитку подій означає ніщо інше, як згоду шахтарів з висунутими урядом вимогами. Навряд чи в такому разі Мінпаливенерго зможе задовольнити апетити гірників на заборговану зарплатню. Крім того, уникнути банкрутства зможуть не всі: наприклад, “Артемвугілля” та “Дзержинськвугілля”, на думку Анатолія Близнюка, з об’єктивних причин не зможуть зменшити собівартість видобутку вугілля, відтак держава більше не надаватиме дотацій подібним нерентабельним підприємствам.

Як повідомив “Поступ” прес-секретар Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Тимур Душко, закриття нерентабельних шахт є неприпустимим. За його словами, в результаті таких дій уряду зросте соціальна напруга на Донбасі, оскільки Київ не має чіткої політики щодо подальшої зайнятості звільнених гірників. “Компромісних рішень сьогодні немає”, – зауважив Тимур Душко. В НПГУ пояснюють рішення про банкрутство шахт намірами Кабміну закуповувати вугілля в Польщі.

До речі, проти завезення польського вугілля вже виступили гірники Червонограда. А самі плани збільшення закупівлі “чорного золота” в Польщі з’явилися після липневої зустрічі українського міністра палива та енергетики Сергія Єрмілова та польського міністра економіки Януша Штайнгофа. Виглядає на те, що за відмову Польщі від побудови через її територію (в обхід України) російського газопроводу наша держава фактично заплатила обіцянкою купувати польське вугілля. Спочатку уряд зменшив на 30% тарифи за перевезення вугілля з Польщі, а тепер взявся за закриття власних шахт.

POSTUP - ПОСТУП
№136 (580),
15 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Віктор Ющенко кинув шахтарям рукавичку
·Львів напередодні гангстерської війни

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відкрито пам"ятник Мар"янові Панчишину
·Київські гроші прикрасять Львів
·Розгадані таємниці
·КІЛЬКА СЛІВ
·Суди стануть доступнішими
·Обмежити можливість зловживань
·9 років без Богдана Котика

НАША СТОЛИЦЯ
·А якщо завтра війна?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Затриманий літак залишається в Європі
·Жулинський contra РПЦ
·Між Сходом і Заходом
·Ющенко кинув шахтарям рукавичку

ПОСТУП У СВІТ
·Кривава фієста в Іспанії
·Арафат шукає союзників
·Третій шлях німецьких католиків
·Росія будує - Америка бомбардує
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна "здає" газову "трубу"
·Disney оштрафували за плагіат
·СВІТ

АРТ- ПОСТУП
·Опис проекту
·Книги - знову дефіцит?

СПЕЦІАЛЬНА ТЕМА ПОСТУПУ
·Зроби мені лобі
·Сучасний лобізм у світі

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Чудо над Віслою завдяки українцям
·Родом русин, за національністю поляк

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·ЛИСТИ ПОСТУПУ
·Суржик для інтелігенції

СПОРТ-ПОСТУП
·Голіфілд вимучив перемогу
·"Таврія" вклякла на "Україні"
·"Летючий фін" повертається на першу сходинку
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Мадонна народила другу дитину
·ГОРОСКОП